Валери Симеонов: Никой не може да гарантира тайната на вота при гласуване по пощата
Доста плоски капани залагат извънпарламентарните партии и президента, каза лидерът на НФСБ
Идеите за видеонаблюдение и гласуването по пощата са екзотични и имат една цел – да се удовлетворят исканията на хората, които блокираха София. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия лидерът на НФСБ Валери Симеонов.
„По никакъв начин не трябва да се допускат промени в последния момент на изборните правила. Неизпълними са исканията на президента и на извънпарламентарните партии. Нима някой може да гарантира, че писмото ще отиде в пощенска станция, няма да бъде отворено и подменено там? Тарторът може да пусне бюлетините на всички от една общност“, добави той.
„Никой не може да гарантира тайната на вота при гласуване по пощата. В България няма никаква практика за това. В САЩ и в други държави е разрешено, но то не е толкова просто. Това трябва да се каже на хората. Първо държавата трябва да изпрати съответните документи и идентификационен номер, с който да си уникален и да е ясно, че не е подменен твоят вот“, подчерта Симеонов.
„За да направи това, държавата, трябва да ти знае адреса. Знае ли се къде живее Хасан в Бурса? Не. Няма нито време, нито практика, нито нормативна база за организиране на изборите“, добави той.
„Доста плоски капани залагат извънпарламентарните партии и президента. Трябва да се монтират камери, но така, че в техният обхват да са само масите, на които се извършва преброяването. Това е техническа дейност, която трябва да се извърши от някоя фирма. Няма време за технически поръчки. При едно обжалване всичко отива на кино“, заяви депутатът.
„Камерите за видеонаблюдение трябва да бъдат закрепени на тавана. Като се сложат кабелите, веднага ще изскочи някой лумпен и ще започне да повтаря, че камерите били включени още в началото на изборния ден и показвали кой отива и кой не“, обясни той.
„Естествено, че в страните, в които е обявен локдаун, българите ще бъдат лишени от правото да гласуват. Да не би да можем да променяме законите в другите държави? Те са си наложили противоепидемични мерки, които всеки, който живее там, трябва да спазва“, изтъкна лидерът на НФСБ.
„При локдаун единственият начин за българите в чужбина да гласуват, е да се приберат в България. Германия не разрешава гласуване извън територията на страната, освен на служителите на посолствата и консулствата. Как се гарантират конституционните права на германците?“, попита той.
„Като гледам профила на гласуващите в чужбина, ако не бяхме блокирали на предните избори границата, щяхме да имаме в парламента две турски партии. Ние нямаме интерес съседната държава да се меси във вътрешната ни политика“, заяви Симеонов.
Изборите на 4 април ще бъдат спечелени от ГЕРБ с доста сериозно мнозинство, прогнозира той.
„Имам чувството, че президентът играе заедно с премиера. Може би му се отблагодарява за това, че от тази партия го уважиха на консултациите. За мен Бойко Борисов и Румен Радев са в комбина, защото на 4 април хората все още няма да са преодолели страха, няма да има достатъчно ваксинирани. Възрастните хора едва ли ще отидат до секциите. Пред урните ще се явят добре организираните ядра, а най-добре в това отношение са ГЕРБ и ДПС“, коментира Валери Симеонов
Ние сме отворени за обединение с всички патриотични формации, каза още той.
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
Пластмасата залива Гърция, нивата по плажовете са далеч над нормите в ЕС
Общински съветник вдигна сватба в училищен двор с над 1300 гости
Пилот се заби в дърво на рали „Раховец-Лясковец“: Състезател е в болница, прекратиха тренировките
Новият лидер фантом на Иран изчезна от погребението на баща си, но се закле в кърваво отмъщение от Телеграм!
Драма до последната секунда: Аржентина сломи десет от Швейцария в продълженията и уреди суперсблъсък с Англия на Мондиал 2026
Блокада в Персийския залив: Иран затвори Ормузкия проток до второ нареждане след стрелба по кораб
Доналд Тръмп се похвали с „перфектен“ когнитивен тест и атакува журналисти, усъмнили се в здравето му
Летни бури и градушки удрят част от страната, но не и на морето!
Джуд Белингам подчини Норвегия в Маями: Англия е на полуфинал на Световното след драматичен обрат
Отиде си легендарният Кен Бейтс – човекът, който купи Челси за 1 паунд и промени историята на клуба
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
11/07/2026, Събота 18:30
2
Ад на „Калотина“! Сърбите се спасиха с хитър ход, хиляди българи и чужденци са в капан на границата
11/07/2026, Събота 18:00
7

Всеки втори коментар или е Изтрит,
или е Премахнат Изобщо !
Няма да излезе, Тиквоний му е запазил избираемо местенце в листите на ГЕРБ. На него и неколцина "съратници"