×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ресторантьори от Бургас тръгват за София, ще протестират за падане на ограниченията


Ресторантьори от Бургас тръгват за София, ще протестират за падане на ограниченията
Участието ни в този национален протест в София е изключително важно, защото Бургас е един от най-големите туристически райони, каза Живко Табаков
27 Януари 2021, Сряда, 08:16 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Настояваме час по-скоро да бъдат отворени заведенията, каза Живко Табаков

Ресторантьори от Бургас тръгват към София за участие в националния протест „Марш на свободата“. Рано тези сутрин те се събраха на паркинга на „Метро”. 

Собствениците на заведения ще настояват да отворят врати през февруари като моловете и фитнесите, каза водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Антон Хекимян. 

„Това е исторически момент за целия ресторантьорски бранш, защото отдавна трябваше да излезем на жълтите павета. На 21 декември бяхме един от градовете, които организирахме набързо протест. Проблемът днес обаче е не дали ще излязат ресторантьорите, а това, че ще протестират всички работещи в този бранш, защото голямата ни болка е, че ги няма парите от държавата“, заяви общинският съветник Живко Табаков. 

Много от хората получиха по 24 лева и на практика достъпност до пари няма, добави той. 

„Днес ще поставим редица искания към правителството. Едно от тях е незабавно изплащане на обещаните средства за хората. Настояваме час по-скоро да бъдат отворени заведенията. Участието ни в този протест е изключително важно, защото Бургас е един от най-големите туристически райони“, подчерта Табаков. 

„Моите служители получиха по 24 лева за 30 ноември. Представете си с толкова пари се празнува и как се живее през януари – най-тежкият месец в годината!“, каза пък ресторантьорът Манол Тодоров.

„Министри ни уверяват по телевизията, че имало милиарди левове раздадени. Не знам на кой са дали парите, но със сигурност не е на хората от нашия бранш. Искаме да работим. Както всички бизнеси отварят в началото на февруари, така искаме и на нас да дадат шанс, защото няма как да оставиш само един бранш затворен. Това е дискриминационно“, коментира той.

„От цяла България колеги тръгнаха към София, за да подкрепят протеста ни. Въпреки лошото време ще се съберем доста хора и ще покажем, че имаме сериозни искания“, добави Тодоров. 

„Нашите искания са същите. Не сме получили помощи. Хората ни живеят без пари, на заеми. Искаме от 1 февруари да работим“, подчерта Венцислав Пехливанов - мениджър в нощно заведение.

„Скоро имахме среща с колеги, които са собственици на заведения и нощи клубове. 90% от всички ще се организират днес и ще тръгнат към София“, каза още той.
 


