Откриха опасна противопехотна мина в „Меден рудник“, военни я ликвидираха на място
Специализиран екип от състава на Флотилия бойни и спомагателни кораби беше задействан, за да унищожи боеприпаса
Специализиран екип от състава на Флотилия бойни и спомагателни кораби беше задействан днес със задача да извърши разузнаване, извличане и унищожаване на метален предмет, открит в комплекс „Меден Рудник“ в гр. Бургас, наподобяващ артилерийска противопехотна мина, съобщи Министерството на отбраната.
Военнослужещите извършиха опознавателни дейности на място. След направения оглед те класифицираха открития метален предмет като 82 мм минохвъргачен изстрел, опасен и неподлежащ на извличане и транспортиране. При стриктно спазване на мерките за безопасност боеприпасът е унищожен на място.
Ръководител на специализирания екип е майор Стойчо Драганов, се посочва още в информацията.

Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
3
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

гоше ама и ти не си бил в казармата като гледам, това е мина от минохвъргачка или така наречения миномет
това е 82 мм съветска мина, странното е колко е запазена в горната си част , изглежда така все едно е седяла някъде на закрито защото иначе щеше да има корозия навсякъде по нея за 75 г желязото щеше да е изгнило поне на 40% а опашката и даже е със запазена боя
Някой е наследил/купил имот и като е разчиствал е намерил мината и я е хврълил там някой да я намери
Интересна е историята и, защото в Бургас не са се водили боеве през ВСВ до колкото знам , интересно е дали е забравена или някой я е крил нарочно, как е попаднала в ръцете на някого или просто някой войник от съветската армия я е подарил на някой още през 1945 г , после той я е оставил в някой мазе и така е лежала защото едната и страна е силно корозирала, значи е била някъде във влага
пък може и да е спомен от мутренските години , някой я е готвил за нещо
Сега шкембе воеводата като въведе пак задължителната казарма ще ги научите.