Само за ден: В яз. Камчия влезе вода, колкото за цял месец в разгара на лятото
7,5 млн. куб. м влезли във водоема за ден
От 6 януари до 12 януари нивото на яз. „Камчия“ се е вдигнало с нови 13,1 млн. куб метра. Само за един ден наличният обем в язовира се е увеличил със 7,5 млн. куб. м, което е равно на потреблението за 1 месец през лятото за цяла Бургаска област, казаха за Флагман.бг от ВиК-Бургас.
Прогнозите за следващите 10 дни са да вали дъжд и сняг, в Еленския и Сливенския балкан, което е добре за нивото на язовира.
От предоставената в МОСВ справка от ВиК Бургас за състоянието на яз. „Камчия“, постъпилият приток в язовира на 12.01.2021 г. е 89,537 м3/сек. Притокът е по-голям от размера на дневния разход, който е 1,944 м3/сек. Наличният обем в язовира е 136,646 млн. м3 , със 7 508 000 м3 повече от обема на 11.01.2021 г. Наличният полезен обем за използване за питейно-битово водоснабдяване се е увеличил и е 60,346 млн. м3.
.jpg)

Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца

с 40% ще закърпим до изборите значи....
от всичкото разбират , кубици, деривации,метри ,милиметри ,вецове,мецове ,изпарения ,валежи
и кво е дереджето на държавата при толкоз капацитети ,а
Брат какво обясняваш на и.диоти какво е деривация аххаххаххаа
99,9% от вецовете са на деривация или я припомпват водата обратно във водоема(справка вец белмекен)
13 кубика вода използва едно домакинство само за тоалетната за 3 месеца бе, Радостинче. Я си провери сметките!
Журналисти сте все пак , може да се поинтересувате и да "обърнете" картите?