Само за ден: В яз. Камчия влезе вода, колкото за цял месец в разгара на лятото
7,5 млн. куб. м влезли във водоема за ден
От 6 януари до 12 януари нивото на яз. „Камчия“ се е вдигнало с нови 13,1 млн. куб метра. Само за един ден наличният обем в язовира се е увеличил със 7,5 млн. куб. м, което е равно на потреблението за 1 месец през лятото за цяла Бургаска област, казаха за Флагман.бг от ВиК-Бургас.
Прогнозите за следващите 10 дни са да вали дъжд и сняг, в Еленския и Сливенския балкан, което е добре за нивото на язовира.
От предоставената в МОСВ справка от ВиК Бургас за състоянието на яз. „Камчия“, постъпилият приток в язовира на 12.01.2021 г. е 89,537 м3/сек. Притокът е по-голям от размера на дневния разход, който е 1,944 м3/сек. Наличният обем в язовира е 136,646 млн. м3 , със 7 508 000 м3 повече от обема на 11.01.2021 г. Наличният полезен обем за използване за питейно-битово водоснабдяване се е увеличил и е 60,346 млн. м3.
.jpg)

Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света

с 40% ще закърпим до изборите значи....
от всичкото разбират , кубици, деривации,метри ,милиметри ,вецове,мецове ,изпарения ,валежи
и кво е дереджето на държавата при толкоз капацитети ,а
Брат какво обясняваш на и.диоти какво е деривация аххаххаххаа
99,9% от вецовете са на деривация или я припомпват водата обратно във водоема(справка вец белмекен)
13 кубика вода използва едно домакинство само за тоалетната за 3 месеца бе, Радостинче. Я си провери сметките!
Журналисти сте все пак , може да се поинтересувате и да "обърнете" картите?