Глобиха шофьора на бус, навлязъл в наводнения участък край Дебелт, въпреки забраната
61-годишният шофьор не се подчинил на полицейските разпоредби
Пътническият микробус „Ивеко”, със сливенска регистрация, който аварира тази сутрин в неоттеклата се водна площ край разклона за с. Дебелт, вече е изтеглен на безопасно място в резултат на действията, предприети от местни жители и служители от „Пожарна безопасност и защита на населението”-Бургас, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР.
Установено е, че зад волана на белия бус бил 61-годишен мъж от с. Факия, общ. Средец, който изпълнявал превозен маршрут по линията Средец – Бургас.
В района на кръстовището на Аврамов мост микробусът е бил спрян от полицейски патрул, като на водача е обяснено, че основният път е затворен и му е указан обходен маршрут.
Шофьорътр обаче не се съобразил с указанията на униформените и продължи по обичайния си маршрут, като аварирал в неоттеклата се вода край разклона за с. Дебелт, заедно с превозваните 11 пътника в него.
Същите, след като са спасени от местните жители и служители от „Пожарна безопасност и защита на населението” – Бургас, са извозени до крайната точка с друг транспорт. 61 годишния водач ще бъде санкциониран за нарушаване на ЗМВР / неизпълнение на полицейско разпореждане/ и на Закона за движение по пътищата / преминаване през забранен пътен участък/.
Към момента на територията на Бургаска област затворени остават следните пътища :
- Ахтопол – Резово в двете посоки / до оттеглянето на р. Велека/
- подхода към с. Дебелт, общ. Средец
- с. Извор – с. Зидарово
- с. Димчево – с. Присад
ОДМВР – Бургас призовава водачите да не предприемат пътувания към посочените места освен в изключително належащи случаи!
Вестник "Дума" спира да излиза, това бе последното партийно издание
„Съпругата ми ме влачеше до леглото“: Стилиян Петров с разтърсваща изповед
За 10 години: 10% по-малко население, 10% повече администрация
Повечето зеленчуци поевтиняват на борсите у нас, докато плодовете поскъпват
За 4 зодии май ще бъде най-късметлийският месец през 2026 г.
Сметката за лято 2026: Колко ще ни струва почивката в Гърция
Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе
Камион и лек автомобил изгоряха при пожар във Варна
Пострадалият колоездач от Джиро дИталия е в стабилно състояние в "Пирогов"
Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран
Страхотен концерт в третата вечер в Бургас на младежкия музикален фестивал „СОЛиСиМи“
Пиене на кафе и отслабване? Може, но има условия

Нека друг път пак своеволия да прави и да не се подчинява ...а ако втори път му се случи 10000 лв.
Дали няма да има резултат а.....ах малелеее!
и като се има предвид
СТРАНДЖАНСКИЯ ЕПОС
за е биииииии