Жители на бургаското с. Маринка с подписка, искат общинска аптека
Над 1500 човека, живущи там, нямат пряк достъп до лекарства от 2012 г., налага се да ходят до кв. Крайморие
Жители на бургаското село Маринка са стартирали подписка за създаването на общинска аптека в населеното място. Това е един от най-големите проблеми за селото, който остава нерешен от 2012 г. насам, въпреки че Маринка се развива скорострелно в последните години и е едно от най-уредените населени места около Бургас.
Подписката е стартирана от Ирина Сарафова, която е жител на селото. Към момента инициативата се посреща много положително от жителите на селото, а веднъж приключила и събрала достатъчно подписи, тя ще има шанс да се внесе за разглеждане в Общинския съвет.
Припомняме, че село Маринка остана без аптека през 2012 г., когато заради последствията от икономическа криза (2008-2009), единственият такъв обект фалира и прекрати дейността си там. Така повече от 1500 жители на селото останаха без достъп до лекарства, а най-близко с такива можеха да се запасят от кв. Крайморие, където обаче наскоро също имаше проблеми с аптеката.
Може ли в село Маринка, след близо 9-годишна пауза, най-после отново да има аптека? Отговорът на този въпрос ще стане ясен най-рано в края на януари, ако предложението на жителите и подписката им влязат за разглеждане на предстоящата сесия на ОбС-Бургас. Очкавайте подробности!
Защо е хубаво да възобновяваме старите си приятелства
7 малки ритуала за съживяване на любовта
Украйна обмисля изтегляне на войските от Донбас
Ето коя е най-добрата видео игра на годината на The Game Awards 2025
От Кремъл: Спиране на огъня само ако украинските сили се изтеглят от Донбас
Тези рецепти ще ви накарат да си оближите пръстите
Филип Киркоров обсипа дъщеря си с подаръци
Пенсионери по селата: За пръв път виждаме тази банкнота
Столичният кмет Васил Терзиев става част от проекта на президента Румен Радев
Ген. Атанасов и Иво Мирчев във война
Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов

До 14 - Това, което сте обяснили се нарича секторна пазарна икономика.
Там са през къща бракониер.
Като гръмнат някое трихенелозно прасе,откъде ще си купят лекарства?