×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ресторантьори от Бургас тръгват за София, ще протестират за падане на ограниченията


Ресторантьори от Бургас тръгват за София, ще протестират за падане на ограниченията
Участието ни в този национален протест в София е изключително важно, защото Бургас е един от най-големите туристически райони, каза Живко Табаков
27 Януари 2021, Сряда, 08:16 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Настояваме час по-скоро да бъдат отворени заведенията, каза Живко Табаков

Ресторантьори от Бургас тръгват към София за участие в националния протест „Марш на свободата“. Рано тези сутрин те се събраха на паркинга на „Метро”. 

Собствениците на заведения ще настояват да отворят врати през февруари като моловете и фитнесите, каза водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Антон Хекимян. 

„Това е исторически момент за целия ресторантьорски бранш, защото отдавна трябваше да излезем на жълтите павета. На 21 декември бяхме един от градовете, които организирахме набързо протест. Проблемът днес обаче е не дали ще излязат ресторантьорите, а това, че ще протестират всички работещи в този бранш, защото голямата ни болка е, че ги няма парите от държавата“, заяви общинският съветник Живко Табаков. 

Много от хората получиха по 24 лева и на практика достъпност до пари няма, добави той. 

„Днес ще поставим редица искания към правителството. Едно от тях е незабавно изплащане на обещаните средства за хората. Настояваме час по-скоро да бъдат отворени заведенията. Участието ни в този протест е изключително важно, защото Бургас е един от най-големите туристически райони“, подчерта Табаков. 

„Моите служители получиха по 24 лева за 30 ноември. Представете си с толкова пари се празнува и как се живее през януари – най-тежкият месец в годината!“, каза пък ресторантьорът Манол Тодоров.

„Министри ни уверяват по телевизията, че имало милиарди левове раздадени. Не знам на кой са дали парите, но със сигурност не е на хората от нашия бранш. Искаме да работим. Както всички бизнеси отварят в началото на февруари, така искаме и на нас да дадат шанс, защото няма как да оставиш само един бранш затворен. Това е дискриминационно“, коментира той.

„От цяла България колеги тръгнаха към София, за да подкрепят протеста ни. Въпреки лошото време ще се съберем доста хора и ще покажем, че имаме сериозни искания“, добави Тодоров. 

„Нашите искания са същите. Не сме получили помощи. Хората ни живеят без пари, на заеми. Искаме от 1 февруари да работим“, подчерта Венцислав Пехливанов - мениджър в нощно заведение.

„Скоро имахме среща с колеги, които са собственици на заведения и нощи клубове. 90% от всички ще се организират днес и ще тръгнат към София“, каза още той.
 