В категории: Бизнес


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
35
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 27/06/2026, Събота 14:15 0
Емел МАХМУД Горещините в Европа се придвижват на изток Горещините в Европа се придвижват на изток 27/06/2026, Събота 13:00 2
35
Коментара по темата
35.
*********
30.01.2021 00:06:55
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
34.
Сънрайз Сервитьорчето
28.01.2021 21:11:42
0
0
Живко и ти като всички останали си поредния бушон. Там където може да извлечеш популярност и известност все там се буташ.
Пълен резил е директорката на НХК ,няма да и споменавам името защото всички е знаят на Станимир държанката, докога ще буташ хора без знания и опит на такива позиции ???
Ако искаш народа прави добри дела за нас , а не постояно там където има много шум да се буташ .
33.
Бот
27.01.2021 11:30:37
0
10
За какви служители говори този малоумник, като всички си съкратиха персонала още на 1 декември. Оставиха си най - много управител и гл. Готвач (говорим за по - големите ресторанти).
32.
До недоволната
27.01.2021 11:02:51
2
20
Да ходи който си иска ама като лепне нещо в кръчмата утре ше се навре в теб в магазина,автобуса, и тн,сега разбра ли ,заминавай да постваш във фейсбука колко си потресена хахахах
31.
Тъпак
27.01.2021 10:59:56
0
24
Питам аз този Живко какъв е?
Политик, ресторантьор, общински съветник, на колко хора дава хляб, защото аз само знам, че поема навътре...
Няма място на протестите, не му вярвам!!!
30.
*********
27.01.2021 10:46:14
0
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
29.
hm
27.01.2021 10:31:36
3
8
каква е тази импромпту снимка на Живко, не го дават в обичайната PR светлина, недейте така - ще развали лъснатия имидж >.>
подкрепям отварянето - не подкрепям Живко, само ще пречи там да отидат повече наистина заинтересовани хора
28.
подкрепям
27.01.2021 10:22:48
15
15
Нека да им разрешат да отворят заведения, а дали ще имат клиенти - въпрос на избор на гражданите. Не е редно ресторантите в хотелите да работят, ясно е че не е само за гости на хотела, а всички други да седят затворени. Няма как един хипермаркет да е по-безопасен от едно заведение. Ганьо минава, пипа дадена стока, след него минава друг и пипа. Няма как всеки един продукт да се почиства. Затворено пространство с огромен поток хора, което реално няма как да се проветри. А в добрите заведения масите са на достатъчно разстояние, персонала е с маски и се почиства и дезинфекцира след всеки посетител. А и не на последно място около 300 000 души работят в този бранш. Дано да успеят да се преборят и да отворят. Лично аз го чакам с нетърпение.
27.
Корончо
27.01.2021 09:50:24
6
35
Един от най-лъскавите бизнеси и един от най-сивите. Никой в бранша не се осигурява на реалното,НИКОЙ,ама реват за пари,а пари ОТ КЪДЕ!? Отваряйте и да ви почват НАП, РЗИ, ПБЗН, ИТ И ВСИЧКИ ОБЩИНСКИ И ДЪРЖАВНИ РЕГУЛАТОРИ. И това през ден,та поне 70 процента от т.нар.заведения да затворят сами. Да ви видим можете ли да издавате приходни документи за услугите си,може ли да се осигурявате на реалните доходи,можете ли да поддържате елементарна хигиена в обектите си,може ли да не вдигате излишен шум,може ли да не продавате нелегален алкохол ,може ли персоналът ви да не блъска по16-18часа,щото това е вредно
26.
Какви заведения бе ганьовци
27.01.2021 09:50:20
1
18
Стискайте си паричките че голям глад ни чака.
25.
*********
27.01.2021 09:48:30
3
17
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
nedovolna
27.01.2021 09:43:06
24
10
Време е да отворите хората да работят който го е страх да не се разболее да не ходи .Маи не ви се вярва но има много семейства на ръба на оцеляването..Работа няма .Така че НАПРЕД НАРОДЕ!! ОСТАВКИ НА НЕКАДЪРНИЦИТЕ!!!
23.
До 19
27.01.2021 09:31:52
3
31
Дано данъчните да ви извадят на светло.
22.
*********
27.01.2021 09:30:14
1
27
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
21.
Mitko
27.01.2021 09:25:53
2
24
Пешеходни пътеки-Манол, спортни въпроси-Манол, ресторантьорство-Манол... ей това е човек с всестранно развити интереси и мнение по всички въпроси :-) ;-)
