×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

QAnon: Тръмп ще стане 19-я президент на САЩ на 4 март


26 Януари 2021, Вторник, 11:30 ч.

Конспираторите обединиха вижданията си с тези на движението на суверенните граждани

След като очакваха с нетърпение Джо Байдън и враговете им в "дълбоката държава" да бъдат арестувани и екзекутирани по заповед на президента Тръмп, но това не се случи, конспираторите от QAnon измислиха нов план за спасяването на света.

Доналд Тръмп ще положи клетва като 19-и президент на САЩ на 4 март 2021 година - това е последната конспирация, която последователите на QAnon приеха след инаугурацията на президента Джо Байдън миналата седмица. Експерти се притесняват, че тя подчертава начина, по който привържениците на QAnon започват да обединяват своите вярвания - относно света, управляван от елитна кабала на сатанистични педофили - с още по-екстремни идеологии, пише dnes.bg.

Последните твърдения на поддръжниците на QAnon отразяват тези на движението на суверенните граждани, група хора, които вярват, че не се управляват от същите закони като всички останали. Тази вяра е довела до насилствени конфронтации с правоохранителните органи, които ги смятат за най-големите вътрешни екстремистки заплахи, пред които са изправени Съединените щати.

"Имаше известно кръстосване между QAnon и движението на суверенните граждани и преди, но след януари идеята на суверенните граждани, че Съединените щати се управляват като "корпорация", започнаха да стават все по-популярни в QAnon", казва Травис Вю, изследовател по теории на конспирацията, пред VICE News. "Това е обезпокоително, защото означава, че QAnon взаимства идеи от по-утвърдени екстремистки движения."

Суверенните граждани вярват, че закон, приет през 1871 г., тайно превърща САЩ в корпорация и премахва американското правителство на бащите основатели. Групата също вярва, че президентът Франклин Д. Рузвелт е продал американски граждани през 1933 г., когато е прекратил златния стандарт и го е заменил, като е предложил граждани като обезпечение на група сенчести чуждестранни инвеститори.

Суверените използват неразгадаеми правни документи, базирани на тайни текстове, за да се отделят от юридическите лица, които правителството е създало на тяхно име, за да ги продават на инвеститорите. Когато методите на движението на суверенните граждани не сработят, те реагират бурно. През май 2010 г. баща и син от суверените убиха двама полицейски служители с щурмова пушка, когато бяха изтеглени в междудържавната зона, докато пътуваха през Арканзас.

Сега последователите на QAnon се придържат към теорията и я адаптират, за да отговаря на техните нужди.

През уикенда в групите на QAnon в Gab и Telegram, където повечето поддръжници на QAnon са намерили дом, след като бяха изгонени от Twitter, а Parler бе свален, коментиращите споделят документи, описващи акта от 1871 г., твърдейки, че това доказва, че Тръмп ще положи клетва на 4 март.

Източникът за тази дата е фактът, че 1933 е и годината, в която инаугурациите са променени от 4 март на 20 януари - за да се съкрати периодът, в който вече бившият президент трябва да напусне Белия дом. Последователите на QAnon вярват, че Тръмп ще стане президент на първоначалната република, а не на корпорацията, която според тях е създадена от 1871 г.

Въпреки че имаше известно кръстосване между QAnon и движението на суверенните граждани преди загубата на изборите на Тръмп, конспиративната теория придоби голяма популярност през последните дни, тъй като последователите на QAnon се бореха да съгласуват своите вярвания с инаугурацията на Байдън.

Пресичането между двете групи беше подчертано миналия ноември, когато Нили Бланшард, поддръжник на QAnon от Кентъки, беше арестуван по подозрение за убийството на Кристофър Халет, суверен гражданин. По това време Халет се опитваше да помогне на Бланчард да си върне попечителството над децата.

Твърденията за това, че САЩ са корпорация, започнаха да придобиват популярност и извън основните групи QAnon.

"Може ли някой да ми каже защо съм на 22 години и току-що научих, че Съединените щати са корпорация, а не държава", пита потребител на TikTok във видео, публикувано през уикенда и гледано 47 000 пъти.

В коментарите други потребители на TikTok повтарят лъжата за встъпването в длъжност на Тръмп на 4 март.

След встъпването в длъжност на Байдън последователите на QAnon първоначално бяха унили,и изразиха съмнението, че QAnon е фалшив. Но след няколко дни и по настояване на най-големите влиятелни лица на движението, последователите на QAnon започнаха да се появяват и отново да вярват в "плана".


