×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Живко Господинов: Нови паркинги и евтини билети, а не Синя зона ще реши проблема в жк "Възраждане"


Живко Господинов: Нови паркинги и евтини билети, а не Синя зона ще реши проблема в жк "Възраждане"
Не е нужно ново разширяване на платеното паркиране, тази концепция вече отдавна не работи и е изчерпана, смята зам.-председателят на ОбС-Бургас
20 Януари 2021, Сряда, 13:59 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Необходимо е изграждането на етажни паркинги – идея, която се лансира в определени предизборни кампании, но след това не се осъществява, коментира председателят на БСП-Бургас

Две са решенията на проблема с паркирането на жителите от жк „Възраждане“, които поискаха разширение на обхвата на Синята зона. Нито едно от тях обаче не е свързано с това, което те искат (ВИЖ ТУК). Това каза зам.-председателят на ОбС-Бургас и председател на БСП-Бургас Живко Господинов. Решенията са: Изграждане на етажни паркинги в центъра от една страна; и намаляне на цената на билета за градския транспорт от друга. 

„Това, което виждаме с тази поредна подписка, е нещо, за което предупреждаваме от 10 години, когато за пръв път бе въведена Синята зона. Тя не решава проблемите с паркирането, а капацитетът й вече е напълно изчерпан. Получава се ефектът на доминото – в нововъведена Синя зона винаги има хора, които не желаят да плащат стикерите си и местят автомобилите си в съседен район, където паркирането все още е безплатно. Така проблемът с паркирането реално само се пренася от район в район, вместо да се решава. Това води до подобни петиции, но те не са изходът от създалата се ситуация“ каза пред Флагман.БГ Господинов.

Той припомни, че адекватно решение има и то се изразява в изграждането на етажни паркинги – идея, която на няколко пъти вече бе лансирана, но така и още не се е осъществила. „Обикновено това предложение се появява около изборите, след което бързо се забравя и остава неизпълнено. А тези съоръжения реално биха решили проблема с паркирането – жителите да имат възможност да заплащат годишна такса и да паркират необезпокоявано, на закрито своите автомобили. Всеки да знае, че има определено място в етажния паркинг, което е точно него“, подчерта Господинов. 
Според тази концепция живущите ще могат да паркират на определно място, докато улиците, където сега е Синята зона, могат да останат свободни и да се използват по предназначение. 

Другото, според председателя на общинската организация на БСП-Бургас решение за проблема, е намалянето на цената на билета за градския транспорт. Той бе категоричен: Искаме да свалим хората от автомобилите, искаме да няма проблем с паркирането в центъра. Но билета за градския транспорт е втория най-скъп в България, при положение, че Бургас е на десето място по доход... Това е предложение, което правим на всеки 6 месеца и към „Бургасбус“, и към администрацията, но засега няма реакция. А намалянето на цената би било добре и за самия общински превозвач, тъй като откакто бяха въведени увеличенията в цената, се забеляза и резкият спад в пътникопотока“, коментира още Живко Господинов.
 


В категории: Политика


15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
До 4
22.01.2021 08:47:44
0
1
Много сте наивна. Значи шепа хора могат да спрат строеж на паркинг, но подписка от 200 души не могат да спрат разширение на синя зона или продажбя на общински имот. Никой не го интересуват вашите подписки - правят ви на маймуни
14.
Учуден
22.01.2021 08:45:03
0
0
Може ли да покажат БСП как 10 г са предупреждавали за това и протоколите, как са гласували при предишните разширявания? Ако те не могат - аз ще покажа :)
13.
Квартален
21.01.2021 08:26:14
4
1
https://www.peticiq.com/-sinqzonaburgas?s=81696381

