Съветници от БСП предлагат промени в реда за настаняване в общински жилища в Бургас
Христо Панайотов и Стоян Коларов апелират за създаването на фонд "Жилища", в който да влизат всички постъпления от продажби
Общинските съветници от БСП Христо Панайотов и Стоян Коларов предлагат промени в Наредбата за условията и реда за установяване на жилищните нужди на граждани, настаняване под наем и продажбата на общински жилища. В мотивите към нея те посочват, че към 13.11.2020 г. чакащите за настаняване в общински жилища са 449 лица. Същевременно за последните 5 години Община Бургас е придобила едва 9 общински жилища, като очаква още 24 апартамента и 14 паркоместа. За същия 5-годишен период реализираните средства от продажба на такива жилища са в размер на 4,55 млн. лева.
Съгласно Закона за общинската собственост, по своето предназначение общински жилища са жилища за настаняване под наем на граждани с установени жилищни нужди; жилища за продажба, замяна и обезщетяване на бивши собственици, чиито имоти са отчуждени за общински нужди; ведомствени жилища и резервни жилища.
„Предвид ограничения брой жилища, с които разполага Община Бургас и с цел задоволяване на нуждите на онези, които не биха могли да се справят без тази подкрепа, предлагаме постъпленията от продажбата на общински жилища да постъпват в специално създаден фонд „Жилища“. А постъпилите финансови средства във фонда от продажбата на съществуващите общински жилища да бъдат разходвани само за изграждането на нови общински жилища. Същевременно за избягването на спекулациите с последващата препродажба на закупените жилища предлагаме и въвеждането на мораториум в срок от 3 години”, посочват още в своята докладна Панайотов и Коларов.
Караше с Шумахер, беше на косъм от титлата, днес живее в лукс
Леща яхния като едно време
Аларма за националите: Не подценявайте Индонезия, ето какви играчи са в състава
Как да държим метлата у дома, за да не избягат късметът и парите
След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път
Онлайн инструмент за оценка на геотермални проекти скоро на сайта на Министерството на енергетиката
"Ергенът" се взривява, трима нови влизат и обръщат играта
Млечна баница - домашна рецепта стъпка по стъпка
Кризата в Челси се разраства, подозират саботаж
Двойна трагедия, инфлуенсърка загина в катастрофа, баща й се самоуби
Христо Стоичков скърби
Зидан прие историческо предложение

разни странджански цървули уредили се с общински квартири ги обръщат на бекярски общежития , как става тя ,да кажат от общината . уж за 5 години ги настаняват на квартира ,щото селяндура му идвало скъпо на свободен наем
я ,ревизирайте настанените в общински квартири да видите колко ще изплуват фалшивите нуждаещи се