В категории: Политика


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
питанка
26.01.2021 13:36:59
1
5
Е Какво конспиративно има във ФАКТА, че световните пари, американският долар се печатат не от американската държава а то частният Федерален Резерв. Едно от първите достижения на Българската демокрация бе да замени суверенната БНБ със сегашната частна прикрита като национална. През 1991 г. е приет нов Закон за БНБ, чрез който БНБ функционира като частно акционерно дружество с основен капитал и органи за управление, което дава на банката възможност да функционира като независимо от държавата юридическо лице. А сега де. Значи и България е май фирма. Скапана частна фирма. Що за Държава е тази, която и е забранено да си печата парите ?
4.
питанка
26.01.2021 13:36:57
1
5
Е Какво конспиративно има във ФАКТА, че световните пари, американският долар се печатат не от американската държава а то частният Федерален Резерв. Едно от първите достижения на Българската демокрация бе да замени суверенната БНБ със сегашната частна прикрита като национална. През 1991 г. е приет нов Закон за БНБ, чрез който БНБ функционира като частно акционерно дружество с основен капитал и органи за управление, което дава на банката възможност да функционира като независимо от държавата юридическо лице. А сега де. Значи и България е май фирма. Скапана частна фирма. Що за Държава е тази, която и е забранено да си печата парите ?
3.
Не вярвам в конспирации
26.01.2021 13:07:00
5
9
Не е нужно да вярваш в конспирации!!! Има десетки книги написани от видни икономисти които доказват, че САЩ се управлява по корпоративен модел. Не случайно най-големите компании в света са базирани там. Лошото е, че повечето от тях предвиждат края на тази система да дойде скоро. Това непрекъснато печатане на долари без никакво обезпечение което продължава да надува балона скоро ще предизвика и неговото пукане. Защо мислите е цялата тази суматоха напоследък. Половината свят използва долара. Всичко се смята в долари. Петрол, злато, газ и т.н. Ако долара колабира целия свят потъва. Първата друга валута която ще бъде повлечена е еврото. Не случайно държави като Великобритания, Норвегия, Швейцария не искат и да чуват за смяна на валутата. Защото тези валути са обезпечени. А ние хоп, пак без да ни питат. Хората ни го казаха! Стойте с валутния борд и лева щото ако стане нещо с еврото може да се прехвърлите на злато, швейцарски франк, квото искате. Пак ще духаме супата накрая. Германците също не им е проблем ако стане нещо с еврото. Те имат силно развита икономика и злато за години напред. Ние да му мислим
2.
Гошо
26.01.2021 11:55:48
0
13
Това ще става все по-голям проблем - вярването в разни безумни конспирации. И то лошото е, че не зависи от интелигентността на хората или от образованието им, а по-скоро от способностите за критично мислене. Човешкият мозък е така устроен, че да търси модели навсякъде, а в 99% от случаите такива няма. Затова много хора вярват, че определени ритуали им носят късмет, че позитивното мислене може да промени съдбата им и т.н.
Другото е, че човек няма как да има експертиза във всички области и ако примерно е добър в нещо, било то медицина, математика, психология и прочее е много вероятно много лошо да залитне към разни неща, които са му тотално извън областта на познание, но много ловко се самозаблуждава, че ги разбира. А нещата са изключително сложни и за комплексно разбиране се изискват задълбочени знания и труд, каквито няма как да се инвестират навсякъде.
Може би една от първите стъпки към решението на този проблем е да се научат журналистите кое е мнение, кое факт, каква е разликата между тях, как се проверяват и потвърждават. Също така да разберат най-накрая, че мнението на експерти е най-ниско в пирамидата на доказателствата, т.е. независимо колко титли имаш пред името си и колко години си копал в твоята насока винаги може да станеш за смях, ако не следиш динамиката, както се случи вече с няколко нобелисти.
Та - не вярвайте на всичко, което четете, особено, ако потвърждава това, което на вас ви харесва - веднага трябва да ви светне една сигнална лампичка, че много хубавото не е на хубаво.
1.
мама Божка
26.01.2021 11:36:20
6
14
А Божката къде се дяна? Някой да тго е засичал скоро? Дали се отказа от писането на конспиративни пасквили?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Приморско отново дава старта на голямата колоездачна обиколка: Пелотонът поема към Бургас Приморско отново дава старта на голямата колоездачна обиколка: Пелотонът поема към Бургас 73-ото издание на Международната колоездачна обиколка на България започва от морския град, отборите ще бъдат представени на 28 август, а първият етап стартира ден по-късно Разследват длъжностно престъпление в МЗ заради лиценза на дентална клиника, в която почина дете Разследват длъжностно престъпление в МЗ заради лиценза на дентална клиника, в която почина дете Прокуратурата проверява действия и бездействия на длъжностни лица след констатации на Медицински надзор Община дава до 10 000 евро за трето и всяко следващо дете в битка с демографската криза Община дава до 10 000 евро за трето и всяко следващо дете в битка с демографската криза Елин Пелин отчита положителен прираст и растящ брой деца, а финансовата подкрепа за семействата не зависи от доходите им Гастроентерологът д-р Иван Сираков ще консултира пациенти в Бургас на 4  септември Гастроентерологът д-р Иван Сираков ще консултира пациенти в Бургас на 4 септември Специалистът по интервенционална гастроентерология идва в университетска болница "Дева Мария" Пожарникари и доброволци потушиха пожар, обхванал входа на созополското с. Зидарово (СНИМКИ) Пожарникари и доброволци потушиха пожар, обхванал входа на созополското с. Зидарово (СНИМКИ) Кметът Христо Бардуков благодари на хората, които се включиха в гасенето, а дъждът донесе допълнително облекчение след напрегнатите часове Малко Търново събира рок, спорт и Странджа: Сигнал дава тон на тридневния празник Малко Търново събира рок, спорт и Странджа: Сигнал дава тон на тридневния празник Рок легендите откриват големия уикенд, шосейният пробег събира атлети на 29 август, а финалът е с Църногоровския панаир и вековните традиции на планината „Връщам се, обесете ме на площада“: Стоян Колев идва в България, съдът го прати под стража задочно „Връщам се, обесете ме на площада“: Стоян Колев идва в България, съдът го прати под стража задочно Издирваният бургазлия пусна ново саркастично видео, докато Районният съд в Пазарджик затегна мярката му в негово отсъствие БАБХ потвърди антракс във ферма с 205 говеда край Ловеч БАБХ потвърди антракс във ферма с 205 говеда край Ловеч Огнището е в село Стефаново, двама животновъди са приети в болница със съмнение за инфекцията, а животните ще бъдат ваксинирани Левски е на 90 минути от Шампионската лига - Атина решава всичко Левски е на 90 минути от Шампионската лига - Атина решава всичко "Сините" излизат срещу АЕК след 0:0 в първия мач, а победителят влиза сред 36-те отбора в основната фаза на турнира Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети Таксата ще може да нарасне с общо до 20% за целия период на следване, а университетите ще получат повече свобода при кандидатстудентските кампании
Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Канада отвръща на митата на Тръмп с тарифи до 50% върху близо 900 американски продукта от 8 септември Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване 30 години нощни полети, йонизираща радиация и пасивно пушене са сред факторите, отчетени от съда в Байон Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Броят на туристите расте с 4,4% за година, а почивката и екскурзията остават водещата причина да стегнем багажа Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Трусът е регистриран край Пънарбашъ в окръг Кайсери на дълбочина 7 километра, след него последваха още няколко по-слаби земетресения Кой контролира Ормуз? Мините са обезвредени, обяви Тръмп, но протокът остава затворен Кой контролира Ормуз? Мините са обезвредени, обяви Тръмп, но протокът остава затворен Нито САЩ, нито Иран казват цялата истина, коментира бивш американски дипломат Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Кофеинът, алкохолът, големите количества захар и тежките мазни храни могат да засилят част от неприятните усещания в напрегнати периоди Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Семейството на кънтри иконата потвърди тъжната новина след продължителен период на здравословни проблеми Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд С бонусите пакетът стига до 85 млн. паунда, а летните разходи на лондончани вече преминаха границата от 300 млн. паунда Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Северните ветрове в Егейско море достигат 7 по Бофорт, а високите температури ще се задържат и в сряда Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото По първоначална информация на Флагман.бг безпилотният апарат е запазен почти изцяло - досега по Южното Черноморие морето изхвърляше предимно останки, отделни части или тежко повредени машини
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Свекърва буди снаха си:
- Хайде, снахо, ставай, твоите приятелки отдавна са будни и шетат.
- А твоите като са умрели отдавна, аз давам ли ти зор?!
Виц на деня Виц на деня - Напоследък толкова изчетох за вредата от пушенето и пиенето, че реших от утре да спра...
- Кое - пиенето или пушенето?
- Четенето!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Купих си апартамент в Центъра на 'зелена карта'. Вече 10 години е на 'жълти павета', ама поне майсторите казаха, че до 2030 г. ще са готови с банята
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори