Откриха опасна противопехотна мина в „Меден рудник“, военни я ликвидираха на място
Специализиран екип от състава на Флотилия бойни и спомагателни кораби беше задействан, за да унищожи боеприпаса
Специализиран екип от състава на Флотилия бойни и спомагателни кораби беше задействан днес със задача да извърши разузнаване, извличане и унищожаване на метален предмет, открит в комплекс „Меден Рудник“ в гр. Бургас, наподобяващ артилерийска противопехотна мина, съобщи Министерството на отбраната.
Военнослужещите извършиха опознавателни дейности на място. След направения оглед те класифицираха открития метален предмет като 82 мм минохвъргачен изстрел, опасен и неподлежащ на извличане и транспортиране. При стриктно спазване на мерките за безопасност боеприпасът е унищожен на място.
Ръководител на специализирания екип е майор Стойчо Драганов, се посочва още в информацията.

С какво впечатлява всяка зодия още при първа среща
Рио Фърдинанд: Ламин Ямал ме кара отново да обичам футбола
Как да почистим микровълновата само с вода и лимон - лесен домашен трик
Ейса Гонсалес с голямо признание за Григор Димитров
Тази зодия ще има късмет през втората половина на април
Неостаряващият Нойер с голям рекорд в Шампионската лига
Агнешка чорба по домашна рецепта - ароматна класика
Рекорден интерес към появата на Везенков в София: треска за билети
Жестока катастрофа затвори Прохода на Републиката
Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата"
Великденски козунак с локум и стафиди
Коя е вашата тайна сила според зодията

гоше ама и ти не си бил в казармата като гледам, това е мина от минохвъргачка или така наречения миномет
това е 82 мм съветска мина, странното е колко е запазена в горната си част , изглежда така все едно е седяла някъде на закрито защото иначе щеше да има корозия навсякъде по нея за 75 г желязото щеше да е изгнило поне на 40% а опашката и даже е със запазена боя
Някой е наследил/купил имот и като е разчиствал е намерил мината и я е хврълил там някой да я намери
Интересна е историята и, защото в Бургас не са се водили боеве през ВСВ до колкото знам , интересно е дали е забравена или някой я е крил нарочно, как е попаднала в ръцете на някого или просто някой войник от съветската армия я е подарил на някой още през 1945 г , после той я е оставил в някой мазе и така е лежала защото едната и страна е силно корозирала, значи е била някъде във влага
пък може и да е спомен от мутренските години , някой я е готвил за нещо
Сега шкембе воеводата като въведе пак задължителната казарма ще ги научите.