×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Учениците от 7-и, 8-и и 12-и клас се връщат първи на чиновете


20 Януари 2021, Сряда, 16:49 ч.
Автор: Флагман.БГ

Присъствено и онлайн обучение вероятно ще се редуват през 2 седмици, обясни просветният министър

В понеделник или вторник става ясно учениците от кои класове - от пети до 12-и клас, и през колко седмици, ще се върнат в клас. Това каза пред журналисти преди заседанието на парламентарната образователна комисия просветният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА.

Той обясни, че това, което е казал вчера министърът на здравеопазването, най-вероятно ще се потвърди - три от осемте класа, които сега са на обучение в електронна среда, от тях да започне присъственото обучение /вероятно от 4 февруари/. Още не се знае на колко седмици - на две или на три, ще се редува присъственото с онлайн обучението при големите ученици.

Ще обсъдим със синдикатите в образованието и с директорските организации, най-вероятно в понеделник, учениците от кои класове ще се върнат първи за присъственото обучение. Вероятно решението дали това да са седми, осми и 12-и клас, ще се вземе във вторник, обясни министър Вълчев.

Той коментира, че ако връщането в клас и редуването с онлайн обучение, е на повече седмици, повече време ще трябва да учат останалите ученици в електронна среда. Ситуацията продължава да е непредвидима, особено в перспективата да стане доминиращ т.нар. британски щам. Може би ще се ориентираме към компромисен вариант от две седмици, но решението ще се вземе през следващата седмица, уточни министър Вълчев.

Той каза, че засега няма причини да се отменят националните външни оценявания в четвърти и в десети клас. Изпитите са полезни и те не би трябвало да натоварват и да притесняват нито учителите, нито учениците, полезни са за оценяване на знанията, полезни са и за самооценка на училищата и на учениците, заяви министър Красимир Вълчев, попитан за подписка на родители срещу външното оценяване в четвърти и в десети клас.

"Засега изпитите в четвърти и в десети клас остават, но нищо не е на всяка цена, ако ситуацията е лоша, кризисна, в момента е епидемична, но по-скоро сме в умерен или благоприятен сценарий. Ако е кризисна ситуацията, винаги съществува възможност и да не се проведат изпитите, но не трябва да има напрежение и учениците трябва да четат повече, защото образованието е усилие и трябва да оценим тези усилия с националните външни оценявания", коментира министър Вълчев.

Той съобщи, че общо 313 училища са избрали още през декември да имат удължен първи учебен срок и тези училища са с концентрация на деца от уязвими групи. Първият учебен срок в тях ще се удължи и така учебната година ще завърши с две седмици повече, тъй като през декември имаха дейности по интереси.


