×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само за ден: В яз. Камчия влезе вода, колкото за цял месец в разгара на лятото


Само за ден: В яз. Камчия влезе вода, колкото за цял месец в разгара на лятото
От 6 януари до 12 януари нивото на яз. „Камчия“ се е вдигнало с нови 13,1 млн.куб метра
12 Януари 2021, Вторник, 20:59 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

7,5 млн. куб. м влезли във водоема за ден

От 6 януари до 12 януари нивото на яз. „Камчия“ се е вдигнало с нови 13,1 млн. куб метра. Само за един ден наличният обем в язовира се е увеличил със 7,5 млн. куб. м, което е равно на потреблението за 1 месец през лятото за цяла Бургаска област, казаха за Флагман.бг от ВиК-Бургас.  

Прогнозите за следващите 10 дни са да вали дъжд и сняг, в Еленския и Сливенския балкан, което е добре за нивото на язовира.

От предоставената в МОСВ справка от ВиК Бургас за състоянието на яз. „Камчия“, постъпилият приток в язовира на 12.01.2021 г. е 89,537 м3/сек. Притокът е по-голям от размера на дневния разход, който е 1,944 м3/сек. Наличният обем в язовира е 136,646 млн. м3 , със 7 508 000 м3 повече от обема на 11.01.2021 г. Наличният полезен обем за използване за питейно-битово водоснабдяване се е увеличил и е 60,346 млн. м3.

 


В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
17
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Тежка трагедия сполетя Лионел Меси Тежка трагедия сполетя Лионел Меси 09/08/2026, Неделя 09:35 0
Флагман.БГ Флиртът не е интервю за връзка Флиртът не е интервю за връзка 08/08/2026, Събота 22:00 1
Георги РУСЧЕВ Последен ден на цените в лева и евро Последен ден на цените в лева и евро 08/08/2026, Събота 20:01 0
17
Коментара по темата
17.
Водоноско
15.01.2021 10:33:04
0
0
След 3-4 години пак ще е така
16.
Ачо
13.01.2021 20:34:43
0
0
Радост! Бонба! Шооок!
15.
ХХ
13.01.2021 17:41:21
0
3
Въй, въй,
с 40% ще закърпим до изборите значи....
14.
*********
13.01.2021 01:29:01
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
13.
do 11
12.01.2021 22:56:21
8
17
Ясно ми е друже, ама белким някой си разтресе чутурката и току виж му влязли нещо. Виж го и този бръмбар под номер 12. Вари го печи го, иска проЗд да си остане. Тези думички деривации, кубици, метри и милиметри му се струват "инженерни" аз и ти човек ще искаме да го правим. Пази Боже Бълагария от непросветени, наивни и закоровели в тъпотата си люде. На такъв каквото и да му прошепнат в ушенце ще го вземе за чиста и свята монета и цар да искаш послед да го направиш, то в екскрементите си ще седи.
12.
ей
12.01.2021 22:31:36
12
28
то тука само млади енергетици и хидро енженери ,бе
от всичкото разбират , кубици, деривации,метри ,милиметри ,вецове,мецове ,изпарения ,валежи

