Откриха опасна противопехотна мина в „Меден рудник“, военни я ликвидираха на място
Специализиран екип от състава на Флотилия бойни и спомагателни кораби беше задействан, за да унищожи боеприпаса
Специализиран екип от състава на Флотилия бойни и спомагателни кораби беше задействан днес със задача да извърши разузнаване, извличане и унищожаване на метален предмет, открит в комплекс „Меден Рудник“ в гр. Бургас, наподобяващ артилерийска противопехотна мина, съобщи Министерството на отбраната.
Военнослужещите извършиха опознавателни дейности на място. След направения оглед те класифицираха открития метален предмет като 82 мм минохвъргачен изстрел, опасен и неподлежащ на извличане и транспортиране. При стриктно спазване на мерките за безопасност боеприпасът е унищожен на място.
Ръководител на специализирания екип е майор Стойчо Драганов, се посочва още в информацията.

Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

гоше ама и ти не си бил в казармата като гледам, това е мина от минохвъргачка или така наречения миномет
това е 82 мм съветска мина, странното е колко е запазена в горната си част , изглежда така все едно е седяла някъде на закрито защото иначе щеше да има корозия навсякъде по нея за 75 г желязото щеше да е изгнило поне на 40% а опашката и даже е със запазена боя
Някой е наследил/купил имот и като е разчиствал е намерил мината и я е хврълил там някой да я намери
Интересна е историята и, защото в Бургас не са се водили боеве през ВСВ до колкото знам , интересно е дали е забравена или някой я е крил нарочно, как е попаднала в ръцете на някого или просто някой войник от съветската армия я е подарил на някой още през 1945 г , после той я е оставил в някой мазе и така е лежала защото едната и страна е силно корозирала, значи е била някъде във влага
пък може и да е спомен от мутренските години , някой я е готвил за нещо
Сега шкембе воеводата като въведе пак задължителната казарма ще ги научите.