Еднометрови преспи заплашват от блокада поморийското село Козичино
Основните пътни артерии в общината са почистени до асфалт
Няма села без ток и вода на територията на община Поморие. Пътищата са отворени и проходими. Единствено пътят за село Козичино се чисти в момента, но има силни снегонавявания. Ще видим как ще е до вечерта, може да го затворим. Това каза пред Флагман.бг кметът на Поморие Иван Алексиев.
В момента работят 8 снегопочистващи машини и ситуацията в общината е спокойна. Снежната покривка е около 15-20 см, на места има преспи до метър в селския район, най-вече в село Козичино. „Там е най-тежката техника и ако трябва, ще пратим и ротора, който пробива снега и го изхвърля настрани. Засега се справят и пътят е проходим, трудно, но е проходим“, каза Иван Алексиев.
Вятър има на определени места. Имахме проблем на Белодол, където ставаше навяване. Продължава да духа там, но работи една машина и се справя. Проблем с навяването имаме в Козичино и в Косовец. Има осигурена техника, която почиства и опесъчава пътя. Основните артерии – Медово, Бата, Страцин и Порой, както и Каблешково и Поморие – Каменар – всички са почистени и са на асфалт“, каза кметът на Поморие.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Няма такова крадливо племе!
Всички знаем че без Еркеч,нямаше да го има днес Квартал Поморие!Та нали точно Еркечлии превърнаха Поморийска община в най-западналата и селска морска община в България