Над 1000 смартфона на стойност 300 бона задържани от митничарите на "Лесово"
В зоната за митнически контрол, шофьорът е заявил, че не пренася нищо за деклариране
Голямо количество от 1005 броя недекларирани смартфони и 960 броя аксесоари за тях задържаха митнически служители от Териториална дирекция Южна морска, при митническа проверка на лек автомобил с българска регистрация на Митнически пункт Лесово.
Колата с марка Lexus, управлявана от български гражданин, е пристигнала на МП Лесово на 12.01.2021 г. около 21.00 часа на трасе за изходящи леки автомобили от България за Турция. В зоната за митнически контрол, шофьорът е заявил, че не пренася нищо за деклариране. При последвалата митническа проверка, митническите служители откриват в багажника на автомобила три куфара, пълни с мобилни телефони и аксесоари за тях.
Иззети са 1005 броя смартфони с марки Samsung и Xiaomi и 960 броя силиконови протектори тип „гръб“. Водачът на автомобила, с инициали Р. Ш. от гр. Хасково, е заявил впоследствие, че пренасял куфарите като багаж за Люлебургаз и не били негови. Стойността на недекларираните мобилни телефони и аксесоари е около 300 000 лв., според първоначалната експертна оценка. По случая е образувано досъдебно производство, което се провежда от разследващ митнически инспектор от Главна дирекция „Митническо разузнаване и разследване“, под надзора на Окръжна прокуратура - Ямбол.
Смразяващите предсказания на Симпсън за 2026 г., които всъщност може да се сбъднат
Музика с кауза: Бургас обединява таланти за нов концертен роял за НУМСИ" Проф.Панчо Владигеров"
Цяло село остана без пенсии заради затворена поща
Един от най-емблематичните символи на Созопол - часовникът на общината е напълно обновен
Мечтите на 3 зодии ще започнат да се сбъдват през януари
Симптоми на алергия, които често подценяваме
Никол Кидман и Кийт Ърбан официално сложиха край на брака си след 19 години
Българите карат все по-нови и по-големи коли - скок в продажбите 2025
Мъж опита да плати с фалшиво евро в магазина, но валутата не мина
Тревър предложи брак на приятелката си, но пръстенът падна от 35-метров мост
Той беше треньор в Бундеслигата, а днес е в МакДоналдс
Колко струва доставката със Спиди и Еконт след въвеждането на еврото
