×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ужасяващо замърсяване на Средецка река, тонове боклуци полепнаха по дърветата


Ужасяващо замърсяване на Средецка река, тонове боклуци полепнаха по дърветата
Тоновете боклуци, които не са влезли в Средецка река, са „кацнали“ по дърветата
25 Януари 2021, Понеделник, 08:18 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Екологът на Община Средец Бисер Петков се надява на помощ от държавата, за да бъде почистено

Придошлите води на Средецка река качиха тонове боклуци по дърветата. Гледката е ужасяваща, каза водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Антон Хекимян.

Проливните дъждове вдигнаха многократно нивото на реката. Боклуците, които не са влезли в реката, са „кацнали“ по дърветата. Напълнили са и дерето. 

Опаковки, гумени ботуши, надуваем дюшек и много найлон може да се видят по дърветата.

Почистването на сметището тук започна в петък. 

Този боклук е следствие на високите води. Той бе довлечен до коритото на реката от деретата, които са част от водосбора на Средецка река. Това е нерегламентирано изхвърлени отпадъци. За съжаление се натрупа по дърветата“, каза пред бТВ екологът на Община Средец Бисер Петков.

„Водите бяха над 2 метра. Работим бавно. Държавна помощ в този момент ще е навременна и на място“, добави той.

„Този боклук отива в Мандренското езеро и оттам в Черно море“, уточни репортерът Лора Стаматис.

„Тези отпадъци са от проливните дъждове и от приливът на самата вода в реката. Те са полепнали по дърветата и храстите. Направен е констативен протокол с определен срок за изпълнение на предписанията за почистване на отпадъците. След изтичането му ще има нова проверка“, каза пък Хатидже Исмаилова, която отговаря за управление на отпадъците и опазване на почвите в РИОС – Бургас.

„През 2020 г. са издадени 11 актове на Община Средец за такива замърсявания. Стойността им е 17 000 лева“, добави тя. 
 


В категории: Средец


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ В Севлиево е страшно - започна евакуация В Севлиево е страшно - започна евакуация 23/05/2026, Събота 11:39 0
Флагман.БГ Очаква ни облачен ден, следобед ще вали Очаква ни облачен ден, следобед ще вали 23/05/2026, Събота 08:00 0
13
Коментара по темата
13.
псевдожурналист
26.01.2021 14:52:39
0
3
А защо интервю пред медиите дава еколога на община Средец? Третомандатният кмет инж. Жабов къде се е покрил? Нали точно той като законно избран кмет носи пълната отговорност за всичко, случващо се в тази община? Пратил екологът да се черви пред медиите! И не му е сефте този трик! Че беше футболист навремето- беше! Но с такива евтини трикови номера няма да зарадва тези, които са го избрали! Това все пак е община, не е футболно игрище!
12.
PTO
25.01.2021 19:23:22
0
2
Вместо да предават полиетилена за преработка и изработка на "Грудовски порцелан" (демек PVC чаши за кафе) , те го изхвърлят в дерето.
11.
До 10
25.01.2021 13:00:44
0
8
Мишо, пак ли държавата е виновна на Ганьо, че си изхвърля боклуците през прозорците, на земята и където му падне? Поне 80% от пушачите си хвърлят фасовете през прозорците на колите. Един фас може и да е нещо дребно, но това е наин на мислене. Той няма да се трогне, че е езпуснал торчиката и тя ще се закачи на някое дърво, все тая. Нали мангалите метат. Отделно, че същите тези мангали, които интегрираме 30 години изобщо не си правят труда да си изхърлят боклука. Но това не е оправдание за останалите, не е оправдание и държавата. Никой не те следи като си бършеш задника, ама го правиш, нали?
10.
мишо
25.01.2021 12:31:01
3
10
Държавата не работи. Но идват избори. Впрегнаха се да демонстрират , че вършат нещо ами досега какво правихте. Спахте и усвоявахте парите-европейски, общински , държавни. Боклуци се хвърлят ама никой не лови нарушителите. Боцата да ходи да ги чисти сега нали той командва. Като не е дал командата навреме сега ще ни плаши разни Ковиди.
9.
Жабчо
25.01.2021 09:30:14
4
27
Ще има боклуци, докато моите мургави избиратели са превзели града.
8.
Ганьо
25.01.2021 09:19:30
1
26
На 5 милиона жители ,18 министерства ,агенции,асоциации, фондации,кметства, областни управи и Колко ли още паразити .И какво управляват. Икономика в бг няма но министерство да . Туризъм 100процета частен ,но министерство да
Земеделие всичко часмак бичи -но го наблюдава цяло министерство като дворец.Цялата администрация в бг непобутната от 1989 г.Да живей България..
7.
Сридец
25.01.2021 09:08:54
1
26
Айде сега грудовлии да се хванат да чистят защото това са техните боклуци! Никой не им е виновен,ако не желаят да си почистят да живеят в отпадъци...Явно там им е мястото!
6.
*********
25.01.2021 09:05:50
1
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
Глас
25.01.2021 08:55:46
1
36
Некомпетентни хора назначени по партийна и линии на служби които, са създадени за човека, накрая виждате резултата. На книга всички е написано а в действителност показаното в действителност е друга! Калинка до калинка, навсякъде е така затова цялата държава е на този хал! Това е така защото всички конкурси за назначения са нагласени, кадърните и способните не могат да прогресира от партии и назначения на некадърници!!
4.
пецата
25.01.2021 08:52:08
1
28
от 15 години е едно и също като се надигнат малко водите, тая река е едно сметище и канализация на поне 10 села можете да го видите на сателитната карта , реката минава покрай дебелт от където заводите си изливат какво ли не , а после се влива в мандренското езеро , което пък се влива в морето на 500 м от рибарското селище Ченгене
рибарите ловят рибата и скариди в тези води
A виладжиите от в.з. Черниците обичат да ходят на плаж точно на устието да се плацикат в акита
Ненапразно му викат фекаломорие
3.
ужасен
25.01.2021 08:45:06
0
39
„През 2020 г. са издадени 11 актове на Община Средец за такива замърсявания. Стойността им е 17 000 лева“?!?! Само за 2020г!!! Боклуци, дошли от нерегламентирани сметища! Които тепърва ще се почистват!!! А защо ВЪОБЩЕ са допуснати тези сметища? Особено онова в циганската махала на Средец? Къде е контрола и за какво го имаме този Общински ред и сигурност в Средец???
2.
ОЧЕВАДНО
25.01.2021 08:42:10
2
34
На всички е ясно , че българските институции са наблъскани с чиновнически отдели , ненужна на брой администрация в голям процент некомпетентна ( заплатаджии ) , които също са и електорат.Всички са нясно с проблема от десетилетия и не е само в Средец или Искър...ПОВСЕМЕСТНО Е!!!
Организацията куца , и тук важи народната приказка : Рибата се разваля откъм главата...
В малките населени места няма нужната бройка съдове за смет и от там боклуците ОТИВАТ в дерето...
ЕКОИНПЕКЦИЯТА ПЪРВО ДА ПРОВЕРИ ВСЯКА ОБЩИНА ЗА НАЛИЧИЕТО НА СЪДОВЕ ЗА СМЕТ И В ПО-МАЛКИТЕ НАСЕЛЕНИ МЕСТА....
1.
*********
25.01.2021 08:31:52
0
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гастроентеролог: Пролетната умора често означава липса на електролити Гастроентеролог: Пролетната умора често означава липса на електролити Д-р Тихомира Георева, гастроентеролог и диетолог ще преглежда в ДКЦ „Бургасмед“ в неделя, 31 май, от 10:00 часа Насочваме ли се към свят без екрани? Технологиите, променящи начина, по който живеем Насочваме ли се към свят без екрани? Технологиите, променящи начина, по който живеем Слушалки с камери, „клип икономика“ и изкуствените гласове, които пренареждат вниманието, политиката и общественото мнение Бургас се поклони пред своите творци и пазители на културата и изкуството Бургас се поклони пред своите творци и пазители на културата и изкуството Отличиха 33 творци за изключителни заслуги към развитието на културата в Бургас Брутални кадри от задържането на Васил Михайлов Брутални кадри от задържането на Васил Михайлов Никой не е и няма да бъде над закона, коментира вътрешният министър Визови проблеми спъват хотелиери от Слънчев бряг, а самоук готвач поиска 6000 евро заплата Визови проблеми спъват хотелиери от Слънчев бряг, а самоук готвач поиска 6000 евро заплата Внасяме кадри, защото подготвените хора отиват в чужбина заради по-високите тръдови възнаграждения Естественият интелект е бъдещето, което не трябва да забравяме Естественият интелект е бъдещето, което не трябва да забравяме Способността да проявяваме разум, съчувствие, морал и мъдрост ни помага да решаваме конфликти по мирен път, да съхраняваме човешкия живот и да пазим планетата за следващите поколения, каза Иван Ненков Изграждат евросело в Бургас, ако спечели домакинството на Евровизия Изграждат евросело в Бургас, ако спечели домакинството на Евровизия Дара бе първият звезден гост на 107-мия кабинет с премиер Румен Радев и получи разкошен букет от него Прокурорският син заловен от ГДБОП Прокурорският син заловен от ГДБОП  Току-що белезниците щракнаха, съобщи главният секретар на МВР гл. комисар Георги Кандев Ще има ли сделка с Тръмп за самолетите на летището в София, разузнаването проверява опасни ли са Ще има ли сделка с Тръмп за самолетите на летището в София, разузнаването проверява опасни ли са Илияна Йотова вероятно няма да е кандидат на „Прогресивна България“, каза пък Ружа Райчева и обясни, че тя вече е загубила доверието на русофилите Пепи Еврото обявен пак за издирване, раздавал ли е команди на Борисов и министри от диванчето си Пепи Еврото обявен пак за издирване, раздавал ли е команди на Борисов и министри от диванчето си  Съпредседателят на „Демократична България“ Божидар Божанов разкри как през изпълнителната власт заповедите на съдържателят на „Осемте джуджета“ са стигали до Брюксел
Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Мюсюлманският лорд мер на града, Закир Чодри, едва знае английски Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Университетът е управляван от назначен от съда синдик от миналата година, след като управляващата го компания е замесена разследване за пране на пари и данъчни измами Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро 14 стъпала, демонтирани през 80-те години, достигнаха рекордна цена на търг в Париж Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие Според спасителните служби под развалините все още има над 10 ученици Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Две пълнолуния в рамките на един месец засилват интереса към астрологичните прогнози и темата за личните финанси 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти Около 12% от жилищния фонд остава неизползван, а държавата цели да увеличи предлагането чрез обновяване на стари имоти Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Радио „Каролайн“ призна, че грешката е резултат от „компютърна повреда“ в основното им студио нa 19 май, която е задействала автоматизирана процедура, използвана при смърт на монарх КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици Междинните данни от анализа, представени през декември м.г., показаха тежки структурни деформации на пазара на храни  Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли 44 млн. автомобила са по китайските пътища
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори