×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп ще отбележи първите 100 дни от управлението си с митинг в Детройт
  • Ето какво ще е времето днес
  • Тръмп ще намали въздействието на автомобилните мита
  • След великденската ваканция, депутатите се събират за две заседания, започвайки с извънреден парламентарен контрол днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Безумие: Ясновидка оцеля близо 30 часа при -20 градуса в Рила, била с боти и градски дрехи


20 Януари 2021, Сряда, 13:05 ч.
Автор: Флагман.бг

Спаси я забравен багаж

Като от истински приключенски филм жена оцеля повече от 30 часа при минус 20 градуса в Рила, преди да бъде спасена. Пострадалата е на 42 години от Кюстендил и вчера вдигна по тревога дупнишките спасители, като само забравеният й багаж и съобразителността на „ангелите от планината“ спасиха живота й. Жената с инициали К.М. е известна в града и района като екстрасенс и ясновидка, пише zadupnitsa.com.

Цялата история започва още в понеделник, когато по обяд на хижата пристига туристката. Обяснила, че ще спи в иглу при старата хижа и тръгнала натам. Оставила багажа си пред входа на хижата.

„Вчера сутринта се качихме към хижата и веднага забелязахме, че чантите от снощи отново стояха непокътнати пред входа. Поразпитахме хората на влека и в хижата и разбрахме, че е на някаква жена, която е дошла вчера, но не е нощувала там. Решихме да проверим все пак за какво става въпрос, че сигнал нямаше в централата. Свързахме се с хижа „Ловна“, защото допуснахме, че може да е отишла натам, но нямаше такъв турист. Двама от колегите Иван Тушев и Борислав Ранков тръгнаха към хижа „Иван Вазов“, като се разбрахме по пътя натам да огледат района за жената. Бяха намерили чанта с храна и вода. През това време решихме да проверим багажа, като от единия джоб се подаваше лист и го извадихме. Беше договор с мобилен оператор с данните на жена. Звъннахме на номера, даваше свободно, но нямаше отговор. Веднага подадохме сигнал към централата на ПСС към БЧК с данните от договора, за да се направи локализация чрез мобилния оператор. След 5-6 минути получих обратно обаждане от номера и тогава осъществихме контакт с жената. Успя да обясни, че се намира на един хълм над старата хижа, лежи и не си чувства краката от кръста надолу. Веднага насочихме колегите към този район, но се оказа, че жената ни е подала грешна информация, явно заблудила се в гъстата мъгла. Времето наистина беше много лошо, гъста мъгла и видимост на не повече от два-три метра. След подаване на множество сигнали и обход на района, колегите я откриха над риболюпилнята  около 14 часа следобед вчера, в основата на връх Харамията, свила се зад една скала, но най-важното жива. Говорим за 2300 метра надморска височина и е изкарала над 20 часа при минус 20 градуса. Това, че не е заспала я е спасило от смърт. Колегите веднага подадоха сигнал, че е локализирана и са предприели действия, за да я затоплят, а ние тръгнахме с шейната и носилката-влечка, за да ги пресрещнем, тъй като е невъзможно да бъде свалена само от двамата. През това време веднага подадохме сигнал за линейка, защото предполагахме какви са последствията за жената. Свалихме я до Паничище и линейката я пое. Снощи ходихме до Бърза помощ и точно я качваха за транспортиране към Пирогов, защото долните й крайници бяха видимо измръзнали, но дано успеят да ги спасят. Още няколко часа в планината нямаше как да оцелее и то с тази екипировка. Най-важното е, че е жива“, разказа Божидар Джокин.

Жената е била обута с…дамски боти и с дрехи, които не са в никакъв случай за планински преходи.

Другите участници в акцията по спасяването са Иван Тушев, Борислав Ранков, Станислав Попов-Тачи и Георги Илков-Темето, както и спасителното куче Ектор.
 




В категории: Животът


Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 1
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 0
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
Флагман.БГ Каза за българския футбол Каза за българския футбол 29/04/2025, Вторник 19:24 0
8
Коментара по темата
8.
Badr hari
21.01.2021 00:45:54
1
0
NALI E QSNOVIDKA SHTI NE VIDQH PRAVILNIQ PUT EBASI PROSTATA SKUCHUBRA
7.
Хан Курбан
20.01.2021 21:54:49
3
3
100% не е имала планинска застраховка! И сега кой ще плати за спасяването ѝ - ние! И лечението ѝ ще ѝ излезе безплатно, но пак ние ще го платим! От нашите данъци ще вземат пари, за да се покрият тези разходи! Изключитено безрасъдна и малоумна - вижте на снимките с какви обувки е тръгнала на 2300м. надморска височина!
6.
некъдърници
20.01.2021 18:13:01
5
1
Да бяхте дали по една дреха и на кучетата. Ви
5.
СЕКСтрасенс
20.01.2021 15:51:28
1
4
1-ви,е то тея дето и говорят са я накарали да го направи,за да се убедят,че е достатъчно малоумна и ще им вярва.Сега ще я уверяват,че е богоизбрана и притежава специални сили и съответно затова е оцеляла.
4.
Кръстопът
20.01.2021 15:44:23
0
11
Ясно виждала ясновидката, но се паднала в мъглата и нищо не видяла. Време е за размисъл, за да се спаси и избави душата си
3.
Господ гледа и всичко вижда
20.01.2021 15:43:01
1
9
Това е предупреждение от Господ. Ако продължава в същият дух, вторият път няма да оцелее
2.
RE-1
20.01.2021 15:38:59
0
6
Щом е от Кюстендил, нищо й няма. Ако се съди по други нейни съгражданки.
1.
БРАВО
20.01.2021 13:26:48
0
32
На планинските спасители,за професионализма и добрата работа....Жената е спасена и жива...!!!!.....
Ама......толкова е и ясновидка..????
Щото ако наистина е екстрасенс,ясновидец ...и не знам още какво,нямаше изобщо да тръгне в планината посред зима,знаейки какво я чака....!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Европол казва, че влиза от двете пристанища, поясни бившият секретар на МВР проф. Николай Радулов Промяна в движението по "Тракия" утре Промяна в движението по "Тракия" утре Движението при 251-ви км, в посока Бургас, ще е в активната лента за няколко часа Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Гражданите настояват за реализацията й от години
Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака В Мадрид обаче не бързат с констатациите
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори