Стожерът на културата в Бургас „Арт Ателие“ празнува 10-и рожден ден с Мариус Куркински
На морска сцена Мариус ще представи сборен моноспектакъл, създаден по повод неговата 50-годишнина
За своя 10-ти рожден ден Културната организация „Арт Ателие” прави своеобразен подарък на бургазлии, като дава възможност на публиката за пореден път да застане очи в очи с талантливия актьор Мариус Куркински.
На морска сцена Мариус ще представи сборен моноспектакъл, създаден по повод неговата 50-годишнина. Представлението „Мариус 50” включва части от всички досегашни спектакли. А за почти четвърт век те са наистина много - „Дон Жуан” по Молиер, „Песен на песните” по библейски разкази, „Дамата с кученцето” по Чехов, „Самият човек” по Андрей Платонов, „Сънят” по Джулиан Барнс, „Български разкази” по Ангел Каралийчев, „Сътресение”, „Черното пиле” по Николай Хайтов и други.
„Интересно ми е да събера причините една до друга и да видя какво същество ще създадат. Няма да се щадя...”, споделя магнетичният актьор.
За своята 10-годишна история „Арт Ателие” е успяло да постави в област Бургас над 300 представления. Благодарение на управителят Маруся Русева десетки популярни български актьори заобичаха Бургас и местната публика.
„Мариус 50” ще се играе на 3 февруари от 19:00 ч. на сцената на Културен дом НХК.
Билети се продават в билетен център „Часовника” /пред хотел „България”/.
Надзорния съвет на НЗОК има нов председател
Фискалният съвет отчете умерен шок за България при 25% ръст на петрола
Певицата Лидия привлече внимание със снимки от джакузи
Тези билки могат да облекчат кашлицата по естествен начин
Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран
Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико
"Магазин за хората" приключи 2025 г. със загуба от 284 хил. лв.
Как Бодьо/Глимт се превърна в европейска сензация
НАП с важна информация за данъчните декларации
Великденски добавки ще получат 1,6 млн. пенсионери
