Видео показва мащаба на наводнението в село Димчево, кметът Николов поиска спешни мерки
Община Бургас е подготвила проект за създаване на водопреносна мрежа
Кметът Димитър Николов проведе разговор със зам.-министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков за проблема с качеството на водата и водоснабдяването в бургаското село Димчево. Той отново поиска съдействие за изграждането на водопреносна мрежа там, за която Община Бургас има внесен проект, касаещ три села - Димчево, Маринка и Твърдица.
Зам.-министър Нанков увери, че заради спешността му проектът приоритетно ще получи подкрепа, а ВиК има готовност да започне работа по реализирането му.
"Благодаря на зам.-министър Нанков за спешната намеса. Така ще може да се помогне реално на жителите на Димчево", заяви бургаският кмет. Той допълни, че проектът ще бъде внесен отново във ВиК - Бургас, а дружеството от своя страна ще го представи за разглеждане на предстоящото заседание на националната ВиК асоциация.
Днес кметът Николов се срещна на място с жители на село Димчево, във връзка с проблемните зони след голямото наводнение от миналата седмица, причинено от проливните дъждове. Там все още има земеделски площи под вода, а помпите на Напоителни системи продължават да не работят, тъй като и те са под водата. В момента изпомпването се осъществява с техника на Пожарната.
Кметът Димитър Николов разговаря още с директора на Напоителни системи - Бургас - Диян Петров, и изиска спешно предложение за техническо решение, което да възобнови работата на помпената станция, както и други спешни мерки от страна на държавното дружество.
Община Бургас е готова да подпомогне държавните органи, отговорни за решаване на проблема в Димчево, но се надява на експедитивни действия от тяхна страна в тази кризисна ситуация.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
