Само за ден: В яз. Камчия влезе вода, колкото за цял месец в разгара на лятото
7,5 млн. куб. м влезли във водоема за ден
От 6 януари до 12 януари нивото на яз. „Камчия“ се е вдигнало с нови 13,1 млн. куб метра. Само за един ден наличният обем в язовира се е увеличил със 7,5 млн. куб. м, което е равно на потреблението за 1 месец през лятото за цяла Бургаска област, казаха за Флагман.бг от ВиК-Бургас.
Прогнозите за следващите 10 дни са да вали дъжд и сняг, в Еленския и Сливенския балкан, което е добре за нивото на язовира.
От предоставената в МОСВ справка от ВиК Бургас за състоянието на яз. „Камчия“, постъпилият приток в язовира на 12.01.2021 г. е 89,537 м3/сек. Притокът е по-голям от размера на дневния разход, който е 1,944 м3/сек. Наличният обем в язовира е 136,646 млн. м3 , със 7 508 000 м3 повече от обема на 11.01.2021 г. Наличният полезен обем за използване за питейно-битово водоснабдяване се е увеличил и е 60,346 млн. м3.
.jpg)

Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид

с 40% ще закърпим до изборите значи....
от всичкото разбират , кубици, деривации,метри ,милиметри ,вецове,мецове ,изпарения ,валежи
и кво е дереджето на държавата при толкоз капацитети ,а
Брат какво обясняваш на и.диоти какво е деривация аххаххаххаа
99,9% от вецовете са на деривация или я припомпват водата обратно във водоема(справка вец белмекен)
13 кубика вода използва едно домакинство само за тоалетната за 3 месеца бе, Радостинче. Я си провери сметките!
Журналисти сте все пак , може да се поинтересувате и да "обърнете" картите?