Обявиха бедствено положение в созополското село Равадиново
Основните пътни артерии към селото са затворени, вижте обходния маршрут
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев обяви частично бедствено положение в село Равадиново заради поройните валежи. Основните пътни артерии към селото са затворени.
То е за срок от 48 часа, съгласно Заповед на Кмета на община Созопол № 8-Z-51/12.01.2021г.
Причина за това са продължителните и обилни валежи, довели до увеличен приток на язовирите „Факуда“ и „Синята вода“. В изпълнение е Авариен план за защита при бедствия в част „План за защита при наводнения“. Извършват се неотложно-аварийни дейности с цел овладяване на кризисното положение.
Основните входно-изходни артерии на с. Равадиново ( Златна рибка- Равадиново и пътя през м. Куку баир) са затворени.
Движението се пренасочва по обходните маршрути Равадиново-Веселие-Росен-Отманли и Равадиново-Веселие-Ясна поляна-Приморско.
Временно е затворен за движение главният път Созопол-Черноморец, затворен е и вътрешният път между двата града.
Тя е най-красивата жена в света, според Григор Димитров
Прокуратурата представи факти и документи по случая с Теодора Георгиева и Пепи Еврото
Заможните хора по света инвестират в европейски имоти
Може да превземем Куба "приятелски", смята Тръмп
Държавата дава 115 евро на квадрат за терен във Варна, а в Бургас иска по 1000 евро
Сестрата на Ким Чен Ун осъди американско-израелските удари срещу Иран
Нов протест иска оставката на Сарафов
10/03/2026, Вторник 11:00
0
Цената на петрола ще се задържи висока, в Гърция горивото вече е 1.89 евро
Откриха опасни пестициди в слънчоглед от Аржентина, пристигнал в България
България няма антидрон системи на летищата, това може да доведе до катастрофи