В категории: Бизнес


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
35
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама 24/06/2026, Сряда 13:00 2
35
Коментара по темата
35.
*********
30.01.2021 00:06:55
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
34.
Сънрайз Сервитьорчето
28.01.2021 21:11:42
0
0
Живко и ти като всички останали си поредния бушон. Там където може да извлечеш популярност и известност все там се буташ.
Пълен резил е директорката на НХК ,няма да и споменавам името защото всички е знаят на Станимир държанката, докога ще буташ хора без знания и опит на такива позиции ???
Ако искаш народа прави добри дела за нас , а не постояно там където има много шум да се буташ .
33.
Бот
27.01.2021 11:30:37
0
10
За какви служители говори този малоумник, като всички си съкратиха персонала още на 1 декември. Оставиха си най - много управител и гл. Готвач (говорим за по - големите ресторанти).
32.
До недоволната
27.01.2021 11:02:51
2
20
Да ходи който си иска ама като лепне нещо в кръчмата утре ше се навре в теб в магазина,автобуса, и тн,сега разбра ли ,заминавай да постваш във фейсбука колко си потресена хахахах
31.
Тъпак
27.01.2021 10:59:56
0
24
Питам аз този Живко какъв е?
Политик, ресторантьор, общински съветник, на колко хора дава хляб, защото аз само знам, че поема навътре...
Няма място на протестите, не му вярвам!!!
30.
*********
27.01.2021 10:46:14
0
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
29.
hm
27.01.2021 10:31:36
3
8
каква е тази импромпту снимка на Живко, не го дават в обичайната PR светлина, недейте така - ще развали лъснатия имидж >.>
подкрепям отварянето - не подкрепям Живко, само ще пречи там да отидат повече наистина заинтересовани хора
28.
подкрепям
27.01.2021 10:22:48
15
15
Нека да им разрешат да отворят заведения, а дали ще имат клиенти - въпрос на избор на гражданите. Не е редно ресторантите в хотелите да работят, ясно е че не е само за гости на хотела, а всички други да седят затворени. Няма как един хипермаркет да е по-безопасен от едно заведение. Ганьо минава, пипа дадена стока, след него минава друг и пипа. Няма как всеки един продукт да се почиства. Затворено пространство с огромен поток хора, което реално няма как да се проветри. А в добрите заведения масите са на достатъчно разстояние, персонала е с маски и се почиства и дезинфекцира след всеки посетител. А и не на последно място около 300 000 души работят в този бранш. Дано да успеят да се преборят и да отворят. Лично аз го чакам с нетърпение.
27.
Корончо
27.01.2021 09:50:24
6
35
Един от най-лъскавите бизнеси и един от най-сивите. Никой в бранша не се осигурява на реалното,НИКОЙ,ама реват за пари,а пари ОТ КЪДЕ!? Отваряйте и да ви почват НАП, РЗИ, ПБЗН, ИТ И ВСИЧКИ ОБЩИНСКИ И ДЪРЖАВНИ РЕГУЛАТОРИ. И това през ден,та поне 70 процента от т.нар.заведения да затворят сами. Да ви видим можете ли да издавате приходни документи за услугите си,може ли да се осигурявате на реалните доходи,можете ли да поддържате елементарна хигиена в обектите си,може ли да не вдигате излишен шум,може ли да не продавате нелегален алкохол ,може ли персоналът ви да не блъска по16-18часа,щото това е вредно
26.
Какви заведения бе ганьовци
27.01.2021 09:50:20
1
18
Стискайте си паричките че голям глад ни чака.
25.
*********
27.01.2021 09:48:30
3
17
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
nedovolna
27.01.2021 09:43:06
24
10
Време е да отворите хората да работят който го е страх да не се разболее да не ходи .Маи не ви се вярва но има много семейства на ръба на оцеляването..Работа няма .Така че НАПРЕД НАРОДЕ!! ОСТАВКИ НА НЕКАДЪРНИЦИТЕ!!!
23.
До 19
27.01.2021 09:31:52
3
31
Дано данъчните да ви извадят на светло.
22.
*********
27.01.2021 09:30:14
1
27
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
21.
Mitko
27.01.2021 09:25:53
2
24
Пешеходни пътеки-Манол, спортни въпроси-Манол, ресторантьорство-Манол... ей това е човек с всестранно развити интереси и мнение по всички въпроси :-) ;-)
20.
до 777
27.01.2021 09:23:36
27
9
млъкни ве педал ебан ,1 година мина не умряхме от пандемия, щяха да ни извозват с камиони , какво стана
19.
777
27.01.2021 09:18:26
8
36
По скалата на риска от заразяване,направена от АНГЛИЙСКИ учени,най-опасни са дискотеките и нощните клубове.
Имат оценка - 9.
Веднага след тях са ресторантите,с оценка - 8.
Най-безопасни са заведенията на открито,с оценка - 3.
Така ,че като дойде пролетта,тогава ще творите.
18.
Освалдо Риос
27.01.2021 09:13:07
3
11
Мани тия рeсторантьори, мацката в рубриката На кафе има страшни цици. Браво Флагман, добър избор, денят ми започва чудесно.
17.
юберашунгмахен
27.01.2021 09:11:38
23
15
Който има възможност да отиде на протеста , не заради ресторантите а заради нас всички, ако сме разделени ще ни въртят както си е искат , а те това целят
