Само за ден: В яз. Камчия влезе вода, колкото за цял месец в разгара на лятото
7,5 млн. куб. м влезли във водоема за ден
От 6 януари до 12 януари нивото на яз. „Камчия“ се е вдигнало с нови 13,1 млн. куб метра. Само за един ден наличният обем в язовира се е увеличил със 7,5 млн. куб. м, което е равно на потреблението за 1 месец през лятото за цяла Бургаска област, казаха за Флагман.бг от ВиК-Бургас.
Прогнозите за следващите 10 дни са да вали дъжд и сняг, в Еленския и Сливенския балкан, което е добре за нивото на язовира.
От предоставената в МОСВ справка от ВиК Бургас за състоянието на яз. „Камчия“, постъпилият приток в язовира на 12.01.2021 г. е 89,537 м3/сек. Притокът е по-голям от размера на дневния разход, който е 1,944 м3/сек. Наличният обем в язовира е 136,646 млн. м3 , със 7 508 000 м3 повече от обема на 11.01.2021 г. Наличният полезен обем за използване за питейно-битово водоснабдяване се е увеличил и е 60,346 млн. м3.
.jpg)

Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден

с 40% ще закърпим до изборите значи....
от всичкото разбират , кубици, деривации,метри ,милиметри ,вецове,мецове ,изпарения ,валежи
и кво е дереджето на държавата при толкоз капацитети ,а
Брат какво обясняваш на и.диоти какво е деривация аххаххаххаа
99,9% от вецовете са на деривация или я припомпват водата обратно във водоема(справка вец белмекен)
13 кубика вода използва едно домакинство само за тоалетната за 3 месеца бе, Радостинче. Я си провери сметките!
Журналисти сте все пак , може да се поинтересувате и да "обърнете" картите?