Даниела Дариткова: Законът не позволява манипулации на изборите
Според председателят на ПГ на ГЕРБ предложението за онлайн предаване на броенето на бюлетините е безсмислено
Решението дали да се промени Изборния кодекс трябва да вземат депутатите, но ангажимент на нас парламентаристите, на политиците и на институциите е да разясняваме действащото законодателство и да обясняваме защо манипулации на ниво отчитане на гласове не са възможни. Това каза пред Нова телевизия председателят на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова.
Внушението за това, че изборният процес не може да бъде отразяван коректно и че са възможни някакви манипулации само допълнително ще откаже българите да участват в него, добави тя.
Онлайн предаването на броенето на бюлетините няма по никакъв начин да облекчи и да позволи изборите да бъдат отчитани коректно, коментира Дариткова.
Според нея, признак на лоша практика е да се променят правилата за гласуване непосредствено преди вота, защото това създава усещането и ще позволи да се внушава, че изборите няма да са честни и коректни.
„Винаги сме държали коалициите, които правим да са на базата на единство в програмата и на създаване на обща програма за управление. Доказали сме, че сме достатъчно отговорни и принципни. Търсим възможност да приемаме решения и да носим отговорност и като самостоятелна политическа сила”, каза тя.
„Ще изчакаме волята на избирателите. На този етап имаме решение на Национална конференция на ГЕРБ да не се коалираме с БСП", посочи Дариткова. „Водим разговори единствено със СДС, с които можем да се явим заедно на изборите, защото нашите политически програми и европейско-политическо семейство съвпадат”, каза председателят на ПГ на ГЕРБ.
Никола Цолов с шедьовър във Формула 2 - води за титлата
Над 150 арестувани в Гърция заради пожари
Край на хаоса: Глобяват наред за тротинетки и колела в центъра на Бургас
Зеленски предизвика Путин: Ако Константиновка е руска, да се срещнем там
ОББ удължи срока за безплатно внасяне на левове до края на септември
Заплашиха да изгонят 96-годишна инфлуенсърка от старчески дом заради купони
Хванаха питон до детска площадка
Златен трик за пилешка супа
Какво ще е времето в неделя
04/07/2026, Събота 13:18
0
Владимир Путин твърди, че Русия постига голяма победа
Поскъпнаха ли чадърите и шезлонгите по Черноморието? Обекти въвеждат „комплименти“, за да задържат туристите
След 17 години - истината за жестоко убийство излезе наяве

Г-жо Дариткова, ние всички знаем, че изборите в България никога не са били проведени по честен и коректен начин! За мен ще бъде голямо шоу да гледам, как, онлайн броите бюлетините! Даже ще си взема едно пакетче пуканки и ще се забавлявам като на кино.