16.
?
27.01.2021 09:11:18
3
13
Нали без политици я:)))
15.
Сандо
27.01.2021 09:02:09
11
18
Тия може и да не стават, ама защо всички писатели тук вярвате на по големите мошеници дето разправят по студията какви милиони и милярди раздават в помощ на хората със затворен бизнес.
14.
Мутри вън
27.01.2021 09:00:13
14
8
Мутри вън
13.
*********
27.01.2021 08:51:48
8
40
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
Хикс
27.01.2021 08:50:48
2
32
Интересно ми е Манол какъв ресторантьор е и какъв обект държи?какви служители има ?
11.
vini
27.01.2021 08:48:19
1
45
Голям напън за депутат.Този от какво разбира.Явно от Майчето.
10.
вялата златка
27.01.2021 08:46:36
39
46
За всички, които мразят ББ- ще получите Жифку, Слафчу, Мая, Корнела и Ристю. В добавка, ще могат да се завърнат: Братя Галеви, Очите, Таки, Черепа и други благордни люде от странство и от затворите.
9.
дебили бургас
27.01.2021 08:46:27
8
44
Кажете от кои кръчми са, за да не стъпи кракът ни в техните заведения!
8.
Ами
27.01.2021 08:44:38
5
3
Ами то по оринцип излъгаха повечето хора.В ЕС кигато затварят така работодателя дава имената на служителите си през компютъра и есичко е автоматично с плащанията.Тук те изобщо тез,дето искат да протестират не ги водят на цяла заплата и такива разни и на всичко отгоре държавата не иска да плати при положение че трябва да плати докато мине вируса.Това е закон.Значи така стаеа.Не си на работа отиваш в социала или където трябва и моментално трябва да те регистрират с плащания понеже е затворено и не може да започнеш работа в случая с ресторантите.Но те не искат понеже те оарите са ги взели но никой не знае къде са.Това си е кражба Прочетете си законите и изобщо тиз парламент го затваряйте.Нее нужен
7.
Аз
27.01.2021 08:41:46
4
37
Тази мерудия пак се сложи на манджата сама. Хаха
6.
Ямболски
27.01.2021 08:41:41
5
10
Сомангес.Набирам бетонджии.И аз Ши дода да врякам нали та раня Ва.Може да ми уредиш някоя дупка после гАлаб
5.
вялата златка
27.01.2021 08:39:47
7
31
Какво е протест, без хората на черепа. Жуфку и МаяМа се въртят като ветропоказатели.
4.
Бай Ганьо
27.01.2021 08:34:15
28
17
Табачето е наясно, че най-голямата заблуда и мит в БС е, че заплатите в града са ниски (700-800 или 900)лева.
Изобщо, това е една голяма измислица (ниските заплати) в града. Всеки тук получава, около 1200-1300 лв чисто. Не е кой знае колко много, ама не е и 7-800 или 900 лева.
3.
*********
27.01.2021 08:32:19
4
34
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
хаха
27.01.2021 08:28:27
8
37
Табаков незнае ли,че това е най-спрелия град “туристически” град в България.Сигурен съм ,че в Тутракан има повече живот.
1.
Ние
27.01.2021 08:26:09
13
79
А пък НИЕ ще протестираме срещу т.н. ресторантьори като няма да им ходим в ресторантите и баровете. Защото е СКЪПО защото не е ДОСТАТЪЧНО ЧИСТО и защото ни МАМЯТ.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Легендарният град-хотел „Свети Стефан“ отваря врати на 1 юли, но повторното затваряне на емблематични плажове разгневи местните жители Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца България ще продължи да задълбочава стратегическото си партньорство със САЩ в сферата на отбраната, енергетиката и високите технологии Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Криминогени и съмнителни лица притесняват живущите, а това не е първият случай, жалват се собственици, зоват за незабавни действия от Четвърто РУ-Бургас Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Става въпрос за самостоятелно ПТП Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Докато държавното дружество тъне в одити и финансови неволи, проверките извадиха нова информация как директорката с 14 000 евро заплата си устройва коктейли на Френската Ривиера NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi Все повече домакинства у нас търсят климатик за целогодишно отопление, нисък разход на ток и сигурна работа през зимата Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Калин Врачански и Асен Блатечки представят мащабната комедийна продукция на благоевградския театър на 6 юли Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет С правилен избор на легло, светлина, текстил и място за съхранение всяка спалня придобива подреден и луксозен хотелски вид без скъп ремонт Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Преди близо 20 години те бяха премахнати и този процес съвсем спокойно може да влезе в учебниците по урбанистика Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Контрабандната стока е пристигнала с морски контейнер и е била декларирана като обикновени безалкохолни напитки
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори