Инвестират нови 2 412 525 лв. в образователната инфраструктура
Вижте за кои институции отиват
„Продължаваме да инвестираме в образователната инфраструктура. Което сме обещали на кметовете, независимо от коя партия са, сме го направили, така че да има условия всички деца да учат в по-добри условия“. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов по време на днешното правителствено заседание, на което бяха отпуснати допълнителни 2 412 525 лв. за 2021 г. за подобряване на материалната база в образователни институции в област Благоевград. „Единственият начин да останат тези млади хора там и да живеят добре, е да направим училища, детски градини, спортни площадки - това искат младите хора“, подчерта още премиерът Борисов.
Кметовете на подпомогнатите общини благодариха на премиера Борисов за бързата реакция за предоставяне на финансовите средства за подобряването на образователната инфраструктура в региона. Миналата седмица министър-председателят лично посети част от населените места. С отпуснатите пари за региона ще бъде извършено цялостно обновяване на сградата на една детска градина, ще бъдат изпълнени мерки за подобряване на енергийната ефективност в две училища, а в други две училища ще бъдат изградени нови физкултурни салони.
За ремонт на покрива и отоплителната инсталация на сградата на основно училище „Свети Климент Охридски“ в Добринище, община Банско, Министерският съвет отпусна 190 000 лв. Кметът на Банско Иван Кадев благодари на премиера за възможността за облагородяването на града. „Подновяваме учебната база в Добринище. Градът ни е прекрасно място за туризъм“, заяви от своя страна кметът на града Петър Галчев.
500 000 лв. предостави правителството за дофинансиране на основен ремонт на сграда на детска градина „Еделвайс“ в с. Брезница, община Гоце Делчев. „С тези пари решаваме цялостно въпроса за младите хора тук“, каза кметът на Брезница Иса Сакали.
„Благодарим за средствата за изграждането на физкултурен салон в Дъбница. Тук учат 150 деца“, заяви кметът на Дъбница Синем Бекирова по време на заседанието. Кабинетът отпусна 550 000 лв. за проектиране, изграждане, оборудване и обзавеждане на нов физкултурен салон на обединено училище „Христо Ботев“ в селото. За образователна инфраструктура в община Гоце Делчев бяха дадени още 450 305 лв. за саниране на два учебни корпуса на сградата на обединено училище „Св. Климент Охридски“ в с. Дебрен.
Кметът на Хаджидимово също изрази благодарност за бързо отпуснатите средства в размер на 722 220 лв. за изграждане, оборудване и обзавеждане на нов физкултурен салон на средно училище „Никола Йонков Вапцаров“ в града.
Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе
Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво
Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни
С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница
ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан
Поздравителни адреси до Флагман.бг
Тобиас Замет преди концерта на Avantasia в София: Забравяме за политиката и лошите новини за 150 минути
Една от водещите компании за осветление в България откри нов шоурум в София
Направи си сам: Как да сглобим велосипед от нулата?