20.
до 777
27.01.2021 09:23:36
27
9
млъкни ве педал ебан ,1 година мина не умряхме от пандемия, щяха да ни извозват с камиони , какво стана
19.
777
27.01.2021 09:18:26
8
36
По скалата на риска от заразяване,направена от АНГЛИЙСКИ учени,най-опасни са дискотеките и нощните клубове.
Имат оценка - 9.
Веднага след тях са ресторантите,с оценка - 8.
Най-безопасни са заведенията на открито,с оценка - 3.
Така ,че като дойде пролетта,тогава ще творите.
18.
Освалдо Риос
27.01.2021 09:13:07
3
11
Мани тия рeсторантьори, мацката в рубриката На кафе има страшни цици. Браво Флагман, добър избор, денят ми започва чудесно.
17.
юберашунгмахен
27.01.2021 09:11:38
23
15
Който има възможност да отиде на протеста , не заради ресторантите а заради нас всички, ако сме разделени ще ни въртят както си е искат , а те това целят
16.
?
27.01.2021 09:11:18
3
13
Нали без политици я:)))
15.
Сандо
27.01.2021 09:02:09
11
18
Тия може и да не стават, ама защо всички писатели тук вярвате на по големите мошеници дето разправят по студията какви милиони и милярди раздават в помощ на хората със затворен бизнес.
14.
Мутри вън
27.01.2021 09:00:13
14
8
Мутри вън
13.
*********
27.01.2021 08:51:48
8
40
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
Хикс
27.01.2021 08:50:48
2
32
Интересно ми е Манол какъв ресторантьор е и какъв обект държи?какви служители има ?
11.
vini
27.01.2021 08:48:19
1
45
Голям напън за депутат.Този от какво разбира.Явно от Майчето.
10.
вялата златка
27.01.2021 08:46:36
39
46
За всички, които мразят ББ- ще получите Жифку, Слафчу, Мая, Корнела и Ристю. В добавка, ще могат да се завърнат: Братя Галеви, Очите, Таки, Черепа и други благордни люде от странство и от затворите.
9.
дебили бургас
27.01.2021 08:46:27
8
44
Кажете от кои кръчми са, за да не стъпи кракът ни в техните заведения!
8.
Ами
27.01.2021 08:44:38
5
3
Ами то по оринцип излъгаха повечето хора.В ЕС кигато затварят така работодателя дава имената на служителите си през компютъра и есичко е автоматично с плащанията.Тук те изобщо тез,дето искат да протестират не ги водят на цяла заплата и такива разни и на всичко отгоре държавата не иска да плати при положение че трябва да плати докато мине вируса.Това е закон.Значи така стаеа.Не си на работа отиваш в социала или където трябва и моментално трябва да те регистрират с плащания понеже е затворено и не може да започнеш работа в случая с ресторантите.Но те не искат понеже те оарите са ги взели но никой не знае къде са.Това си е кражба Прочетете си законите и изобщо тиз парламент го затваряйте.Нее нужен
7.
Аз
27.01.2021 08:41:46
4
37
Тази мерудия пак се сложи на манджата сама. Хаха
6.
Ямболски
27.01.2021 08:41:41
5
10
Сомангес.Набирам бетонджии.И аз Ши дода да врякам нали та раня Ва.Може да ми уредиш някоя дупка после гАлаб
5.
вялата златка
27.01.2021 08:39:47
7
31
Какво е протест, без хората на черепа. Жуфку и МаяМа се въртят като ветропоказатели.
4.
Бай Ганьо
27.01.2021 08:34:15
28
17
Табачето е наясно, че най-голямата заблуда и мит в БС е, че заплатите в града са ниски (700-800 или 900)лева.
Изобщо, това е една голяма измислица (ниските заплати) в града. Всеки тук получава, около 1200-1300 лв чисто. Не е кой знае колко много, ама не е и 7-800 или 900 лева.
3.
*********
27.01.2021 08:32:19
4
34
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
хаха
27.01.2021 08:28:27
8
37
Табаков незнае ли,че това е най-спрелия град “туристически” град в България.Сигурен съм ,че в Тутракан има повече живот.
1.
Ние
27.01.2021 08:26:09
13
79
А пък НИЕ ще протестираме срещу т.н. ресторантьори като няма да им ходим в ресторантите и баровете. Защото е СКЪПО защото не е ДОСТАТЪЧНО ЧИСТО и защото ни МАМЯТ.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно  Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Живущите в селата около него алармират за празни строителни площадки по стратегическото трасе, свързващо Варна и Бургас. С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори