Край на минусовите температури, проф. Рачев с топла прогноза за март
Баба Марта винаги е показвала своя сприхав нрав, но дори и тогава снегът ще се задържи само ден, заяви експертът
Няма рекорди тази зима. Месец Януари беше с обилни валежи, на места нормата е преизпълнена с 3-4 пъти. Това заяви пред БНТ климатологът проф. Георги Рачев.
"Нормално е на едно място в Европа да се ходи на море, а на друго да има много сняг. Мадритчани бяха изненадани. Сняг е имало, но от днес за утре, а в Мадрид ги държа пет дни с 25 см сняг, което се случва рядко", допълни още той.
"Зимата се развилня по отношение на ниските температури. И утре ще е студено, а след това се завръщаме към топлите дни. В София утре ще е последният леден ден, но другите градове ще се затоплят още днес", разкри климатологът.
"Баба Марта винаги е показвала своя сприхав нрав, но дори и тогава снегът е за по ден. През март условията за ски ще са идеални", каза още той.
"Зимата не дойде, дори и в студена София. Това бяха дните, които що-годе приличаха на зима", завърши проф. Георги Рачев.
Докато спасява съпруга си от наводнение: Жена разбра, че той има любовница
Още четирима задържани за обира на Лувъра
Една и съща e причината в над 1600 жалби за авиационна безопасност
Ръководството на Реал Мадрид с реакция след скандала с Шаби и Вини
Падналият на покрив в Молдова дрон е "Гербер"
Разкошни млади певци и актьори в Поморие за шоу, вдъхновено от поезията на Христо Фотев
Владимир Зографски със страхотен резултат в ски скоковете
БФС със съобщение за Боби Михайлов
Почина младежът, намушкан с нож в "Студентски град"
Дженифър Лопес пя на сватба, взе 2 милиона долара хонорар
Почина легендарен вратар
Венци Стефанов за състоянието на Боби Михайлов: Приказките в подобни моменти са излишни
