Почина бившата съпруга на Ален Делон
Натали Делон е издъхнала на 79-годишна възраст в Париж
Почина актрисата Натали Делон, известната с ролята си във филма "Самураят" на режисьора Жан-Пиер Мелвил, в който си партнира с тогавашния си съпруг Ален Делон. Тя е издъхнала на 79-годишна възраст в Париж, съобщиха "Франс прес" и ТАСС, позовавайки се на сина й Антони Делон.
"Майка ми почина тази сутрин в 11 часа в Париж, заобиколена от близките си. Причината за смъртта й е скоротечен рак", съобщи Антони Делон, синът на Натали и Ален Делон.
В Instagram Антони е публикувал кратко послание на черен фон, което гласи: "Почивай в мир, мамо", предава vesti.bg.
Широката публика ще запомни Натали Делон като Джейн, партньорката на Ален Делон във филма "Самураят" (1967), вдъхновен от романа "Ронин" на Джоан Маклауд.
Натали Делон се е снимала в 30 филма, изпълнявайки второстепенни роли. Сред продукциите с нейно участие са "Армията на сенките" (1969), също режисирана от Мелвил, "Доктор Справедливост" (1975) на Кристиан-Жак, "Вярна жена" (1976) на Роже Вадим.
Сред изявите на Натали Делон зад камера е филмът "Омайни лъжи" (1988) с Джоана Пакула и Трийт Уилямс.
Натали Делон, родена Франсин Кановас на 1 януари 1941 г. в Мароко, издава мемоарите си през 2006 г.
Бъдещата съпруга на Ален Делон пристига в Париж през 1962 г., след като е напуснала първия си мъж. Случайността среща 21-годишната жена със зелени очи с Делон и годеницата му Роми Шнайдер в столичен нощен клуб.
Двамата се отдават на пламналата помежду им страст, преди Ален Делон да напусне Роми, за да се ожени за Натали през август 1964 г. в пълно уединение.
След медения месец младоженците се установяват в Лос Анджелис, където се ражда синът им Антони. Отношенията на Натали и Ален Делон са бурни, а по времето, когато излиза "Самураят", атмосферата помежду им е изключително напрегната.
Двойката се развежда през февруари 1969 г.
КЗК погна МВР, „Български пощи“ и „Столичен автотранспорт“
Жълтите петна по спалното бельо изчезват с този неочакван продукт
Пухкава пълнена торта с Нутела – бърза, мека и много ароматна
Учени и магистрати в Бургас обединиха усилия срещу киберпрестъпността на национален форум
Топ астролог обяви най-щастливата зодия за следващите 20 години
Звездата от „Сексът и градът“ Ким Катрал се омъжи на тайнa церемония в Лондон
Най-лесният ябълков сладкиш „Три чаши“ – мека и ароматна домашна класика
Из чуждестранната критика за Стефан Данаилов, който мечтаеше да стане моряк
Българската гайда официално стана част от световното нематериално наследство на ЮНЕСКО
Бургаски автори ще получат финансиране от Министерството на културата
Путин с неочаквана рокада в Северна Македония
