Проверяват сигнал, че майка е изтезавала 11-месечното си бебе
Районната прокуратура в Смолян наблюдава досъдебно производство за изтезаване на малолетно лице, съобщават от ПРБ.
На 13 януари е подаден сигнал, че в жилище в Мадан 25-годишна жена е малтретирала 11-месечното си момченце. Според получената информация тя ударила детето с шамари и го блъснала на леглото, защото не искало да спи. Веднага е започнало разследване. Установено е, че детето има леко зачервяване в областта на челото и наличие на одраскване. Липсват други травматични увреждания по главата и тялото. Бебето се намира в добро общо състояние след извършен медицински преглед и издаден амбулаторен лист за обективното му състояние.
И в момента по случая се извършват процесуално-следствени действия. Уведомени са Отдел „Закрила на детето“ в Мадан. Прокуратурата е разпоредила изготвяне на социален доклад по случая. Назначени са множество експертизи – съдебномедицинска, съдебнопсихиатрична и психологическа, както и видеотехническа.
Ако се съберат доказателства срещу майката, ще бъде повдигнато и предявено конкретно обвинение. За подобно престъпление се предвижда наказание „лишаване от свобода“ до три години или „пробация“, както и „обществено порицание“.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Какво се случва вътре в едно семейство си е работа на семейството - разни там "социални соросоидни грантаджии" няма да ми се бъркат как да си шамаря детето и да го възпитавам все едно сме в 19-ти век. И да му вкарват разни безумни идеи в главата, че и то е личност, и че има право на достоен живот без унижения и насилие.