Заведенията няма да отварят протестно на 1 февруари
Протестът, който е насрочен за утре обаче остава и от браншовата организация се надяват държавата да ги чуе
Кръчмите няма да отворят протестно на 1 февруари. това обяви днес Ричард Алибегов, председател на Българската асоциация на заведения пред бТВ.
Протестът, който е насрочен за утре обаче остава и от браншовата организация се надяват държавата да ги чуе
"Дистанцираме се от всякакви партии и политици. Вчера обсъдихме как ще протече протестът със СДВР, така че се адяваме да бъдем чути“, заяви Алибегов. По думите му около 30% от заведенията са фалирали и въобще няма да отворят, а с всеки изминал месец този процент се увеличава.
Неприемливо било и отварянето на ресторантите само в хотелите. Алибегов подчерта, че все още не е започнал да взима помощ, а 30 на сто от заведенията вече са фалирали и няма да отворят.
„Директни помощи за бизнеса не са получени, освен тези по мярката „80/20“ за заетост на персонала. Вече осми месец чакаме изплащането да започне. Ситуацията е много зле и сме на ръба. Затова смятам, че на протеста ще се съберат много хора“, допълни Ричард Алибегов.
Почина Мишел Портал, легенда на джаза
Мъж нападна и намушка с нож българка в градски парк
Йоханес Клаебо е номер 1 за всички времена на Зимни Олимпиади
Кая Калас: Европа не е заплашена от цивилизационно унищожение
Майката на Калушев в показанията си: Често говореше за смъртта
Румен Радев съобщава името на формацията си на 3 март? Ето какво анонсира той
Бивш енергиен министър на Украйна е задържан при опит да напусне страната с влак
Трус със сила 3,5 по Рихтер люшна до България
От Кремъл отричат за отровата от жаба и Навални
Проф. Кантарджиев: Опасна инфекция се завърна у нас след 29 години
Мечката Деси стана на 38 г.
Свършиха презервативите в олимпийското село, от МОК се дивят