и кво е дереджето на държавата при толкоз капацитети ,а
11.
Sarafa
12.01.2021 22:22:49
9
16
До 9
Брат какво обясняваш на и.диоти какво е деривация аххаххаххаа
99,9% от вецовете са на деривация или я припомпват водата обратно във водоема(справка вец белмекен)
10.
До 9
12.01.2021 22:17:10
6
19
Пич хабиш се , огромна част от читателите тук дори не могат да осмислят какво им говориш.
9.
do 2
12.01.2021 22:09:57
18
43
И какво ще стане като се пусне ВЕЦ-а, който не е спирал. Ще източи водата ??? И къде ще я източи ??? В дерето ??? Я мислете с главите си. ВЕЦ е на деривацията и точи толкова вода, колкото е минала и заминала през него. Имате ли си идея как работи ВЕЦ и на какъв принцип е ? Били ли сте в час някога ? И пак разбутайте сивите гънки, да не си мислите за ТЕЦ, където загубите на вода си ги има. Тук иде реч за ВЕЦ. Минава вода, върти турбините и заминава в десетките пречистватели. Иначе да, аз и вие нямаме ВЕЦ, но това е тема нямаша нищо общо с изтичането на вода през ВЕЦ. И пак ви карам да се рамърдате. Обяснете ми как ВЕЦ построен на деревация в яз. Камчия "точи" вода. Къде я точи, какво я прави, в дерета ли я пуска. Ми че знаете ли, че през деривацията ако се изпусне вода какво става. Докато сте излезли от панелката и тя ще е в краката ви. Спрете с тези глупости и мислете не с чутури, ами с глави. Задавам и друг въпрос, ако ВеЦ точеше вода и я хвърляше ( няма такъв ВЕЦ в света ) къде ще го прави, при положение, че същите тези които ви набиват подобни небивалици се снимаха през лятото оред сухи дерета и на опашкат на язовира, снимаха се и на река Камчия...Е-еее къде аджеба е отишла тази вода ир ВЕЦ-а ? Милсете, защото на вас и вашето тотално незнание ще се смее и гората...Впрочем защо не търсите сметка на изсечените гори ? Там е разковничето.
8.
Бургазлия
12.01.2021 21:58:26
7
30
ВИК са най зле структурата.След тех потоп.В последната година около нашия блок извършиха 5,6 ремонта.Идват копаят и зариват с планини от кал .Пътеки и алей след тях не съществуват.Копаят на платното за авт-ли,след тях ями с чакъл.ПОТРЕС!!!
7.
do 4
12.01.2021 21:58:21
7
12
Точи ти лигите на тебе някой. Приготви си кофите, че язовира и без ВиК може да дойде до домовете ни. То ни издави, ама папагала продължава да сее паника.
6.
аз
12.01.2021 21:55:52
1
29
Радостина, преди да ги пишеш тези работи, помоли някой да те редактира. Как се вдига ниво на язовир с 13,1 м3. ? След това: Един път си написала, че за 24 часа са влезли 7,5 млн. кубика вода, след това пак го пишеш, че нивото на язовира се е вдигнало с 7 580 000 м3 от 11.01.2021, което си беше вчера. Ако искаш може да напишеш и нова статия преди всички и преди ВиК да предадат данни. Напиши, че днес са влезли още 7 млн. кубика вода и ще бъдеш първа преди всички. Ако не го напишеш, другите ще те изпреварят. Това е бонус от мен. Дерзай.
5.
do Камчия
12.01.2021 21:53:03
12
18
що лъжеш ве педал...
4.
Камчия
12.01.2021 21:30:28
26
23
Язовира си стои същото ниво от преди седмица.Някой точи язовира!!!
3.
d-r Mengele
12.01.2021 21:17:01
2
42
"...От 6 януари до 12 януари нивото на яз. „Камчия“ се е вдигнало с нови 13,1 куб метра..."
13 кубика вода използва едно домакинство само за тоалетната за 3 месеца бе, Радостинче. Я си провери сметките!
2.
йая
12.01.2021 21:09:14
7
33
Айде пускайте веца. Вода вече има.
1.
N+++
12.01.2021 21:06:09
3
54
А нищо и никога не се пише за ВЕЦ-а на язовира- частен ли е , държавен ли е , моля ви, някой да пише, да каже, какво е....
Журналисти сте все пак , може да се поинтересувате и да "обърнете" картите?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Румънци получават ваучери за бензин, ако изберат нашето Черноморие Румънци получават ваучери за бензин, ако изберат нашето Черноморие Туроператор раздава хиляди ваучери за бензин и дизел, за да насочи повече семейства към българското Черноморие Психолог разясни механизмите, превърнали непълнолетните в извършители на убийството в Пловдив Психолог разясни механизмите, превърнали непълнолетните в извършители на убийството в Пловдив Даниел Генков обясни как груповата динамика е довела непълнолетните до убийството на Младежкия хълм Възможно ли е два дюнера в Несебър да струват колкото нощувка в хотел? (ВИДЕО) Възможно ли е два дюнера в Несебър да струват колкото нощувка в хотел? (ВИДЕО) Социалните мрежи преляха от недоволство след фрапиращи цени в Стария град - екип на Флагман.бг направи проверка на място Последен ден на цените в лева и евро Последен ден на цените в лева и евро От 9 август етикетите на повечето стоки ще показват цените само в евро Традициите не са това, което бяха! Вижте розовия таратор от Слънчака, за който говорят всички (ВИДЕО) Традициите не са това, което бяха! Вижте розовия таратор от Слънчака, за който говорят всички (ВИДЕО) Една снимка, показваща балканското ястие под различна форма, разбуни духовете и предизвика множество реакции Съдът остави в ареста Христо Широков за казуса с ВиК-Бургас Съдът остави в ареста Христо Широков за казуса с ВиК-Бургас Станал съм на 60 години, не съм се укривал, каза пред съда по-рано Широков Кошмар на АМ „Тракия" към Бургас: 20-годишно момиче е в медикаментозна кома (ОБНОВЕНА) Кошмар на АМ „Тракия" към Бургас: 20-годишно момиче е в медикаментозна кома (ОБНОВЕНА) Това е поредна тежка катастрофа по най-натоварения маршрут към Южното Черноморие Опасно! Шофьор на пълен автобус хвана волана с лакти, за да гледа TikTok на магистралата (ВИДЕО) Опасно! Шофьор на пълен автобус хвана волана с лакти, за да гледа TikTok на магистралата (ВИДЕО) От началото на 2026 г. в България 277 души са загинали и 4882 са ранени при катастрофи Както се очакваше: Дронът, преминал в българско въздушно пространство, се оказа украински Както се очакваше: Дронът, преминал в българско въздушно пространство, се оказа украински Потвърждение за това дадоха току-що от Министерството на отбраната ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България Безпилотният апарат е преминал от Румъния и е експлодирал в близост до стратегическа газова инфраструктура
Шок на Крит: Турист попитал колко пари искат, за да му дадат момиче Шок на Крит: Турист попитал колко пари искат, за да му дадат момиче Случаят е заснет от охранителна камера в курорта Агия Пелагия, собствениците на туристическа агенция подали сигнал в полицията Дете е сред жертвите на нощните руски удари край Киев Дете е сред жертвите на нощните руски удари край Киев Трима души са загинали в Бориспилски район, още трима са ранени, а мощни експлозии разтърсиха украинската столица Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си Годеницата на Кристиано Роналдо призна, че нападките понякога я нараняват, но отказва чуждите представи за красота да определят самочувствието ѝ Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда Екземплярът е произведен през 2021 г., изминал е едва 583 км и е сред последните внесени във Великобритания преди санкциите срещу Русия ООН бие тревога: Задава се нова голяма война ООН бие тревога: Задава се нова голяма война Ханс Грундберг предупреди, че атаките на хусите, напрежението в Червено море и ударите по гражданска инфраструктура заплашват крехкото спокойствие Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те разпознават хранителен източник от значително разстояние и следят действията на хората, вместо да разчитат единствено на случайно открита храна Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора
Бойко Борисов Бойко Борисов Аз няма да ставам президент, защото там няма какво да се работи Виц на деня Виц на деня - Киро, забелязъл ли си, че твоята тъщата има златен зъб?
- Отдавна, ама все не намирам повод.
Виц на деня Виц на деня - Какво е мъдрост?
- Това е, когато сам стигаш до мисълта, че се занимаваш с глупости...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори