Разкриха как е починало момчето, пометено от лавина в Бъндеришките улеи
Еърбегът на раницата му се е откъснал, открит е по сигнала на ПИП-са
Мистерията около смъртоносната лавина, паднала в Пирин, се задълбочава. Първоначално бе съобщено, че около 35-годишен сноубордист е загинал в Бъндеришкия улей.
Малко по-късно стана се появи информация, че жертвата е 15-годишно момче. Сигналът за падналата лавина по Бъндеришките улеи е подаден към 11.30 часа. В обсега на лавината имало група, всички са екипирани с еърбеци и ПИП-сове.
Според последните данни загиналият е около 18-19 годишен скиор. Той е попаднал и понесен от лавината, при падането тя го е ударила в дърво. Еърбегът на раницата му се е откъснал, открит е по сигнала на ПИП-са, уточнява БГНЕС.
Спасителите са пристигнали за 15 минути на местопроизшествието срещу хижа „Бъндерица“. Затрупаният е изровен, но за съжаление бил вече мъртъв.
Домашен хляб с хрупкава коричка: Най-лесната рецепта без месене
Отглеждане на домати на балкона: Наръчник за сочна реколта в градски условия
Ивайло Мирчев: Няма подарено оръжие на Украйна
Как да се справим с хроничното безсъние
Храни за пречистване на черния дроб
Бърз чийзкейк в чаша с горски плодове: Рецепта без печене
Никола Цолов кара България да мечтае
Как да намалим праха по мебелите: Трикът с омекотител за дълготраен блясък
"Нефтохимик" с много важно попълнение
Заради войната: Презервативите поскъпват с 30%
Черноморец с голям трансфер
Горивата в България поевтиняват
Зловеща катастрофа, трима мъже издъхнаха на място
