ПСС: Борислав Гарибов е бил екипиран, но е карал в забранена зона
За по малко от 10 минути планински спасители от Банско се отзовават за помощ, но само констатират смъртта на Борислав Гарибов. Изнесли са тялото от улеите, които са продължавали да бъдат лавиноопасни.
Изключително бързо са действали колегите, за съжаление има случаи, в които нищо не може да се направи. Това каза на брифинг шефът на Планинската спасителна служба Емил Нешев.
Припомняме, че вчера Борислав Гарибов, национален състезател по фриирайд- каране извън пистите, загина, затрупан от лавина в Пирин. Трагедията стана в района на местността "Бъндерица".
"Хората не трябва да се поддават на емоцията на фрийрайд. Пирин е забранен за такъв тип дейност. Момчето е с всичко необходимо - раница, сонда, лопата, каска. За съжаление тези съоръжения не ни правят безсмъртни, те могат да дадат минимален шанс нещата да се развият по такъв начин", каза още Нешев.
От 2 февруари навлиза по-светъл етап за четири зодии
Четирима души починаха, след като лепнаха „мистериозна болест“ на популярна туристическа дестинация
Строгите мерки не спряха ипотечния бум през 2025 година
Стратегията на Румен Радев залага на малко думи и широк политически периметър
Ето защо художничка влезе в книгата на рекордите на Гинес
Ангелина Малчева донесе международно злато за Бургас в спортната стрелба
Будистки духовен учител получи награда „Грами“
Строежът на националната детска болница в София се отлага
Победителката Дара: Желанието ми е убито, до часове ще реша за "Евровизия"
Анализатори с тежки думи за Румен Радев
Българката иска да промени историята на медицината - развива препарат, който да спре рака
Нови разкрития около досиетата „Епстийн” съдържат твърдения за връзки със София и България
