×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Здравният министър най-желан за водач на листите на ГЕРБ, Севдалина Арнаудова - депутат от Кюстендил


28 Януари 2021, Четвъртък, 17:36 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Архив

Социалният министър Деница Сачева обяви пред БТВ, че ще е начело в Добрич, а вицепремиерът Томислав Дончев – в Габрово

 

Здравният министър проф. Костадин Ангелов се оказва най-желаният водач за парламентарните листи в ГЕРБ - искат го структурите и във Велико Търново, и във Варна, твърди Епицентър.бг.

Основните сили, на които ще заложи премиерът в предстоящите избори, ще са министрите от кабинета му. Всички успешни министри, които са били част от правителството на Борисов, ще бъдат водачи на листите с кандидати за следващия парламент. 

Това е едно от първите условия на председателя на партия ГЕРБ, което е било сведено до областните координатори, съобщава Флагман.бг.

Борисов привикал лидерите на структурите на регионално ниво, за да им каже, че има правила, които не могат да пренебрегнат в течащата от вчера кампания по номинации на кандидати за депутати в предстоящия мандат. 

Повечето от министрите вероятно ще водят на по две места. Борисов  ще спази традицията и ще оглави партийната листа в 25-ти МИР – София, за да се изправи срещу Корнелия Нинова. Този двубой е част от партийната интрига на всеки вот. Борисов води и предизборната листа в Пловдив-област.

Социалният министър Деница Сачева обяви пред БТВ, че ще е начело в Добрич, а вицепремиерът Томислав Дончев – в Габрово, като е възможно да го видим и в един от софийските избирателни райони.

Изненадващо за Велико Търново, което досега се смяташе за бастиона на Цветанов, се спряга министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов, който не е член на ГЕРБ и ще бъде издигнат от т. нар. гражданска квота.

Председателят на парламента Цвета Караянчева традиционно ще е сред първите в Кърджали, при все че в партията имало големи колебания за това, пише пък Банкеръ. За Кърджали може да замине Николина Ангелкова, а Караянчева да поеме Пловдив -област. Там ще бъде и Вежди Рашидов, който винаги е избиран от този регион.

Очаква се в Пазарджик листата на ГЕРБ да се оглави от Екатерина Захариева, която е родена там. Естествено земеделската министърка Десислава Танева ще е първа в списъка в Сливен.

Не е изненада, че спортният Красен Кралев ще се готви за Варна. Той обаче е в тежък конфликт със кмета Иван Портних, който също иска да е начело на листата. А организацията на ГЕРБ е почти разцепена по тази тема. Изходът бил здравният министър проф. Ангелов да води и листата във Варна, освен тази във Велико Търново, заяви от структурата в града.

Любопитно е кой ще се яви в централния 24-ти МИР-София, където традиционно водеше ексфинансовият министър Владислав Горанов.

В Ловеч ще е Николай Нанков, в Стара Загора - Красимир Вълчев.

Втората кадрова банка, на която ще разчита Борисов са приближените до него и изявените партийни функционери

За депутатско място от Кюстендил се стяга и вярната му пиарка в Министерския съвет Севдалина Арнаудова. Водачески места ще получат и десетина от най-активните народни представители, както и близки до сърцето на премиера. В следващия парламент сигурно пак ще гледаме Даниела Дариткова, Красимир Ципов, Тома Биков, Александър Ненков.

Към този момент Георги Марков не е получил предложение за номинация, макар да направи много за ГЕРБ в парламента, предпазвайки управляващите от редица законодателни гафове. Марков обясни , че за него лично ще решава Борисов, тъй като той го е поканил преди четири години за депутат в този парламент.

Затова пък към депутатската банка се е  устремил Георги Харизанов, който ръководи Института за дясна политика

Структурите трябва да се съобразят с партньорите си от СДС, за който има определен брой избираеми места, съобщил още Борисов. Трябва да се гарантира и поне едно избираемо място в челната тройка на всяка листа за представител на гражданската квота. Председателят на СДС Румен Христов ще има гарантирано място.


В категории: Избори 2021


4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Тъжна вест: Почина Емил Нейков Тъжна вест: Почина Емил Нейков 15/07/2026, Сряда 18:48 0
4
Коментара по темата
4.
Най-желан за онождане
29.01.2021 08:48:20
1
2
Заблуди на Герб:
Заблуда №1 e че е популярен и затова
Заблуда №2 че ще спечелят изборите

Правят си криви сметки и го слагат като популярно лице, за да може ако спечелят да тго направят пак министър и в парламента да вкарат някоя от неизвестните калинки
3.
Герб $$$
28.01.2021 21:52:33
1
5
Севда най-добре да се кандидатира в Бистрица. Сигурно вече е изплатила ипотеката от 1 млн.лв., с такъв работодател.
2.
Динко и Перата швестери HD
28.01.2021 19:36:19
0
11
Така му е опъната кожата че като мига му се отваря халката
1.
Схема
28.01.2021 17:56:52
2
18
Ангелов трябва да е в София там има най-много БОТОКСОВи манекени и манекенки избиратели
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Драма със щастлив край в Бургас: Спасиха бебе, останало само в асансьор Драма със щастлив край в Бургас: Спасиха бебе, останало само в асансьор Майката не успяла да отвори блокиралата врата, пожарникари ѝ помогнаха Николай Попов: Следят ме и ме заплашват, но няма да спра битката за Сияна Николай Попов: Следят ме и ме заплашват, но няма да спра битката за Сияна Бащата на загиналото момиче твърди, че получава свои снимки и предупреждения за живота си, а по думите му вече е образувана прокурорска преписка Лекари и сестри на протест: Къде потъват парите за здравеопазването? Лекари и сестри на протест: Къде потъват парите за здравеопазването? Бюджетът на НЗОК расте, заплатите не Отказаха на България, докато 5 други балкански държави се гордеят със своите ресторанти „Мишлен“ Отказаха на България, докато 5 други балкански държави се гордеят със своите ресторанти „Мишлен“ Присъдата е болезнена - още не сме готови ГДБОП проверява хотелите на Венелин Ташев по сигнал за незаконно присъединяване към ВиК ГДБОП проверява хотелите на Венелин Ташев по сигнал за незаконно присъединяване към ВиК Появи се информация в интернет, че бил арестуван заради установено нелегално включване на хотела му „Котва“ към водопреносната мрежа Финансиране за иновации: Близо 20 млн. евро се насочват към фирмите от местните инициативни групи Финансиране за иновации: Близо 20 млн. евро се насочват към фирмите от местните инициативни групи Нов финансов импулс за бизнеса: Близо 20 млн. евро се инвестират в иновации чрез местните инициативни групи Стотици избраха БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" за бъдещото си медицинско образование Стотици избраха БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" за бъдещото си медицинско образование Тази година университетът провежда осмия си пореден прием по специалност „Медицина“, за която са утвърдени 40 места по държавна поръчка и 41 места срещу заплащане Защо всяка фирма има нужда от шредер за документи? Защо всяка фирма има нужда от шредер за документи? Защита на фирмената информация и спазване на GDPR чрез правилно унищожаване на документи Как глобалните тенденции влияят на финансовите пазари? Как глобалните тенденции влияят на финансовите пазари? Разбирането на тези взаимовръзки помага за по-точна оценка на пазарните рискове и възможности Как да създадете комфортна зона за почивка в двора с градинска шатра Как да създадете комфортна зона за почивка в двора с градинска шатра Създаване на перфектното кътче за релакс на открито с градинска шатра
21-вия пакет санкции блокиран, България извади трима руснаци от списъка 21-вия пакет санкции блокиран, България извади трима руснаци от списъка София защити патриарх Кирил, Вагит Алекперов и Искандер Махмудов, но други спорове между държавите членки бавят общото решение ЕС и Украйна вдигат дронова армада: Ще произвеждат по 20 млн. машини годишно ЕС и Украйна вдигат дронова армада: Ще произвеждат по 20 млн. машини годишно Киев предоставя изпитани на фронта технологии, а европейската отбранителна индустрия трябва да осигури инвестиции, мощности и серийно производство 100 млн. долара за главата на Тръмп: Иран иска ликвидирането му 100 млн. долара за главата на Тръмп: Иран иска ликвидирането му 40 души попадат в списъка за екзекуция, публикуван в общинският вестник на Техеран, който е свързан с революционната гвардия Парадокс: Осъдените за шпионаж българи във Великобритания не са знаели, че са шпиони Парадокс: Осъдените за шпионаж българи във Великобритания не са знаели, че са шпиони Бившият им адвокат поясни, че дори съдията Никълъс Хилиърд е признал, за Иван Стоянов, че присъдата му се налага за това, че е проявил небрежност, т.е. не е знаел за какво ще се използва информацията С атаката по Международния съд в Хага Тръмп цели да разцепи ЕС С атаката по Международния съд в Хага Тръмп цели да разцепи ЕС Държавите са изправени пред избор: или подкрепят съда и получават санкции, или остават съюзници на САЩ Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море Белият дом замени спорния 20-процентен налог с инвестиционни сделки със страните от Залива Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Само входът, чадърът и шезлонгите могат да струват до 88 евро, преди да бъдат поръчани храна и напитки Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Коле, да си виждал някъде метлата?
- Отивай пеша, ма! Ей къде е магазина...
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, купих ти подарък.
- Ооо, така ли, къде е?
- Е, ти да не си сляп?! Облякла съм го...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е алкохолът?
- Преобразовател на душевната болка в главоболие.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори