Микробус с пътници във воден капан в Дебелт
Четири къщи в селото са залети от вода
Микробус с пътници попадна във воден капан в Дебелт. Въпреки полицейските указания шофьорът се опита да премине през наводнения участък от пътя за Средец. Това каза пред Нова телевизия началникът на Охранителна полиция – Бургас комисар Неделчо Рачев.
Има закъсали и други автомобили“, уточнява той.
Пътят за Средец в ниската част на селото е като част от езеро.
„На това място вчера със силите на Пожарна и аварийна на територията на ОД на МВР – Бургас бяха измъкнати от водата над 10 автомобила. Лично шефът на ПАБ е разпоредил спешно да се подходи и да се изведат хората от закъсалия микробус“, заяви Рачев.
„В рамките на един час реката преля, прехвърли диги и заля най-ниската точка на селото“, каза пък кметът на Дебелт Ангел Ников
„Четири къщи са наводнени. Първият етаж е пълен с вода“, добави той.
„Все още не е отворен пътят Присад – Зидарово. Приижда вода и в района на село Димчево. Там сме обезопасили с патрули и няма да бъдат допускани превозни средства и хора в този район, след като са осигурени алтернативни маршрути“, каза още комисар Неделчо Рачев.
За депутат всеки е готов, но не може болче да смени
Гледайте Кирил Ефремов в „Гераците“ по Елин Пелин този понеделник в НХК
Украинската армия получи дефектни балистични очила за над 1 млн. долара
Илиана Раева изхвърлила вещите на Наско Сираков от 17-ия етаж
Виктория се похвали: Готвя супички на Рачков, не сме по надениците
Защо задължително трябва да консумирате канела
През 2026 любовта влиза в нов етап за тези зодии
Натали Трифонова и Виктория Готева на разходка с бебетата
Проф. Константинов: Нашите пенсионери банкомат не са виждали, вие искате да гласуват на машини
Тита и Гери-Никол си простиха след десетилетие
Наша съседна държава има най-стария автомобилен парк в ЕС
Нана Гладуиш за трети път е диагностицирана с рак, този път на кожата

Там трябва да се премахне малкият мост, построен някога за козите по идея на един много голям човек.