Обновавят медицинските кабинети в ДКЦ I, Белодробната болница и Психото
Общинският съвет даде зелена светлина за ремонт на медицински кабинети, услуга „Асистентска подкрепа“ и участие в проект на УНИЦЕФ
Общинските съветници подкрепиха докладни записки на кмета, свързани с подобряване на здравните и социални услуги в Бургас. Те дадоха съгласие общинска администрация да започне ремонт и подобряване условията на труд в медицинските кабинети в ДКЦ I, Белодробната болница и Центъра за психично здраве.
В ДКЦ I ще бъдат ремонтирани микробиологичната лаборатория, педиатричните кабинети и манипулационните, както и осветлението в тях. В Центъра за психично здраве ще бъде подмени остарелия и амортизиран с нов водогреен котел, а в Белодробната болница ще бъдат обновени 30 болнични стаи. Това са първите общински лечебни заведения, за които администрацията вече има подготвени проекти. След тях Община Бургас ще изготви проекти и за останалите лечебни заведения, съобразно конкретните им нужди.
Местният парламент подкрепи и докладната записка на кмета за създаване на нова социална услуга "Асистентска подкрепа", насочена към лица в надтрудоспособна възраст с невъзможност за самообслужване и хора с трайни увреждания, които не получават помощ и грижа в домашна среда. Капацитетът на услугата ще бъде до 355 потребители, а за обслужването им ще се грижат 120 асистенти. Дейностите включват подкрепа от асистент за самообслужване, движение и придвижване, промяна и поддържане на позицията на тялото, изпълнение на ежедневни и домакински дейности, като изпълнението на услугата ще се възложи на Домашен социален патронаж - Бургас.
Зелена светлина получи и участието на Бургас в проект за подобряване на средата и работата с деца със специфични потребности в девет бургаски детски градини и превенция за деца от семейства в уязвимо положение. Тези дейности ще стартират след сключване на споразумение за партньорство между Община Бургас и Детския фонд на ООН - УНИЦЕФ. Пилотният проект "Гаранция за детето" е финансиран със средства на Европейската комисия.
Повече студенти ще могат да се възползват от общинската програма за стимулиране на обучението. За получаване на семестриална стипендия вече ще бъде достатъчно студентите в редовна форма на обучение в бургаско висше учебно заведение да са постигнали минимален семестриален успех поне много добър "5.00" или повече, а не както досега само отличен "6.00". Така по-голям брой студенти ще отговорят на условията и ще получат шанс да получават финансово подпомагане докато се обучават, а целта е задържане на младите хора в града и повишаване на мотивацията им за учене и развитие.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
