Делян Добрев осъди Елена Йончева за клевета
Тя трябва да заплати на Делян Добрев по 1000 лв. за всеки отделен иск, плюс разноските по делото в размер на 589 лв.
Евродепутатът от БСП Елена Йончева трябва да заплати на областният координатор на ГЕРБ - Хасково Делян Добрев 7 хиляди лева за клевета. Това реши Районният съд в София на свое заседание.
Според мотивите на съда на бившия министър на икономиката, енергетиката и туризма са били нанесени неимуществени вреди, изразяващи се в уронване на доброто му име в обществото и целенасоченото му злепоставяне, вследствие на поредица от изказвания в медиите и в Народното събрание.
Елена Йончева трябва да заплати на Делян Добрев по 1000 лв. за всеки отделен иск, плюс разноските по делото в размер на 589 лв.
Делян Добрев заведе дело срещу Елена Йончева заради системна и масирана организирана клеветническа кампания срещу него в качеството му на областен координатор на ПП ГЕРБ за област Хасково през октомври 2017 г. Тогава в поредица от медийни изяви Йончева отправи към лидера на ГЕРБ в Хасково редица неверни позорящи твърдения, включително му приписа извършването на престъпления, с което е накърнила неговите лична чест, достойнство и добро име в обществото, пише в решението на съда.
Кипър създава лаборатория за стерилни комари, за да спре денга и Зика в Европа
Георги Бърдаров се завръща в Бургас за нова среща със своите читатели
Известен ресторант попадна в списъка на НАП за запечатване
Замразиха майчинството на 398,81 евро, безработните остават с минимум 9,21 евро на ден
Издирване на 11-годишната Наталия продължава: Доброволци с призив към похитителя
Жега, локални бури и празник: Какво време ни очаква в петък и кого да поздравим
17/07/2026, Петък 07:20
2
Дневен хороскоп за 17 юли 2026: Важни решения за Овена, Рибите да внимават с обещанията
ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута
Опасна стрела в небето: Астролог предупреди за удари в гръб и ескалация на конфликтите
След труса край Чанаккале: Геолог предупреди за голямо земетресение
БДЖ затъва в дългове, но директорът получава 12 924 лева месечно

"Искам да съм министър на мореплаването на Швейцария.
- Ама там нали няма море ?
- То и в България няма правосъдие, ама си има....."
P.S. Прадядо на Цвети Пиронкова
Сега е ред на Бойко да осъди Президента заради дрона дето му прати да му снима чекмеджетата с пари и оръжия!