×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дара спечели Евровизия! България се готви за домакинство през 2027 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

До май месец ще разполагаме с 4 ваксини срещу COVID-19


До май месец ще разполагаме с 4 ваксини срещу COVID-19
За третата ваксина се очаква да има одобрение още следващата седмица и през февруари да започнат доставките
24 Януари 2021, Неделя, 20:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Едва тогава може да започне масовата имунизация, обясни директорът на ИАЛ

Масовата имунизация у нас може да започне през месеците април-май, когато се очаква да има четири одобрени ваксини срещу коронавируса. Това каза в ефира на Нова телевизия директорът на Изпълнителната агенция по лекарствата Богдан Кирилов. 

Припомняме, че още утре очакваме нова доставка на ваксини от Pfizer - 14 040 дози. На 1 февруари ще има още една доставка от над 35 00 дози. Така здравните власти у нас очакват да бъдем компенсирани за по-малкото получени при предишните доставки.

От ваксините на Pfizer и Mоderna страната ни е заявила около 5 млн. дози.

Следващата седмица страната ни очаква и решението на Европейската агенция по лекарствата за Оксфордската ваксина.

„Работим с няколко сценария. Цифрите, които сме комуникирали до този момент, са базирани на изчисления за първа доставка през март”, заяви Богдан Кирилов.

За третата ваксина се очаква да има одобрение още следващата седмица и през февруари да започнат доставките. За четвъртата ваксина очакванията са скоро процедурата да влезе във финален етап и да се получи разрешение за употреба.


В категории: COVID-19


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Флагман.БГ Дъждовно и студено в неделя Дъждовно и студено в неделя 17/05/2026, Неделя 08:00 0
Тервел ИЛИЕВ Хора гинат в прокълната къща до гробище Хора гинат в прокълната къща до гробище 16/05/2026, Събота 21:38 1
Тервел ИЛИЕВ Какво се случва с Краси Радков? Какво се случва с Краси Радков? 16/05/2026, Събота 21:00 3
Тервел ИЛИЕВ Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити 16/05/2026, Събота 20:20 2
11
Коментара по темата
11.
до 8 и 9
25.01.2021 13:56:19
0
1
154 СМЪРТНИ случая в АРЖЕНТИНА и страни от Щ.Америка след ваксиниране с руската ваксина ''Спутник''
10.
Иван
25.01.2021 08:30:03
2
7
В доста държави се ваксинират с руската ваксина, у нас ще бъде ли внесена? Тогава повече хора ще искат да се ваксинират, тъй като тя е най-доказана във времето.3e086
9.
СпутникV
25.01.2021 06:17:16
12
7
В доста държави се ваксинират с руската ваксина, у нас ще бъде ли внесена? Тогава повече хора ще искат да се ваксинират, тъй като тя е най-доказана във времето.3e086
8.
Qwert
24.01.2021 23:14:59
1
4
Защо до края на 2019-та ваксините имаха две условия-1.да предпазва от инфекция, 2.да предпазва от разпространение.
Защо и на каква не просто научна, а чисто логическа основа, скорострелно тестван препарат, за лечение на рак с генно модифициране до края на 2019-та, нарилате ваксина?
Дори самите производители не използват термина “ваксина”’, а използват “препарат”.
7.
Д-р Храчков
24.01.2021 22:41:19
4
8
Точно, точно....
Ваксини има, но желаещи малко!!! :))))>)
6.
Д-р Храчков
24.01.2021 22:41:16
3
10
Точно, точно....
Ваксини има, но желаещи малко!!! :))))>)
5.
Smith
24.01.2021 22:28:53
4
9
С тези темпове на ваксиниране ще излезем от пандемичната обстановка към края на века. Ама и никой не очаква нещо различно в държавата на Борисов/Пеевски.
4.
Помориец
24.01.2021 21:51:11
2
9
Абе какво стана с кпп караулките дето щяха да ги слагат? Конспираторите опищяха света, че ги били видели, ама йок...
3.
До 1
24.01.2021 20:50:30
7
8
А къде са ваксините,след като има? Ти бъди спокоен,по голям чип,от този който имаш в кухата си кратуна,не моАт ти набият!
2.
ооо
24.01.2021 20:49:14
1
13
Аман от всичко това което казвате и ми писна от лъжи
1.
Язон
24.01.2021 20:37:36
1
14
Не 4 ваксини, а 4-ри марки ваксини.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Днес всички са #Дара, а помните ли как преди няколко месеца цялата държава едва не я срина Днес всички са #Дара, а помните ли как преди няколко месеца цялата държава едва не я срина Хейтът не я пречупи, тя събра сили, излезе на голямата сцена и постигна исторически триумф Победителката на Евровизия 26: Не мога да повярвам какво се случи! Победителката на Евровизия 26: Не мога да повярвам какво се случи! България спечели с главозамайващите 516 точки тазгодишното издание на песенния конкурс Дневен хороскоп за 17 май 2026: Овенът да се пази от измамници Дневен хороскоп за 17 май 2026: Овенът да се пази от измамници Денят носи силни емоции, важни прозрения и неочаквани обрати в любовта и финансите за много от зодиите След триумфа на Дара: Бургас е вариант за Евровизия 2027 След триумфа на Дара: Бургас е вариант за Евровизия 2027 "Арена Бургас" имашансове да приеме най-гледания музикален формат в света, ще се конкурира със София Исторически триумф: Дара спечели Евровизия 2026 с BANGARANGA Исторически триумф: Дара спечели Евровизия 2026 с BANGARANGA Песента, която предизвика бурни спорове и вълна от критики у нас, донесе първата победа за България в 70-годишната история на конкурса   Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Министерството на образованието обяви неучебни дни от 20 до 25 май Хора гинат в прокълната къща до гробище Хора гинат в прокълната къща до гробище Това е една от най-упоритите и мрачни мистерии, в която се преплитат смърт, страх, суеверие DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели? DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели? "Благодаря ви много за цялата подкрепа, която ми се изпрати от България и на всички извън България също. Обичам ви и ще се видим на финала.", каза изпълнителката Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала Наблюдава се обаче и частично завръщане на тенденциите от 2016 година, които се характеризираха с тежък, матов финиш и силен контур, но днес те се прилагат в много по-омекотен и сияен вариант Босът на коледното градче в Бургас поиска да прибира наемите от обектите на Тройката и през лятото Босът на коледното градче в Бургас поиска да прибира наемите от обектите на Тройката и през лятото Плащал наем всеки месец, а можел да използва площада само през зимата, недоволства Веселин Велев
Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Животното е открито край датския остров Анхолт Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити Координационният щаб изрази благодарност към Международния комитет на Червения кръст за оказаната помощ и подкрепа при репатрирането на тленните останки САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение Американският министър на енергетиката Крис Райт обещава дипломатическо решение, но военна намеса остава опция Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Анкара под напрежение заради регионалните рискове и продължаващите икономически предизвикателства Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Българската изпълнителка впечатли с хитовото си парче и вече предизвиква вълна от реакции пред големия финал на „Евровизия 2026“ Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Националният отбор на ислямската република ще играе в Сиатъл при условие „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена Международни реакции и дебати за историческата достоверност и холивудската визия на Нолан Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Американският президент обсъди с китайския лидер Си Дзинпин оръжейната политика към Тайван и предупреди за рисковете от отделяне на острова МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия Новата стратегия предвижда полицаите и камерите да бъдат извадени от скритите места по пътищата, като фокусът се измести изцяло върху превенцията, а не върху механичното събиране на глоби Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано Тъжната вест за неговата кончина бе споделена от последната му стопанка, която се е грижила всеотдайно за него до последния му дъх
Венци СТЕФАНОВ Венци СТЕФАНОВ Радев е най-голямото попадение, ако си генерал от авиацията, значи че си нещо много повече от другите Виц на деня Виц на деня - Муцка, аз съм спала с моя мъж 2 пъти, преди да се оженим. А ти?
- Аз към 20-тина, ама не знаех, че ще се ожените!
Виц на деня Виц на деня - Бабо, какво би предпочела - с*кс с млад мъж или локум?
- Ох, чедо, от къде зъби за локум на тази възраст!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Страхувай се по-малко, надявай се повече. Яж по-малко, дъвчѝ повече. Говорѝ по-малко, казвай повече. Мразѝ по-малко, обичай повече
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори