×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Израел постави рекорд, ваксинирайки 224 хиляди души за един ден


22 Януари 2021, Петък, 18:13 ч.
Автор: Флагман.бг

Израелските власти поръчаха достатъчен брой дози от ваксината доста по-рано и сключиха сделка с производителя "Пфайзер"

 

Израел ваксинира срещу коронавирус 224 000 души само за един ден, написа днес в Туитър здравният министър Юли-Йоел Еделщайн, цитиран от ДПА и БТА. С това число имунизирани, което е за вчерашния ден, общият брой на хората с поставена първа доза от ваксината става 2,4 милиона, а 850 000 души са получили и двете дози.

Израел започна кампанията си за ваксинация на 19 декември и напредва с безпрецедентни темпове. За сравнение в Германия, с население девет пъти по-голямо от това на еврейската държава, първата доза от ваксината е поставена на 1,3 милиона души, а 78 000 са получили и двете дози, необходими за пълна имунизация.

Израелските власти поръчаха достатъчен брой дози от ваксината доста по-рано и сключиха сделка с производителя "Пфайзер" за предоставяне в замяна на това на медицински данни.

Според експерти за успеха на ваксинационната кампания в страната допринася нейната силна и високо дигитализирана здравна система. Израел в момента преживява трета вълна на инфекцията и е въвел карантина, която е в сила до края на януари.

На гражданите е разрешено да се отдалечават на не повече от километър от домовете си. Още 7099 новозаразени бяха регистрирани днес. Много от новите случаи са в ултраортодоксални общности, където големи семейства често живеят в малки жилища и пренебрегват въведените от властите правила, следвайки предписанията на духовните си лидери. Много ултраортодоксални евреи отказват също да се ваксинират.


В категории: COVID-19


4
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България 15/08/2026, Събота 14:00 1
Михаил ДИМИТРОВ Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна 15/08/2026, Събота 13:41 0
4
Коментара по темата
4.
...
23.01.2021 09:22:51
0
2
Ами...така се прави!Богата държава,която се грижи за хората си...
3.
Магелан
22.01.2021 20:13:06
2
1
Боко тиквата да се обади на еврейския си приятел примиера на Израел и да му пойска безплатно малко ваксина като благодарност че спасихме еврейте от депортиране в контрационните лагери на Хитлер през ВСВ.
2.
бургазлийка
22.01.2021 20:08:57
1
6
Ами хората се грижат за народа си. Нашите чиновници суркат бюрата десетилетия и се чудят от кой проект колко европейски пари да откраднат. На кой му пука за българите!
1.
Гарантирано от ГЕРБ
22.01.2021 19:11:50
2
6
Израел постави рекорд, ваксинирайки 224.ООО души за един ден!
Oбщо ваксинираните в България вече са цели 25 251.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Подготовката започва още отсега, ценови шок не се очаква, но градът ще трябва да реши въпроса с работното време след 23 часа Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! София отговаряше на поставените критерии и представи сериозна кандидатура за домакинството, убеден е Васил Терзиев  Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Ние правим плановете още от момента, в който Бургас кандидатства заедно с колегата Димитър Николов, имаме какво да предложим, каза Николай Димитров  Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Превозното средство със сръбска регистрация пробило предпазната ограда на 90-ия километър, пътниците се връщали от почивка в Кушадасъ Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни При спуфинг измамниците подменят номера на екрана и така печелят доверието на жертвата, КРС и мобилните оператори затягат мерките Слънчев бряг е вторият най-изгоден семеен курорт в Европа, ранните резервации тръгват от 55 евро Слънчев бряг е вторият най-изгоден семеен курорт в Европа, ранните резервации тръгват от 55 евро Само Алгарве изпреварва българския курорт, а поскъпването спрямо предходното проучване е малко над 9% Илин Димитров: Евровизия 2027 е огромен шанс да покажем Черноморието пред света Илин Димитров: Евровизия 2027 е огромен шанс да покажем Черноморието пред света Министърът на туризма призна, че е очаквал Варна да спечели, но вече работи за повече полети, транспортна свързаност и над 100 събития в страната Дясната ръка на Тихомир Янакиев оглави "Прогресивна България" в Созопол Дясната ръка на Тихомир Янакиев оглави "Прогресивна България" в Созопол Бившият депутат от ДПС Валентин Тончев поема стратегическата роля на орг.секретар Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Морска гара събира поколения български рап легенди за старта на 10-дневния маратон край морето Колко струва един ден в Созопол: От 18 до над 80 евро без нощувка и път Колко струва един ден в Созопол: От 18 до над 80 евро без нощувка и път На Централния плаж чадър и шезлонг са по 3,58 евро, а на отделни места по Каваците и Смокиня комплектът минава 50 евро
Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна Ограниченията за корабите остават в сила по целия български участък, продължават опитите за освобождаване на заседнал съд край остров Батин НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори