Здравният министър гневен на шефа на ОбС Сандански, ваксинирал се преди медиците
Николай Шаламандов и неколцина общински съветници се ваксинираха преди всички останали
Редът на ваксинация в Община Сандански е нарушен. Това обяви току-що чрез профила си във фейсбук здравният министър проф.Костадин Ангелов. Припомняме, че вчера стана ясно, че председателят на ОбС Николай Шаламандов и няколко общински съветницити са се ваксинирали преди медиците на първа линия. Самите те се похвалиха, публикувайки клип в социалните мрежи, с което разпалиха недоволството сред обществото, тъй като хиляди чакат да им дойде реда.
"В COVID системата, където се регистрират ваксинираните лица, са вписани четирима общински съветници от Общинския съвет в град Сандански. За да бъдат изцяло спазени принципите на прозрачност и законосъобразност, в рамките на първия работен ден след получаването на сигнала, утре - 11.01.2021 г., ще бъдат взети обяснения от отговорните за ваксинирането в Сандански лица и институции. Действията ни във връзка с ваксинирането на всеки отделен българин са подчинени на ясни и точни правила, разписани в Националния план. Няма да допусна институции или отделни лица да ги нарушават", гневен бе проф.Костадин Ангелов.
От РЗИ-Благоевград коментираха, че това е нарушение и че ръководството на болницата е трябвало да им върне остатъка от ваксини, тъй като в областта имало медици, които се нуждаели от тях. Според самия Шаламандов обаче той се ваксинирал, тъй като имало останали ваксини, които щели да "станат зян", ако не се използват.
В местни сайтове е споменато, че съпругата на Шаламандов е била с коронавирус преди Коледа.
През лятото той провокира нов скандал около себе си, публикувайки снимки от почивкатта си в Несебър. Типично по български, мязащ по скоро на Бай Ганьо, отколкото на политик, Шаламандов тогава не пропуска възможност да отбележи във фейсбук какво яде и пие, както и да качва разнородни снимки в профила си. „Божков трябва с мен да се мери, не аз с него”, написал той по фотоса, на който гордо позира с пура и фрапе в ръка на плажа.
NASA регистрира от Космоса необичайни атмосферни вълни над Земята
Как правилно да сушим дрехите през зимата у дома
Любo Киров се премести в нов дом в покрайнините на София
БСП ще оттегли предложението за гласуване след активна регистрация, обяви Киселова
Има две добри новини за Любо Пенев
ГЕРБ предлага закриване на антикорупционната комисия и връщане към стари механизми
Лихвата по студентските кредити намалява от 7 до 3 процента след решение на НС
Студ и валежи обхващат България през втората половина на януари
Разследват канал за фалшиво евро след сигнал от търговец в Казанлък
80-годишният мъж се опитва да пътува от Тенерифе с починалата си съпруга
Патрулка падна в дере, има ранен полицай
САЩ и Дания не се разбраха за Гренландия, НАТО изпраща войски

Он си е маке. Вари го, печи го все тая. Плоскоглавци.
*** Някога едни такива отишли на бяло море. Като видели морето единио казал:
- Ле-ле тука има милион кофи вода.
А другио допълнил:
- Не милион. Иляди, иляди кофи вода.