Трус събори болница в Индонезия, седем загинали и стотици ранени
Под отломките на лечебното заведение в административния център на провинция Западно Сулавеси има десетки души
Земетресение с магнитуд от 6,2 по Рихтер разтърси индонезийския остров Сулавеси, съобщава Нова телевизия, цитирайки Ройтерс.
Междувременно CNN съобщи за седем загинали и стотици ранени.
Епицентърът на земетресението е е на шест километра североизточно от град Маджене на дълбочина 10 километра, според индонезийската агенция по метеорология, климатология и геофизика.
Около 3000 жители са избягали от домовете си след адския трус. Много хора са като в капан под срутените сгради.
По-късно стана ясно, че при труса се е сее срутила частна болница, съобщиха представители на спасителните служби, цитирани от световните агенции. Под отломките на лечебното заведение в административния център на провинция Западно Сулавеси има десетки души.
Стихията разруши над 60 сгради, активизираха се няколко свлачища, но не е издадено предупреждение за цунами. Повредени са два хотела, седалището на губернатора и търговски център.
Много от хората бягат на по-високи места, за да избегнат риска от цунами, каза пред CNN шефът на полицията в Сулавеси комисар Самсу Ридуан.
Разгадаха вечната мистерия с мигачите на BMW? Отговорът се крие под капака
Хиляди се очакват на Петрова нива за 123-ата годишнина от Илинденско-Преображенското въстание
Миро идва в Бургас с най-големите си хитове и турнето Миротворци
Виктор Калев се връща в Бургас за 20-и път с любимия на публиката Грамофонът
МВР опроверга „ловеца на педофили“ Ален Симеонов: Никаква радушна среща в ГДБОП, оставил книги във фоайето
Каймак няма, но бонус има: Бургазлия пита докога ще ни правят на глупаци
Цанко Цанков тръгва да атакува Ламанша от Англия до Франция
Кървав ужас: Полицаи застреляха питбул, докато разкъсвал стопанката си, но куршум рани и нея
Зловещи подробности за отвлечената 26-годишна: Изкопали трап и я хвърлили вътре
АПИ започна да чисти огромната сметка: Заварила 600 млн. евро неплатени задължения към пътните фирми
Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил
Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой
