×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Половин клас се връща в училище, останалата - пред таблета


Половин клас се връща в училище, останалата - пред таблета
Малко вероятно е през тази година да виждаме подобна гледка в класните стаи
23 Януари 2021, Събота, 16:31 ч.
Автор: Флагман.Бг

Това е един от вариантите, които обсъждат експерти другата седмица

 

Хибридна форма на обучение ще имат учениците от 5 до 12 клас след 4-ти февруари. Идеята е половината ученици да бъдат в клас, а другата - на онлайн обучение. Предложението ще бъде обсъдено от експертите на Министерството на образованието и Министерството на здравеопазването следващата седмица, пише вестник Телеграф.

Преди дни самият здравен министър проф. Костадин Ангелов съобщи, че има вероятност един клас да се дали на две.

Едно от училищата, в което този модел се прилага и сега е 51 СУ в столицата. Неговият директор Асен Александров обясни, че в класическия вариант на "хибридното" обучение децата, които са вкъщи наблюдават класната стая и какво учителят пише на дъската.

Малко училища обаче имат техника, която да позволява това. Ето защо схемата може да се приложи, но по не толкова удобен за ученици и учители начин. Преподавателят ще идва в клас с лаптопа, а децата вкъщи виждат лицето му и чуват какво се случва в клас, обясни Александров.

Сега по този начин върви и дистанционното обучение.

Според директора тази схема на разделяне на класа е добра и би осигурила завръщане на по-голям брой випуски в училищата. Според плановете на здравно министерство на училище от 4 февруари ще тръгнат три випуска – 7, 8 и 12 клас. Така в училищата ще присъстват 37.5 % от големите ученици.

При разделяне на паралелките на половина, същият процент ще се запази като присъствие, но вместо три випуска в училище ще влязат шест, изчисли Асен Александров.

Според него учителите така или иначе ще имат присъствени и дистанционни часове в един ден. Те няма да имат време да се приберат до вкъщи за онлайн уроците, затова могат да носят лаптопа в клас, за да осъществят "хибридното" обучение.

В началото на другата седмица ще се вземе окончателно решение на какъв период да се редуват учениците. Засега надделява мнението това да се случва на две седмици, колкото е карантината за коронавирус, като се смята, че така би се намалила опасността от разпространението му в школата. Пр


В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Гърците се уплашиха от отлив на туристи Гърците се уплашиха от отлив на туристи 25/04/2026, Събота 15:00 0
Флагман.БГ Спират парното в София от понеделник Спират парното в София от понеделник 25/04/2026, Събота 14:40 0
Флагман.БГ Арсен трови водата в хасковоско село Арсен трови водата в хасковоско село 25/04/2026, Събота 14:00 0
Тервел ИЛИЕВ Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна 25/04/2026, Събота 13:00 1
11
Коментара по темата
11.
до 3
24.01.2021 16:18:49
0
3
Абе ти,сега ли те родиха?Всички 80% от населението разбраха ,че короновируса се изхвърля изкуствено върху Държавите с ЦЕЛ,да се печелят милиарди и да се преполови населението!А че, би трябвало да е в държавите от Азия,значи има конспирация.На някой му трябва Европа унищожена!Евреите,мюсюлманите и сатанистите-комунисти!
10.
Половин клас
24.01.2021 10:11:20
0
5
се връща в клас, след две седмици другата половина... Целта явно е който учител, ученик, родител не е успял да се зарази/умре през ноември, да компенсира през февруари. А ваксините... през лятото. Т@п@н@ри.
9.
Стоил Божикравов
24.01.2021 07:10:42
0
6
Половин човек...
8.
Ую
23.01.2021 23:39:35
0
5
На ПМГ и Френската ми е интересно как ще им се получат нещата! И кой лаптоп да носят- тези дето ги купиха за 10 млн и раздадоха на учители и ученици ли? Или онези дето ги дадоха на циганите и после ги събираха от заложните къщи?
Само калинки в тази държава !
7.
Трол
23.01.2021 19:38:01
0
15
Още някоя глупост да измислят?
6.
да
23.01.2021 18:44:46
0
17
Тази новина ме предразполага към псуване.
Сещате се кой!
5.
...
23.01.2021 18:05:29
2
14
Само простотии...А университетите кога?За фитнесите и ресторантите само говорите!
4.
Глупости!
23.01.2021 18:01:48
2
23
Пълни глупости! Какво ще постигнат с това? В междучасията пак ще се събират на групи и с другите класове!
3.
Българин
23.01.2021 17:44:48
8
29
Безумие!
Спрете с експериментите!
Дистанционното обучение трябва да продължи докато поне учителите се ваксинират. Иначе ще се превърнат в разносители на болестта в класовете, на които предават. Не ми се мисли, какво ще се случи.
Няма ли образовани хора в Образователното Министерство? Не четат ли данни от изследвания, които доказват, че именно училищата са най-големият източник на заразени???????
2.
Флагмаааааан
23.01.2021 16:51:36
2
30
“Половин клас се връща в училище, ОСТАНАЛАТА (??????) пред таблета”.....вие освен, че не спирате с грешките, дори и на български спряхте да пишете ? Четете, това, което пишете, за да не ставате за срам, маскари
1.
Половинчати мерки?
23.01.2021 16:35:24
5
35
Всичката му работа на Бойко е такава
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Крум Зарков остава начело на БСП Крум Зарков остава начело на БСП Целите пред БСП ще са издигане на силна фигура за предстоящите президентски избори и стабилизиране на структурите за местните избори през 2027 година „Възраждане“: Нашият депутат от Бургас Борис Аладжов е „една от най-стабилните политически фигури“ „Възраждане“: Нашият депутат от Бургас Борис Аладжов е „една от най-стабилните политически фигури“ Той е от онези народни представители, които работят с ясна цел - да превърнат потенциала на Бургас в реални резултати, пишат от пресцентъра на формацията Идва ли голям разпад в ПП-ДБ? Обединението ще се разцепи, ако се разбере как да раздели 3,2 млн. лева Идва ли голям разпад в ПП-ДБ? Обединението ще се разцепи, ако се разбере как да раздели 3,2 млн. лева Демократична България е по-силният партньор в обединението, вече има 20 депутати срещу 17 за Промяната ПП-ДБ са пред сцепване - едва се издържат, твърди Първан Симеонов ПП-ДБ са пред сцепване - едва се издържат, твърди Първан Симеонов ГЕРБ трябваше да чуе знака на тези протести. Знакът беше обновление, каза той Още един бургазлия влиза в Народното събрание. Даниел Парушев става депутат от 23 МИР София Още един бургазлия влиза в Народното събрание. Даниел Парушев става депутат от 23 МИР София Той е главен асистент в Университета за национално и световно стопанство Повече от 800 участници се състезават в Бургас, строят роботи от LEGO Повече от 800 участници се състезават в Бургас, строят роботи от LEGO Входът за посетители е свободен, събитието започна днес и ще продължи и в неделя Приморско излиза на големите екрани с нова туристическа реклама Приморско излиза на големите екрани с нова туристическа реклама Общината залага на силна визия и реално съдържание, което показва морето, природата и спокойствието Националният съвет на БСП заседава за поисканата оставка на Крум Зарков, вероятно няма да я приеме Националният съвет на БСП заседава за поисканата оставка на Крум Зарков, вероятно няма да я приеме Младият лидер на социалистите има планове за излизане от кризата, вече пое отговорност и поиска вот на доверие Почина талисманът на футболния Нефтохимик Почина талисманът на футболния Нефтохимик Той не остави любимия си отбор дори и в най-тежките моменти - когато Нафтата играеше в пета дивизия  Обявиха имената на новите народни представители Обявиха имената на новите народни представители Вижте кои са новите 240 в парламента
Гърците се уплашиха от отлив на туристи Гърците се уплашиха от отлив на туристи На практика обаче мярката доведе до почти пълна забрана за спиране на кемпери и каравани на обществени места, отлив на туристи и негативни реакции в чужбина Дават 100 хил. жилища чрез жребий в следващите три дни Дават 100 хил. жилища чрез жребий в следващите три дни Жилищата ще бъдат построени от Дирекцията за жилищно развитие на Турция Президентът свиква първото заседание на 52-рото НС в четвъртък Президентът свиква първото заседание на 52-рото НС в четвъртък Заявката на президента Илияна Йотова от самото начало беше, че няма да бави процедурата Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна Трафикът се регулира, въведени са обходни маршрути както за леките, така и за тежкотоварните автомобили.Към момента няма информация за състоянието на пострадалите Слави Василев не се вижда като министър, щял да бъде по-полезен в парламента Слави Василев не се вижда като министър, щял да бъде по-полезен в парламента Готови сме да споделяме властта, особено когато става дума за работа в парламентарните комисии и важни реформи като съдебната, каза той Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Баровците с имане от $30 млн. от 162 191 през 2021 г. са вече 713 626 Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) По първоначални данни няма загинали, а пострадалите са с леки травми. САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група „Катаиб Сайид ал-Шухада“ (KSS) е определена от Вашингтон като терористична организация Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Много от тях са били от Русия, Източна Европа и други места  са доведени във Великобритания, след като лондонската полиция отказва да разследва твърдението от 2015 В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест Шерпите не откриват безопасен обход и чакат естествено срутването
Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Не съм тук, за да се подчинявам на заплахи и игри! Виц на деня Виц на деня - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Виц на деня Виц на деня Полицай спира кола за проверка на документите:
- Отворете багажника. Какво е това?
- А, това ли? Човешки труп...
- Виждам, че е човешки труп... а аптечката къде е?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори