Бременна в 8-ия месец жена в снежен капан
Зимната обстановка остава усложнена
Бременна в 8-ия месец жена попадна в снежен капан край Варна. Пред Нова телевизия тя сподели, че доброволци от Добрич се отзовали, за да спасят нея и близките й от преспите.
Те били блокирани на пътя между Варна и Добрич в продължение на часове.
„Благодарение на момчетата, които ни помогнаха, стигнахме до Добрич. Спасиха ни от този снежен капан, в който бяхме попаднали. 15 часа сме по пътищата. Не можехме да се придвижваме, защото пътищата не бяха почистени. Три часа стояхме до Новаково и чакахме да мине снегорин, но така и не дойде“, разказва бременната жена.
Пътят Варна - Добрич затворен, три населени места без ток
„Вече съм добре и съм вкъщи”, сподели Диляна Георгиева.
Тя е била приета за няколко дни в болница във Варна за задържане на бебе, защото била в доста тежко състояние. Била изписана в сряда сутринта и тръгнала с колата си към Добрич. Чакали около 2-3 часа на пътя край Любен Каравелово, където не били минали снегопочистващи машини. Багер разчистил пътя и тя успяла да стигне до Новаково, където автомобилът бил отново блокиран в снега.
„Стояхме в колата, на тясно. По-едно време усетих леки спазми, а нямах хапчета, които трябва да приемам за състоянието си”, разказва за преживяното Диляна.
Тя, съпругът й и свекър й се свързали със спешния телефон 112, от където ги свързали с пожарната. От там посъветвали семейството да се върне във Варна. „Аз обаче няма при кого да остана там”, заяви младата жена.
Заедно с нея в снега имало и други превозни средства. Един от шофьорите се обадил на доброволци от групата „Офроуд – град Добрич”, които се отзовали. Те успели с джиповете си да разбият преспите и да измъкнат всички от снежния капан.
Зимната обстановка остава усложнена. Силният сняг и виелиците създадоха проблеми на много места. Късно снощи особено тежка беше ситуацията край Варна.
10 навика, с които да предпазиш парите и документите си от кражби
Вкусен и сочен кекс със замразени плодове за спешни случаи
Животът на 5 зодии коренно се променя през април
Ученици от три училища посетиха Районен съд-Бургас
Ректорът на БСУ е избран за председател на КС на Съвета на ректорите
Ако левият ви клепач трепти повече от 3 дни, това е важен сигнал от един орган
СУ „Христо Ботев“-Айтос с „първи сервис“ в областта
Ректорът на БДУ се срещна с командира на Флотилия бойни и спомагателни кораби
MAX FIGHT превръща своята сцена в поле за добро дело
НАП погна автокъщите, продавали коли на документално по-ниски цени
Дъщерята на Коцето шашна всички по време на концерта на баща си (СНИМКА)
Съвпадът на Венера и Юпитер създава тайфун на богатството за тези две зодии от 1 април

Днес само се изписват и прибират пари, нищо не се прави, и никой на никой не търси отговорност. Е да де, гарван гарвана, око не вади.
Чичо, вечна му памет, ми е разказвал, че в детските му години, зимата толкова сняг се е задържал, че се е налагало тунели в снега да правят за да стигнат до друга точка.
Ами не. Спонсорирали сме гробници и могили. С едни големи чехли се влиза в тия културно-исторически обекти.
Тук валя един ден в цялата зима и се наср@ха.
Да беше тръгнала с бирата, тубите минерална вода и пакетите едра сол в тая зимна обстановка.