×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ким Чен Ун: Северна Корея ще укрепва ядрените си сили
  • Христанов разкри данни за милиони загуби, постави под въпрос магазините за хората
  • Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева
  • ВСС заседава за определяне на нов и.ф. главен прокурор
  • Минималната пенсия с 25 евро нагоре от 1 юли
  • Влак блъсна човек в Пловдив, мъжът лежал на линиите
  • Наказаната наша европрокурорка не знае какво е нарушила, прозира политическо влияние
  • Служебният премиер Гюров свиква новите областни управители
  • Испания забранява енергийните напитки за деца
  • Протест пред ВСС и тази сутрин с искане за оставката на Борислав Сарафов
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов: Вдигнах показалец пред протестиращите, за да питам къде са им главите


Валери Симеонов: Вдигнах показалец пред протестиращите, за да питам къде са им главите
Това направих, каза Валери Симеонов и насочи показалец към челото си
28 Януари 2021, Четвъртък, 08:54 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Аз съм единственият политик, поддържащ исканията на ресторантьорите, но срещу мен имаше вулгарни провокатори, каза лидерът на НФСБ

На протестиращите ресторантьори вчера не съм показал среден пръст, а вдигнах показалец като с този знак исках да ги питам къде са им главите. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия лидерът на НФСБ Валери Симеонов.  

„Бях отворил прозореца, за да погледна колко са хората на митинга. В този момент една група от 5-6 човека, които бяха в периферията, т.е. до фонтана до президентството, започнаха да крещят вулгаризми, обиди. Направих така, че със знаци ги попитах къде им е ума, защото защитавам техните позиции, като мислих, че те са представители на ресторантьорите”, заяви заместник-председателят на Народното събрание и показа знака – показалец, насочен към челото.

„В един момент осъзнах, че тези хора не са свързани с ресторантьорите, а може би са от тези протестиращи, които се залепят за всеки митинг или група провокатори. След това затворих прозореца“, добави той.

„Няма от какво да се се срамувам. Поведението на тези хора ми се видя безумно, защото аз съм единственият политик, изразявал категорична позиция, която се разминава от тази на щаба и на министър-председателя. Ще продължавам да я отстоявам, защото вярвам в това“, подчерта депутатът. 

„Аз съм единственият политик, който поддържа тезата, че отварянето на ресторантите при спазване на мерки не носи по-голяма опасност от отварянето на училищата”, добави той.

„Хората, които са ме наблюдавали макар и бегло в политиката, не могат да ме упрекнат в страх. Човек, показващ среден пръст, е поведение на страхливец. Аз не съм такъв“, сподели Симеонов. 

„Аз бях човекът, който през 2018 г. се противопостави сам на Васил Божков и на други олигарси. Предприех и действия за ограничаване на шума по Черноморието. Не може интелигентните хора да ме мислят за страхлив. Аз съм човекът на прекия сблъсък“, добави той.

„На 15 януари във вашето студио изложих своята позиция за затворените заведения в поставеният в дискриминационно положение спрямо останалите ресторантьори, които имат хотели. Тогава казах, че ако заведенията отворят врати, най-много собствениците им да допринесат за напълване на хазната с глоби, от което те нямат полза", припомни той.

„Самият факт, че аз съм член на тази организация на хотелиерите и ресторантьорите в България, не е тайна. Имам две заведения, които не са кой знае колко големи. Те са с хотели. Едното е на двайсетина километра от общинския център в планината и хората, които са в хотела, ползват ресторанта, но има такива, които идват с коли и не ги пускаме. Другият хотел почти не работи“, заяви Валери Симеонов. 

Той сподели, че не използва привилегии. Не се е възползвал и от икономическите мерки, приети заради кризата, породена от пандемията от COVID-19. 

“Аз съм собственик на телевизия, която никога не е излъчвала реклама на министерствата по програмите, които ги дават на всички медии. Такова е моето разбиране – с община и с държава гледам на нямам много вземане – даване“, добави той.

„Мерките 80/20 и 60/40 не са ефективни. Когато не работи един ресторант, какви 80% ще даваш на неговите служители и ще чакаш собственикът да отдели останалите 20%, като той няма оборот? От къде да ги извади?“, попита депутатът. 

Според вас мога ли да си позволя да крия данъци, когато съм в светлината на прожекторите и показалецът става среден пръст, а куфарът – торбичка с логото на един магазин, каза той на водещите, след като му зададоха въпроса защо не се е възползвал от мерките и припомниха, че имало ресторантьори, които не кандидатствали за финансиране, защото били в сивия сектор. 

"Говорих с премиера с министри и за безсмисленото затваряне на ресторантите, и за неефективните мерки. Днес пак ще обсъдим това", заяви Симеонов. 

"За да няма яснота, ще ви кажа с какъв бизнес се занимавам - с телекомуникационна фирма, която е една от големите в България, с телевизия СКАТ и с два обекта. Единият е в Малко Търново, а вторият – Златоград. С нищо друго не съм се занимавал... какво остава да въдя риби, жаби, раци. Сигурно ще ги изтровя, защото си има някаква специфика", добави той.

На въпроса какво би казал на избирателите, той отговори, че би ги призовал да не търсят нови Месии. 

Ние няма да влезем по никакъв начин в коалиция с ДПС след вота, заяви лидерът на НФСБ. 

„Не сме коментирали с Цветан Цветанов дали може да се коалираме. Той не ме е търсил и аз не съм. И с Христо Иванов не сме коментирали. Само с ВМРО сме разговаряли и дори още нямаме подписано споразумение“, каза още той.
 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Проблем с нервите - как да контролираме гнева си Проблем с нервите - как да контролираме гнева си 26/02/2026, Четвъртък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Ейса на Гришо разкри за огромна лична трагедия Ейса на Гришо разкри за огромна лична трагедия 26/02/2026, Четвъртък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ "Вдовицата в бяло" стана на 63 - помните ли я "Вдовицата в бяло" стана на 63 - помните ли я 26/02/2026, Четвъртък 20:40 0
13
Коментара по темата
13.
Хм..
28.01.2021 18:19:09
0
2
Толкова малко коментари когато става дума за Валери?!
Не може да бъде!
Има нещо гнило тук...
12.
ми да
28.01.2021 15:44:25
1
3
Било признак на страх да показваш среден пръст... ми тогава защо се оправдаваш бе Валери??
11.
Nostradamus
28.01.2021 11:49:44
2
17
Голяма любов към Валери изразяват хората,
видно от Многото Изтрити коментари.
Ех, Флегман, яко плащане и имало>>>
10.
Валерка,
28.01.2021 11:47:53
3
9
В Европа питат за кюлчетата на Борисов.
В ЕП искат да знаят води ли се разследване за изтеклите аудиозаписи и снимки на Бойко Борисов.
Oт прoкурaтурaтa трябвa дa oтгoвoрят и дoкъдe e cтигнaлo рaзcлeдвaнeтo зa прeдпoлaгaeмия cкaндaл c прaнe нa пaри (т.нaр. Бaрceлoнaгeйт) c учacтиeтo нa прeмиeрa Бoйкo Бoриcoв.
Oт пaрлaмeнтaрнaтa кoмиcия cъщo иcкaт дa знaят вoди ли ce рaзcлeдвaнe зa изтeклитe в публичнoтo прocтрaнcтвo aудиoзaпиcи и cнимки нa Бoйкo Бoриcoв, кaктo и злaтни кюлчeтa и бaнкнoти пo 500 eврo.
9.
...……..
28.01.2021 11:30:00
3
7
Трябва да му извършим проверка за почтеност, периодична и изненадваща. Модела КОЙ проверява проверяващия , Среден пръст и обществото да си гледа работата, той е безгрешен и винаги са го наклеветили !
8.
*********
28.01.2021 11:24:16
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
*********
28.01.2021 10:48:54
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
6.
*********
28.01.2021 10:46:42
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
*********
28.01.2021 10:29:35
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
*********
28.01.2021 10:25:35
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
3.
Кой
28.01.2021 09:48:43
2
24
4г.така ни поздравяват управляващитеа. Не разбрахте ли
Строител на нова България.
Само за тях.
2.
*********
28.01.2021 09:27:11
3
20
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
Имал само 2 заведения, но те били с хотели...
28.01.2021 09:26:08
6
37
"Имам две заведения, които не са кой знае колко големи. Те са с хотели. " хахахаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
След месеци укриване в Гърция Неделчо от Камено разказа как е удушил с голи ръце авера си Тольо След месеци укриване в Гърция Неделчо от Камено разказа как е удушил с голи ръце авера си Тольо През лятото на 2025 г. двамата се скараха за дребна сума пари по време на пиянски запой Знаете ли какво правят толкова дълго децата ви на телефона? Знаете ли какво правят толкова дълго децата ви на телефона?  "ROBLOX" и скритите опасности Екоминистър отрязал Ивей за продължение на споразумението с НПО-то на Калушев Екоминистър отрязал Ивей за продължение на споразумението с НПО-то на Калушев Той говори и за скандала с трафика на отпадъци към България Тошко Йорданов: Гуруто Гюров изкарва нещо през фонтанелата си в хижа „Министерски съвет" Тошко Йорданов: Гуруто Гюров изкарва нещо през фонтанелата си в хижа „Министерски съвет" Скандал в парламента след неявяването на премиера за изслушване относно американските самолети на летище "Васил Левски" Слави Трифонов: Целият ми екип не спи заради „Петрохан“, трябва наказание за виновните Слави Трифонов: Целият ми екип не спи заради „Петрохан“, трябва наказание за виновните Лидерът на "Има такъв народ" заяви, че ще използва всички възможни средства, за да изясни казуса и да потърси отговорност за евентуална държавна протекция Проф. Пламен Киров: Виновни за Сарафов са безотговорните хора, които усвояват власт Проф. Пламен Киров: Виновни за Сарафов са безотговорните хора, които усвояват власт Питайте ги, когато имат намерение да изпълнят своето задължение по Конституцията да излъчат парламентарна квота за нов Висш съдебен съвет, призова той Отпускат 150 000 евро за училището в Русокастро Отпускат 150 000 евро за училището в Русокастро Одобрен е проектът за ремонт на сградата Владимир Николов: Възпитаваме децата си с личен пример Владимир Николов: Възпитаваме децата си с личен пример Легендата на българския волейбол и ръководител на Левски говори за силата на личния пример, ролята на семейството и високите цели в спорта Австрия прие закон срещу "шринкфлацията", а глобите достигат до 15 000 евро Австрия прие закон срещу "шринкфлацията", а глобите достигат до 15 000 евро Супермаркетите ще поставят специални етикети за 60 дни при намален грамаж без промяна в цената Община Бургас събира поколенията на празника Мартенски шевици в Етнографския музей Община Бургас събира поколенията на празника Мартенски шевици в Етнографския музей Деца, младежи и възрастни от социални структури в града ще отбележат Баба Марта и Трети март с песни, танци и народни легенди
Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Указът предвижда и възможност за лишаване от свобода на жени, които посещават често свои роднини без разрешение от съпруга си     Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Изпълнителен директор на Meta се установява в Indian Creek Island сред нарастваща миграция на технологични милиардери към Флорида Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Сексапилната моделка Мария Хулиса, известна като "Бейзболното Барби", обяви, че ще търси правна отговорност за разпространените твърдения Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Технологиите позволяват разговори с виртуални версии на близки, но специалисти предупреждават за психологически и морални рискове Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Настроенията срещу ислямската власт се засилват на фона на все по-вероятната война срещу Иран  Хавана съобщи за осуетена терористична атака Хавана съобщи за осуетена терористична атака Престрелка край Куба след опит за въоръжено проникване с лодка от Флорида Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Руснаците все по-често се целят в цивилни обекти и жилищни домове „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите Веригата ще спазва това правило през целия свещен месец рамазан Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Трети кръг непреки преговори на фона на предупреждение от Доналд Тръмп за възможен военен удар Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори