Бунтове срещу новия локдаун в Нидерландия, държавата пред гражданска война
Кметът на Ротердам – мъж с подобаващото холандско име Ахмед Абоуталеб – снощи подписа извънредна заповед, която дава власт на полицията да арестува на място протестиращите
Трети ден Нидерландия е блокирана от бунтове против нововъведения локдаун и вечерен час в страната. Поне 150 човека са били арестувани в понеделник в Амстердам и Ротердам, където редица магазини са били разбити от вандали. Държавата на практика е на прага на гражданска война.
Кметът на Ротердам – мъж с подобаващото холандско име Ахмед Абоуталеб – снощи подписа извънредна заповед, която дава власт на полицията да арестува на място протестиращите. „Тези хора са безсрамни крадци, не мога да го кажа по друг начин. Наложи се да ги заплаша със сълзотворен газ. Това е тъжно, не ми се е случвало да достигам до такава екстремна мярка през цялата ми кариера като кмет“, каза още Абоуталеб.
Размирици е имало и в други метрополитни зони като Хага, Хаарлем, Алмело, Хелмонд, Галеен, Бреда и Тилбург. Протестиращите са били облечени в черно, някои от тях са подпалвали автомобили и са хвърляли камъни и фойерверки срещу полицията.
Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент
Близо 90 бургаски учители ще получат отличия на тържествена церемония по случай 24 май
Синоптици бият тревога за Бургас за утре
Клиент остана без пари и гориво след като спря на бензиностанция за самообслужване
Часове преди обявяването на носителите на „Букър“, номинираната Рене Карабаш със специално послание към Бургас
Кои са най-търсените професии
Райънеър с план как да не фалира
Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро
Айтозлийката Йорданка Андреева е била класен ръководител на ДАРА
Заплатите в IT сектора надхвърлиха 3100 евро през първото тримесечие
От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“
Прогресивна България предлага сериозни промени в правилника на НС, дебатът е утре