В категории: Просвета


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
След третия мандат фокусът се измества към служебния кабинет и изборите След третия мандат фокусът се измества към служебния кабинет и изборите Политолози очакват бързи консултации при президента, но датата за вота зависи от състава на служебното правителство Швейцарски банкер си продава пентхауса в Бургас за 1,3 милиона евро Швейцарски банкер си продава пентхауса в Бургас за 1,3 милиона евро Чужденецът продава още един подобен имот з Поморие и явно е решил да се върне в родината си Няма такъв бар в Бургас! Официално откриха Red Lion в комплекс Central Park Няма такъв бар в Бургас! Официално откриха Red Lion в комплекс Central Park Още в първата си вечер показа, че това ще е едно от най-оживените места в града 100 процентното машинно гласуване е отхвърлено - настоява се за смесен вот 100 процентното машинно гласуване е отхвърлено - настоява се за смесен вот Правната комисия отново обсъжда промените в Изборния кодекс Вечерен купон в Русе завърши със смъртта на 32-годишен мъж Вечерен купон в Русе завърши със смъртта на 32-годишен мъж Фаталният инцидент е станал след нощно събиране на двама мъже и две жени в апартамент Росен Желязков призова за бързо отиване на избори без политическо шоу Росен Желязков призова за бързо отиване на избори без политическо шоу Премиерът в оставка настоя конституционната процедура да се развива в духа на основния закон, а не като спектакъл Министър Манол Генов спря завода на Кроношпан във Велико Търново Министър Манол Генов спря завода на Кроношпан във Велико Търново Решението е взето след граждански сигнали за замърсяване на въздуха и обгазяване на града България разширява партньорството със САЩ в ядрената енергетика за граждански цели България разширява партньорството със САЩ в ядрената енергетика за граждански цели Семинари в София фокусираха вниманието върху малките модулни реактори и ролята им за енергийната сигурност   75 процента от фалшивите банкноти в обращение са от 20 и 50 евро 75 процента от фалшивите банкноти в обращение са от 20 и 50 евро Експерти отчитат ниски нива на неистинско евро в България, но предупреждават за нуждата от превенция   АПС върна веднага третия мандат за съставяне на правителство АПС върна веднага третия мандат за съставяне на правителство Президентът: Отиваме на избори
Коя е скандинавска страна се утвърждава като едно от най-добрите за отглеждане на деца Коя е скандинавска страна се утвърждава като едно от най-добрите за отглеждане на деца Ново проучване нарежда Норвегия сред най-щастливите дестинации за емигранти и семейства   Франция предупреди САЩ, че завладяването на Гренландия е преминаване на червената линия Франция предупреди САЩ, че завладяването на Гренландия е преминаване на червената линия Париж сигнализира, че подобен ход ще застраши икономическите отношения между Европа и Вашингтон Бившият президент на Южна Корея Юн Сук Йол е осъден на 5 години затвор Бившият президент на Южна Корея Юн Сук Йол е осъден на 5 години затвор Юн е признат за виновен в осуетяване на заповед за арест и фалшифициране на документи след опита му да въведе военно положение Швеция пусна „Убиецът от рудника“ да броди на свобода Швеция пусна „Убиецът от рудника“ да броди на свобода Афганистанският мигрант бе осъден доживот, след като изнасили жена и я хвърли в минна шахта   Ще бъде ли ударен Иран с ракети „Томахоук“ заради лова на бунтовници? Ще бъде ли ударен Иран с ракети „Томахоук“ заради лова на бунтовници? Няма да се спрем, докато всеки нарушител и терорист не бъде идентифициран, задържан и подведен под отговорност, закани се шефът на полицията в Техеран Крис ли ще играе Стоичков Крис ли ще играе Стоичков Според самия Христо Стоичков който и да бъде избран, въобще няма да му е лесно да се справи с ролята Възрастен турист опитал да излети от Тенерифе с починалата си съпруга Възрастен турист опитал да излети от Тенерифе с починалата си съпруга 80-годишният мъж е преминал проверките за сигурност на летището, без да бъде задържан, след като не са открити данни за престъпление   Кран премаза коли ден след трагедията с 32 трупа, има нови жертви Кран премаза коли ден след трагедията с 32 трупа, има нови жертви Министърът на транспорта на Тайланд обяви, че "Италтай" е главният изпълнител и на проекта за магистралата на последния инцидент, въпреки че участват и няколко други компании Колко ще ни струва, ако се разболеем от грип Колко ще ни струва, ако се разболеем от грип Подгответе минимум 36 евро  Има ли „град под леда“ и потенциални „тайни“ бази на САЩ в Гренландия Има ли „град под леда“ и потенциални „тайни“ бази на САЩ в Гренландия Съществуват спекулации и слухове за скрити съоръжения под леда, особено свързани с проект Iceworm от времето на Студената война, които са класифицирани военни разработки
Росен Желязков Росен Желязков Трябва бързо да се отива на избори, без политическо шоу Виц на деня Виц на деня Гледам новините и някак ласкаво започвам да псувам на сръбски, щото българският вече не обхваща обема на ситуацията. Виц на деня Виц на деня Една жена се явила на интервю за стюардеса. Служителят я попитал:
- Защо се ориентирахте точно към тази професия?
Тя отговорила:
- Ами, защото в самолета ще се запозная с много мъже!
Оня се шашнал:
- И само за това?! Ами, че Вие може да се запознаете с мъже и в някоя кръчма!
Тя се аргументирала:
- Да де, ама в самолета няма къде да избягат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да правим всичко с лекота
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори