НИМХ алармира за потенциално опасно време по морето – нахлува силен вятър, температурата пада под нулата
Жълт код за студ утре е обявен за цялата страна
С жълт код - за потенциално опасно време, предупреждава Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Днес той важи за области основно в северна и западна България. Утре обаче обхваща цялата страна. Предупредителният код е за ниски температури. В района на Черноморието той е и за силен вятър.
Днес облачността ще е значителна и на места ще превалява слаб сняг. В Западна и Централна България ще духа слаб до умерен северозападен, в Източна - северен вятър и с него застудяването ще продължи. Максималните температури ще са от минус 3° до 2°. Вечерта от запад облачността ще започне да се разкъсва и намалява.Атмосферното налягане ще е близко до средното и ще остане без съществена промяна, информират от НИМХ.
Жълтият код означава потенциална опасност и е най-ниското ниво на предупреждение.
Има повишена вероятност за опасни метеорологични явления. Възможни са щети. Следете прогнозата за времето. Не предприемайте неоправдан риск, особено при извършване на дейности, които зависят от времето, съветват от НИМХ.
Справка в сайт за синоптични прогнози показва, че дори в Бургас утре максималната температура ще е под нулата. В следващите дни тя постепенно ще се повиши.
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
0
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига
Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости
