Модерен локомотив пристигна в Казанлък за тестове, "избомбиха" го с графити
Тренът е бил на пробна обиколка по жп пътищата на България за евентуална сертификация за ползване от БДЖ
Модерен локомотив пристигна на гарата в Казанлък, за тестова обиколка по железопътните линии на България, която евентуално да го сертифицира за евентуална експлоатация от БДЖ, но в рамките на часове след пристигането му бе "избомбен" с графити. Графити артисти са успели да се промъкнат близо до влаковата композиция и да изрисуват локомотива със своето изкуство - действие, което причини вълна от недоволство в социалните мрежи.
Модерното возило с наименование Siemens Desiro ML Cityjet ще остане още няколко дни в България, за да получи необходимите документи. Инженери от Австрия и Германия са част от придружаващият персонал, които адаптират влака към особеностите на нашата система, пише tvnovini.bg.
През 2019г. австрийските федерални железници са поръчали 189 мотриси за собствени нужди, за да обслужват регионалните линии в страната.
Влаковете се произвеждат в заводите на Siemens Mobility в Крефелд, Германия и Грац, Австрия, а окончателното сглобяване е във фабриката за технически услуги на ÖBB в Jedlersdorf, Австрия.
Със сертифицирането на влаковете в България, държавният ЖП превозвач ще спечели време при евентуалното им закупуване.
2026 ще е годината на Червения огнен кон! Ще "изгори" всичко старо и ще пренареди живота ни
Шоколадът може да повиши мозъчната активност
Тежък удар за Мартин от „Игри на волята“
Важно за цените в евро и в лева: Ето как ще бъдат изписвани
България сред лидерите в Европа по хайвер от белуга
25/12/2025, Четвъртък 21:00
0
Мозъкът страда, ако имате недостиг на определени витамини
Пазарджишкото село Гелеменово е наводнено от скъсана дига
Няколко съвета, за да не се напиете на Коледа
Как да се преборим със стреса и напрежението по празниците
Откриха уникално златно 2300-годишно съкровище
Зимата се върна: Две деца пострадаха при челен удар между две коли във Врачанско
Учени развенчаха брадат мит за съня
