Социолог очаква бой между ГЕРБ и БСП за COVID-19, кой печели от политическата киша?
Това е формула за омаломощаване на останалите парити, която се видели, че работи, коментира Евелина Славкова
Не е изключено заради COVID-19 ГЕРБ и БСП да се сбият, за да омаломощят останалите политически формации. Това е формула, която се видели, че работи, каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия социологът от „Тренд“ Евелина Славкова.
„Дано на някой не му минава през главата да държи обществото затворено с мерки срещу коронавируса! Опозиционния електорат тогава ще е изплашен. Това е по-удобно за властта“, каза пък политологът от „Галъп“ Първан Симеонов.
„В тази политическа киша, в която се намира България, ще спечели всеки, който даде ясен хоризонт, т.е. да каже нещо твърдо. Открай време е така. Такава неопределеност се очаква в страната след изборите, че който успее да даде макар и минимална определеност ще спечели“, добави той.
„Бойко Борисов в първия етап на кризата даде ясен хоризонт и ситуационния рейтинг отиде до тавана. Във втория обаче казва, че мерките били много хубави и животът си тече, а рейтингът е както обикновено нисък“, обясни политологът.
„Главният прокурор Иван Гешев каза твърдо, че няма да подава оставка и протестиращите спряха да се борят за това. Те останаха при Борисов, който вместо да сложи точка, се чуди и мае“, коментира той.
„Технократите постоянно ще казват, че не знаят до кога ще има коронавирус. Ясно е, че при повече заразени партиите с по-твърд електорат печелят. ГЕРБ ще спечелят, тъй като част от електората на БСП ще се уплаши“, заяви Симеонов.
При по-ранна дата президентът може да се надява, ако не се сформира правителство, което не е малко вероятно, да назначи служебен кабинет, добави той.
Ако опозицията загуби тези избори, каквото и да стане, ще обяви изборите за нечестни, подчерта политологът.
„Изборният процес ще бъде оспорван и няма никакво значение кога ще е датата. Има един урок от тази история с размириците в Америка – хората разпознат лицемерието. Колкото повече играеш, толкова повече потъваш в плаващия пясък“, предупреди той.
„Имало е много машинации, но не се е стигнало до обръщане на резултата на народната воля. Не вярвам и сега да стане това, но доверието в изборния процес трябва да се повишава“, каза още Първан Симеонов.
„ГЕРБ искат изборите да са на първата възможна дата, за не се създава усещането, че протакат и искат да продължат да управляват. На консултациите с извънпарламентарните сили при президента се чуха популистки изказвания. Може да се създаде усещането, че този вот е нечестен още преди да се е провел, което е голям проблем“, добави Евелина Славкова.
14-те най-добри секс съвета на всички времена
Меди се появи на участие с ботуши на ток
С тази рецепта направете най-вкусната супа топчета
Какво символизира бялата роза и кога да я подарите
Ендокринолог: Преяждането също се счита за грях, хубаво е да сме по-дисциплинирани
3 рецепти, с които да използвате яйцата от Великден
Почернената майка на Никола с разтърсващо писмо към убиеца му
Свещеник: Изкуствената красота на момичетата води до депресия!
Карлос Насар и Иван Димов са №1 за Евро 2026 по щанги
Дo 750 eвpo зa пpocтpянo пpaнe в Иcпaния
Тръмп иска да празнува рождения си ден с пот и кръв
Путин заяви готовност да посредничи за справедлив и траен мир в Близкия изток