Тук може да се 'подпишете' за разширяването на зоната. Синята зона не ми гарантира парко място, но определено увеличава шансовете ми! 60лв за един автомобил годишна такса, това ли ви се свиди?!?! Всеки ден виждам хора който паркират на ул. Пробуда където живея и се отправят пеша към центъра....това не е паркинг!!!
12.
недоволна
20.01.2021 21:38:46
5
4
Всички работещи в цгч спират на уул. Пробуда на паркинга пред бл.31 и нашите коли къде да отидат ,нека е синя зона
11.
До 9
20.01.2021 15:48:26
1
3
Йордан Георгиев е за паркинга , но той е от ГЕРБ
10.
До 9
20.01.2021 15:48:18
1
3
Йордан Георгиев е за паркинга , но той е от ГЕРБ
9.
Паркигът
20.01.2021 15:32:24
1
5
Как мислите, има ли в БСП специалисти по надземни и подземни паркинги...???
8.
До 7
20.01.2021 15:24:58
0
10
Хотелите с частна собственост. Няма как да стане. В същото време не е нужно да подаряваме на хотелите общински земи, за паркинги или за нещо от което те ще печелят за сметка на бургазлии. Между другото тази четници беше пусната вчера в Групата н мамите на Бургас във фейсбук от тролски профил, колко удобно. За един ден даже я взеха предвид в Общината - брех много бързо са когато ще прибират пари от разбитите улици.
7.
Сладурска партия
20.01.2021 15:17:34
1
16
Ако, бяхте предложили един хотел в центъра да стане етажен паркинг щях да гласувам за Вас....
Но, с такива "идеи" - мерси....
6.
Паркинг?
20.01.2021 15:07:06
7
6
И как ще се стопанисва този паркинг, нали ще има разход? Колко ще струва паркирането там? Или просто се хвърля една идея ей така?!? Ако е платен пък, кой ще паркира там, като по улиците е безплатно? ЦГЧ синя зона с една цена, по кварталите със стикер по местоживеене на по-ниска (половин) цена.
5.
Браво
20.01.2021 14:58:54
4
18
Живко този път е прав. Трябва да се изгради паркинг на няколко нива за паркиране на автомобили на живущите в комплекса.
Всичко друго е временна работа.
4.
Зоя
20.01.2021 14:58:49
6
11
Живея на Раковски, първа буферна на съществуващата "Синя зона" - целият комплекс трябва да е с платено паркиране, така работещите в ЦГЧ няма да си паркират колите тук. Да, етажите паркинги са страхотна идея, и да тази партия дето го обеща искаше да го реализира, имаше проект готов с финансирана, но живущите в определен район (шепа хора) направиха подписка, че вредните газове ще им пречат и всичко приключи.
3.
МЯУ
20.01.2021 14:51:32
4
9
Помислете за хората, които живеят на квартира в районите със синя зона. Не сме против да си плащаме, просто ни дайте възможност да го направим. Толкова средства ще влязат в общината.
2.
Георгиев
20.01.2021 14:51:22
11
14
Синята зона е добро решение. Живея на Княз Борис и откакто има синя зона вече има къде да се паркира. Преди това тук паркираха всички работещи в центъра и беше кошмар.
1.
Бургас
20.01.2021 14:16:22
12
16
Живко не се възползвай от недоволството на хората, до сега спа а сега наближават избори и се заинтересува от проблемите на хората.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Единственият гол падна в 58-ата минута, бургазлии имаха възможности да си тръгнат с точка Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Нивото се повишава при Русе, Никопол и Свищов, докато при Лом е отчетен нов спад След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София Към всички, които продължават ежедневно да обясняват защо морският град е грешният избор, имам само една молба: не спирайте!  Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Идеята е всички домакинства да имат базово количество електроенергия на по-ниска тарифа, но конкретната граница още не е определена Шаманът Асен предизвика най-комичното атомно делене на електорат в политическата ни история Шаманът Асен предизвика най-комичното атомно делене на електорат в политическата ни история Огромните 4 процента биологичен актив ще бъдат хвърлени в братоубийствена гладиаторска битка Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември Намаленията ще зависят от конкретния хотел, местоположението и търсенето, а туристическият бранш определя сезона като сложен, но не и слаб Семейства от Англия се връщат у нас заради новото училище в „Крайморие“, вижте го от птичи поглед (ВИДЕО) Семейства от Англия се връщат у нас заради новото училище в „Крайморие“, вижте го от птичи поглед (ВИДЕО) Новата база на ОУ „Александър Георгиев - Коджакафалията“ е напълно готова, кандидат-ученици пристигат от цялата страна и различни точки на света Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Българските грации приключиха Световното във Франкфурт с шест отличия Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Партиите са постигнали съгласие за правилата за избор, а сега започва подборът на хора за новия състав Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Президентът участва в закриването на форума в Бачковския манастир и подари на манастирската библиотека два сборника от Международния форум за кирилицата
Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Два шлюза са спрени, за да се ограничи разпространението, властите обмислят третиране на водата с водороден пероксид Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Михайло Федоров призова страната да се подготви за нов вот Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Мистериозният мъж твърди, че специална организация следи времевата линия и не му позволява да разкрие конкретни събития Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Над 100 000 души вече са заявили интерес към проекта, първите роботизирани автомобили се очакват до края на следващата година АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда Третият енергоблок вече работи, а покачването на Дунав и инженерни дейности край централата помогнаха да се избегне пълното ѝ спиране Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Въоръжени мъже атакували първо две села, полицията започна спасителна операция и изпрати допълнителни сили Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Един от пострадалите е с множество фрактури, полицията издирва шофьора Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Вашингтон подготвя нов пакет санкции, а Техеран предупреждава, че икономическият натиск може да получи военен отговор Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Трусът е бил с магнитуд 5,9 и е ударил в ранните часове Експерти предупреждават за новите оцветители в храните Експерти предупреждават за новите оцветители в храните САЩ ускоряват замяната на синтетичните багрила, а от сдружението „За достъпна и качествена храна“ настояват Европа и България да следят внимателно прехода
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Оглушително мълчание от Йотова за „Безмер“. Какво ли ще се случи, ако има истинска атака? Виц на деня Виц на деня -Ало, Сийка?
-Имате грешка. Аз съм Тодор.
-Тоше, оти в GSM-а на моята жена си писан като Сийка?
-К'во да направя, като жена ти е неграмотна!?
Виц на деня Виц на деня Английският ми е на такова ниво, че малко остава да го признаят за... отделен език! Статус във фейсбук Статус във фейсбук У някои хора двете полукълба са защитени с череп, а при други – с гащи...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори