Първият вкаран в затвора за шофиране без книжка - 32-годишният Венцислав от Руен
Той ще трябва да плати и глоба в размер на 500 лв., отсъди Поморийският районен съд
32-годишен мъж от Руен влиза в затвора за шофиране без книжка, превръщайки се в един от малкото провинили се на пътя шофьори, които получават ефективно наказание за такова престъпление. БМВ-то на Венцислав Й. било спряно от екип на РУ-Поморие в Ахелой на 10 април 2018 г. – буквално 2 месеца, след като книжката му била отнета. Така той е извършил второ провинение на пътя в рамките на няколко месеца.
Така след решение на Поморийския районен съд след внесен обвинителен акт на Районна прокуратура-Бургас 32-годишният мъж влиза в затвора за 1 година при първоначален строг режим. Той ще трябва да заплати и глоба в размер на 500 лв.
Това е една от малкото ефективни присъди по подобно престъпление, квалифицирано по чл. 343в., ал.2, вр с ал.1 от НК. Венцислав има предходни присъди и вероятно това е наклонило везната в полза на ефективната присъда. Практиката показва, че при подобни провинения на пътя съдът обикновено е благосклонен към хората и отсъжда ефективно наказание само в крайни случаи.
Защо някои хора виждат "светлина в края на тунела", когато умират
Унгария ще съди ЕС заради руския газ
Голямо разочарование за Мъри Стоилов в Турция
УЕФА зарадва футболна България! Ще сме домакини на голям форум
Български шофьор реши да кара по тротоара
Екшън с морски дрон в Румъния
Знаете ли, че във Формула 1 влиза нов отбор? Пилотите му са познати лица, екипът се цели високо
Мистериозно устройство на пътя върши двойна работа
Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши се срещна с Георги Георгиев
Шофьорите, пътуващи към Гърция могат да използват алтернативни трасета през пункт "Илинден"
Натали от "Ергенът": Събуди се, народе

Или е така дращиш тук,колкото да отчетеш дейност...?
И що не го вкараха в библиотеката или в книжарницата като е задържан без книжка?