×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кръчмите отварят на 20 февруари


Кръчмите отварят на 20 февруари
Кръчмите ще отворят врати отново около 20-ти февруари, поне това са нагласите на правителството към настоящата ситуация
19 Януари 2021, Вторник, 16:11 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Архив

Искахме заведенията, кафетата и сладкарници да отворят от 1 февруари, а те ни предлагат - 20-ти, недоволства Ричард Алибегов

 

Заведенията ще могат да отворят между 18 и 20 февруари. Това стана ясно току-що, след като приключи срещата на браншовите организации с ресорните министри.

"Досега изчаквахме, затворихме, приехме аргументите на здравните власти. Но сега считаме, че е настъпил момента, в който да ни върнат жеста и да ни пуснат да работим дори и при 50 % от капацитета си. Искахме заведенията, кафетата и сладкарници да отворят от 1 февруари, а те ни предлагат - 20-ти. Какви ще бъдат нашите ходове ли? Ще се съберем и ще решим дали да приложим италианския модел и в един ден и час всички да отворим", каза Ричард Алибегов, председател на Асоциацията на заведенията в България.

„Февруари е най-слабият месец в годината, ние се обединяваме за 1 февруари“, заяви той и подчерта, че собствениците на заведения не са съгласни обектите им да работят до 22:30 часа, те настояват за работно време до 23:30 часа.

От думите на Ричард Алибегов стана ясно, че предложението на правителството било заведенията да отворят на 20 февруари, а дискотеките - на 1 март.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
27
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
27
Коментара по темата
27.
Гладът е по-силен от тока
20.01.2021 10:01:08
1
3
Хората поизгладняха и са готови на всичко. Добре че няма много хора със законно оръжие както в щатите, че сигурно Борисов щеше да излети спешно за Германия
26.
Зорница Костадинова
20.01.2021 00:21:01
4
4
Дерзайте, отворете! Вашите деди са бягали от робство и са спасявали живота си. Оставяли са земи, добитък и имане. Вземали са само дрехите на гърб си. Истината е в малките неща, тез що не са го разбрали ще се борят още за мерцедесте си и лукса. Много загубихме бизнеси с 20 годишна история и продължихме, но не в тази поробена и изстрадала държавица с хилядолетна история /за жалост/. Отидохме в по - млади държави където ни ценят и не бягам, и не сме поробени, а сме хора. Хора вируса съществува не се продавате за жълти стотинки заради едни избори. Днес ще ви отворят, утре ще ви затворят и пак ще си останете гладни и бедни. Събудете се! България умира!
25.
Пеевски
19.01.2021 23:22:29
1
4
най-важното за чалгата са кръчмите! Да живее Боко, Слави, Бай Доган, Курнелия, лъжепатриотите и цялата сган, която разчита на любовта на простолюдието :)
24.
Д-р ВЪХ
19.01.2021 23:20:56
0
5
Хммм, имам доста познати, ударени от коронавируса. Някои го изкараха леко. Други ги изпратихме към Вечния път. Трети още са в болница, с допълнителни усложнения - сърце, бъбреци, бял дроб... И най-тежко пострадали са точно тези, които го отричаха и го смятаха за майтап. Ирония на съдбата. Или естествен подбор.
23.
Бай Петко
19.01.2021 22:32:40
1
14
Ние, вече, свикнахме с домашната обстановка и кръчмите не ни липсват.
Домашна ракийка, кисело зеленце, туршийка, свинско, винско, наденички, и хубава, народна музика, печката гори, пей сърце.
22.
Барман
19.01.2021 21:42:23
8
4
Слушайте е злобни чички, като ударите по ракия у вас и ви избие на негативни емоции не е нужно да отваряте флагмана и да леете злоба и мъдрост. Променете си живота, вземете си куче, котка, излезте от паниката, от флагман и coronavirus.bg разходете се навън и си гледайте живота. Бъдете позитивни и стига сте бесили хората по коментарите.
21.
бай Драгой
19.01.2021 21:02:34
0
4
Ами да отварят, как гласуват ДДС от 9 на 49 % ще ми ядете дядовия.
20.
Аз
19.01.2021 20:32:08
7
5
Значи пак ще удължават извънредната измислена обстановка до 1 март. Бахти тиквата
19.
До Бойко Борисов
19.01.2021 20:06:45
1
6
Интересува ме дали ще има санкция,ако отворя заведението.За един.приятел питам,не за Али Бегов
18.
Цв.
19.01.2021 19:38:04
3
18
Не малко, доста са нагли! Финалът ще е като филм на ужасите! Просто стойте и гледайте всички, само малко търпение и ще се убедите! А на тях им дреме, че ще напълнят болниците, ще поработят и пак аут. Всъщност май на премиера не му дреме. Явно е решил, че медиците вече са си починали и пак да ги мятаме денонощно без почивка.
17.
rinka до МВР
19.01.2021 19:33:29
9
15
Фитнесите Работят от 5ч сутринта до 8,00 и късните часове на тъмно вътре и заключени врати Проверки и Глоби Незабавно !!!!!!
16.
бургазлия
19.01.2021 19:26:35
1
21
ОБИЧАМ ПОНЯКОГА да ходя на кръчма,САЛ да помоля да вдигнете цената на пържените картофки,че 5-6 кинта за 200 грама ми е под нивото..............
15.
Тодор
19.01.2021 18:35:04
6
23
Отворени пак няма да спрат да мрънкат, ще почнат да обвиняват че клиентите са избягали от заведенията заради мерките, после ше искат още компенсаций, все едно преди Ковид са правили милиони, от 100 кръчми в раона около 10 са работили както трябва,другите едвам са кретали....отваряйте ги да могат поне фейсбукаджиите да си снимат миризливите чинии....
14.
Галя
19.01.2021 18:23:40
7
32
Да не стане така, заради отварянето на ресторантите,после да затворим държавата? Янури,февруари са най-скъсаните месеци,кой ще тръгне да ви ходи в ресторантите...то като няма клиенти все тая, какво толкова се натискате да отваряте?
13.
Кръчмарски плъхове
19.01.2021 18:15:34
12
31
Тези трябва да са ЗАТВОРЕНИ минимум до април, за да може да има лято в България. Отворят ли по рано, всичко ще пламне предварително. Ще прецакат всички ни.
12.
Управителя на божура Дон жуана
19.01.2021 18:00:24
5
10
Всички пички са мой. На божура в Средец, аз черпя. Обичам ви. Аз съм човека.
11.
Трол до 5
19.01.2021 17:59:28
1
17
Божура няма и да го глобят, нали знаете на кой е.
10.
Bibo
19.01.2021 17:39:40
19
21
Да ги отварят пък който го е страх да не излиза да си стои в тях , този вирус и след 1 година локдаун пак ще го има , нека всеки реши къде и ского да се вижда и какви мерки ще предприеме за защита
9.
тцтцт
19.01.2021 17:30:03
22
49
Никакво отваряне, някои държави и вечерен час наложиха нашите искат чалга да слушат и ракия да пият еййй българската простотия край няма.Дребния бизнес щял да фалира ама като пускахте една салата по-10-12 кинта не ревахте!Големия бизнес сервитйорките киснат на по-600лв
8.
nedovolna
19.01.2021 17:06:54
41
36
Я да отаряте всичкооо ..Всеки може да си прецени дали иска да иде на заведение или не! Не вие да решавате и да фалирате дребния бизнес..Айде стига вече НАГЛИТ СТЕ!!
7.
Тои
19.01.2021 17:01:19
1
8
Коте ебава за слива бе лизач.
6.
До 4
19.01.2021 16:57:44
16
16
Спокойно бе,те вълните на “страшната зараза” се знаят точно кога идват-дата,ден и час.Нали чуваш Витанов брояча на чували чакал вълната след 10 дни.Ботокса сигурно ще застане на летището да пази България от вируса,тъй че всичко е ОК :)
5.
Управителя на “ Божура” Средец
19.01.2021 16:55:32
0
26
Божура работи, не е затварял.
4.
ашколсун
19.01.2021 16:48:07
10
30
към 20 февруари се връщат гасарбайтерите от англия , и кво


банкет , и кво

трета вълна коронавирус английски ,вносна работа ,а

пак ще плачете
едни вече плакаха

мноо тъпо решение пак ,бе
3.
Та
19.01.2021 16:36:05
1
27
За 8 март фул.
2.
Не съм фен
19.01.2021 16:32:14
51
38
На кръчмарите,ама в случая са прави.Не може с някаква измислена ТВ пандемия да правят хората на маймуни и да ги затварят!И между другото тази година всички останали видове грип са намалели с 98% в световен мащаб :)
1.
c
19.01.2021 16:28:13
15
45
Малко сте наглички, ама малко само
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера” Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори