16-годишно момиче влиза в редиците на Ферари
Нидерландката ще бъде сред пилотите в отбора от Формула 1
Ръководството на Ферари обяви, че привлича в редиците си 16-годишната нидерландка Мая Вюг, която става първата жена член на академията на пилотите на отбора от Формула 1. Младата състезателка стана победител в петдневен скаутски лагер в централата на италианския отбор в Маранело и тестовата пистата "Фиорано".
Вюг ще получи сезон в първенство на Формула 4. "Това е ключов момент в историята на Ферари и академията ни. Пристигането на Мая е ясен показател за ангажимента ни, да направим автомобилния спорт все по-приобщаващ", заяви шефът на отбора Матия Биното. Вюг е родена в Испания с майка белгийка и баща нидерландец.
Във Формула 1 не се е състезавала жена пилот от последното участие на покойната италианка Лела Ломбарди през 1976 година.
Любов според зодията: кои знаци си подхождат най-много
Петна по дрехите: как да ги премахнем лесно и без излишни усилия
Драма след взривените американски самолети в Иран, намерен е череп край останките на C-130
София се превръща в новата луксозна дестинация на Европа
Шкембе чорба у дома: незабравима рецепта стъпка по стъпка
Морето носи огромна заплаха: готови ли сме?
Мусака с пухкава заливка на фурна, рецептата, с която става най-вкусна
Едно българско момче накара Русия да говори: Мони Николов води Локо към подвиг
Отново трагедия на пътя София - Варна: печално известен участък е затворен
Скандал или геройство? 14-годишен скрил "безценното" листче на Донарума
Сиромашка баница на фурна: лесна домашна рецепта, която изчезва за минути
Васил Михайлов получи безценен подарък за рождения си ден
