Внимание: Опасност от наводнения във водосбора на река Средецка
Други големи реки също са застрашени
В резултат на интензивни валежи комбинирани със снеготопене има опасност от възникване на поройни наводнения утре, в следобедните и вечерни часове, във водосборите на реките Тунджа, Марица, Арда, Атеринска, Луда река и река Средецка. Това сочи справката на Министерството на околната среда и водите за речните нива в страната.
Водните количества на реките в по-голямата част от Западнобеломорския басейн са около и над праговете за високиводи, а в Дунавския басейн - около праговете за високи води.
Продължава изпускането на водни количества от два от значимите и комплексни язовири, чието състояние следи МОСВ - "Студена" и "Боровица", посочват още от ведомството.
Язовир Студена се изпуска от 10 януари, а в момента той е пълен на 84,23 процента.
Притокът в него и днес продължава да е по-голям от размера на дневния разход, загубите и изпуснатото количество. Свободния му обем към 8.30 ч. тази сутрин е 3,974 млн. куб. м, като от язовира се изпускат 0,614 куб. м/сек.
Запълването на язовир "Боровица" е 98,97 процента. При него дневният приток е по-малък от размера на дневния разход и изпуснатото количество. Свободния му обем днес, към 8.30 ч., е 0,280 млн. куб. м, а от язовира се изпускат 8 куб. м/сек.
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено
Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща
Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни
17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя
Хедър Бенет и Нина Русева прекрачват рамките в изложбата „BEYOND RULES“ в Бургас
Ректорът на БДУ е сред учредителите на Алианса за устойчиво развитие на изкуствения интелект
Катастрофа с моторист затвори АМ Тракия край Ямбол, движението към София е блокирано
