×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • КЗП проверява дали доставчиците на храни за малките магазини вдигат цените
  • За 10 години: Цените на имотите в София са поскъпнали 3 пъти
  • Ивановден 2026 - над 300 000 българи празнуват
  • Рубио обяви, че САЩ ще купят Гренландия, отхвърли военния вариант
  • Край на топлите дни: Жълт код за силен вятър и обилни валежи
  • Горите на Витоша - опасни за туристите
  • Внимание! Опасност от лавини в Пирин
  • Мицотакис уверил Желязков, че въпросът с блокадата по границата ще бъде решен в близките дни
  • Грипната обстановка в страната се влошава, върлува и ковид
  • Южна Корея моли Китай за помощ срещу ядрената програма на Пхенян
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Помните ли бившия бургаски журналист Димитрина Станева, която откри Бог и стана монахиня


Помните ли бившия бургаски журналист Димитрина Станева, която откри Бог и стана монахиня
Сестра Ксения създаде сайт за превод на руски книги
10 Януари 2021, Неделя, 13:35 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Днес сестра Ксения има нов и много амбициозен проект

 

Бившият бургаски журналист от в-к. „Черно море ЮГ” и ТВ „Микс” Димитрина Станева, която преди 10-ина години се замонаши и прие църковното име Ксения, направи първа крачка към светския живот.

Заедно със своя приятелка, тя създаде сайт за книги, преведени от руски език. Но това не означава, че ще се върне към журналистиката, както си помислиха мнозина. Дори напротив – сестра Ксения ще продължи службата си като монахиня, но просто ще съчетава двете дейности.

Припомняме, че преди десетилетие Димитрина Станева изненадващо смени аплоато си.  Тя завърши Богословие и реши да се отдаде на службата към Бог. Димитрина бе част от журналистическата гилдия 1993 година, когато постъпва във в-к „Черно море ЮГ” до 2005 година.

„12 години работих като журналист. В същото време моите духовни търсения не преставаха. Станах вярваща на 30 години и в продължение на 7 години изучавах много и различни религии… докато стигнах до православието. И тогава станах студентка по богословие във Велико Търново, благодарение на отец Захари Дечев, който много настояваше да уча и ме въведе в православието. С негова помощ започнаха да ми се отварят очите и познах истинското Христово учение”, разказа преди преде пред национална медия Димитрина Станева.
 
Тя допълва, че е започнала да учи с мисълта, че това образование ще бъде допълнение към духовния й живот и професия, но колкото повече напредвала, толкова повече разбирала, че не може да съвместява двете неща.

 Започнала да мисли да изостави журналистиката, когато осъзнала, че подходът между двете сфери е съвършено различен:

 „Като журналист ти търсиш слабостите, неволно влизаш в ролята на съдник, докато християнският морал изисква точно обратното. Според християнската етика ти трябва да търсиш доброто в другите, не да ги осъждаш. Християнският начин на живот е свързан с работа върху себе си, върху изцелението на собствената си душа. А ние сме толкова грешни, колкото дори не си представяме”, обяснява преди време Ксения.
 


 

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Мария АРНАУДОВА Кога през 2026 г. ще има ретрограден Меркурий  Кога през 2026 г. ще има ретрограден Меркурий  07/01/2026, Сряда 14:20 0
16
Коментара по темата
16.
baihui
03.08.2021 18:17:31
0
1
„Да пишеш за едно пени на дума е смешно. Ако човек наистина иска да натрупа милиони, най-добрият начин е да създаде своя собствена религия“. (Л. Рон Хъбард, създател на сциентоложката религия в САЩ).
15.
Георги
11.01.2021 08:36:23
3
3
Ти да видиш, отгоре на всичко сестра Ксения се е снимала в Гърция! Никакъв патриотизъм нямат тия български монаси... Да не говорим, че не се научила да "превежда от български", ами само от руски.
14.
*********
11.01.2021 05:09:12
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
Mephisto
10.01.2021 19:53:29
5
1
Ангел бях, първият от тях
най цененият и обичан от бога
Но уви свърши любовта и
цененият е прокълнат от бога

Демон направи ме ти
отвърна от мене очи
раят затвори за мен
мислиш, че съм победен?

Няма нищо по прекрасно
демон съм, не е ужасно
имам свойта свобода
стига вече с любовта

Таз война я запали ти и ще
бъде тя все на твойто чело
страх те бе, да не те сваля от
престола твой и да бъда начело

Ангелът някога мил
кръсти се Сатанайл
злото е мое и знай
тази война е без край

Легионите ще ти погубя
не я познавам милостта
и вечен огън ще изгаря
техните лица
12.
*********
10.01.2021 18:38:34
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
Свети Иван (не)златоуст
10.01.2021 16:57:18
10
12
"Сестра Ксения създаде сайт за превод на руски книги"

Ама кой Бог откри сестра Ксения? Руския или българския Бог?
И малко ли са българските книги, които може да превежда на сайта си другарката Ксения, че се захвана да пропагандира Русия - най-големият душманин на България.
Каквато и е била журналистиката, такова и е монашеството!
Боже, Боже, ела и си събери вересиите...
10.
Не я помня
10.01.2021 16:32:28
2
8
За първи път я чувам
9.
Не я помня
10.01.2021 16:32:01
2
6
За първи път я чувам
8.
ДО 3 ЖУРНАЛИСТА
10.01.2021 14:42:24
1
16
ВЪВ ФЛАГМАН ЖУРНАЛИСТИ !!ПО СКОРО АЗ ЩЕ СТАНА КОСМОНАВТ
7.
До 4
10.01.2021 14:40:57
10
21
Алооо религиозния/те....
Няма по - големи лицемери и двуличници от вас, вярващите...
Блъскате се в гърдите и ревете колко сте праволинейни.... ама... прекален светец и Богу не е драг... Като ви гледам поповете и БПЦ, с луксозните автомобили и разгулния начин на живот, повече няма нужда от коментари...
6.
ало АДМИНИСТРАТОРА
10.01.2021 14:36:21
7
3
СЛЕД КАТО НАПИСА КОМЕНТАР №3 ЗАПОЧНА ДА БУХАШ И ОТРИЦАТЕЛЕН ВОТ АНА СОБСТВЕНИЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН–АНАТЕМА!!!!
5.
ВЯРАТА Е НРАВСТВЕНОСТ
10.01.2021 14:32:26
6
14
КОМУНИСТИТЕ ПРЕСЛЕДВАХА ВЯРВАЩИТЕ /пречеща на идеологията им/!!!!!!!!ДОБРО ЛИ ДОНЕСЕ ТОВА НА БЪРГАРСКОТО ОБЩЕСТВО ??????????????
4.
АЛО АТЕИСТИТЕ ОТ ФЛАГМАН!!!!!!!!!
10.01.2021 14:12:49
9
17
СТАТИЯТА ВИ Е ПОДИГРАВКА С БОГ!!!!!БОГ Е АБСОЛЮТНОТО ДОБРО !!!!!!!!ГЛЕДАЙТЕ СИ "ЗЛАТНИЯ ТЕЛЕЦ" И НЕ ОСВЕРКНЯВАЙТЕ ИМЕТО МУ!!!!!!!!!!!!
3.
Журналист
10.01.2021 14:10:15
9
40
Почти нямаме нормален колега от гилдията. Само защото не мога да спомена имена, просто се огледайте - все стари моми и чичковци, млади самотници и самодостатъчни изперкаляци. Все бездетни и изперкали кукумицини, които по цели дни и нощи драскат, пишат, анализират, ходят по пресконференции и това е... При жените е особено трагично, но и мъжете не отстъпват. Много жалка картинка е цялата гилдия, с малки изключения - предимно млади хора, които са си обърнали внимание на личния живот, създадоха си и деца, които дано ги избавят от кукумицизма в професията. Много самота, много. :(
2.
Жокера
10.01.2021 14:01:38
7
21
Какво означава че служи на Бог???Решила????Вие на кой служите дето не сте уж замонашени щото не е нужно Ти се раждаш с Бога Дори и Сатанаийл е от Бога Произлязъл Недейте богохулства Ами се Молете с Смирение Че сте Много Лоши и Луди в 7смъртни Грехове Всички ги покрихте
1.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
10.01.2021 13:52:47
8
36
без ВЯРА без ДОБРО без БОГ сме загубени браво на монахинята има БОГ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българите карат все по-нови и по-големи коли - скок в продажбите 2025 Българите карат все по-нови и по-големи коли - скок в продажбите 2025 Рекордните продажби на автомобилипрез 2025 г.  Номинация за „Личност на годината 2025“: Д-р Людмила Желязкова, за историческия рекорд в бургаското кръводаряване Номинация за „Личност на годината 2025“: Д-р Людмила Желязкова, за историческия рекорд в бургаското кръводаряване Тя бе основен двигател на каузата за разкриване на Кръвен център в Бургас, която обедини местна и държавна власт Мъж опита да плати с фалшиво евро в магазина, но валутата не мина Мъж опита да плати с фалшиво евро в магазина, но валутата не мина В жилището на 35-годишния мъж са намерени още две неистински банкноти от 50 евро Колко струва доставката със Спиди и Еконт след въвеждането на еврото Колко струва доставката със Спиди и Еконт след въвеждането на еврото Потребителите не използват реално поскъпване при доставката – цените са преизчислени по фиксиран курс, без допълнителни надценки или такси Стойко Сакалиев стана заместник-директор на Спортното училище в Бургас Стойко Сакалиев стана заместник-директор на Спортното училище в Бургас Бившата футболна легенда на ЦСКА се посвещава на развитието на младите таланти в морския град НАП и КЗП проверяват фитнеси в Бургас за спазване на правилата при въвеждане на еврото НАП и КЗП проверяват фитнеси в Бургас за спазване на правилата при въвеждане на еврото Нямат право да повишават необсоновано цените от 1 януари 2026 година Традицията "Къпане на зетьове" оживя отново в Кошарица на Ивановден Традицията "Къпане на зетьове" оживя отново в Кошарица на Ивановден Ледената традиция събра млади и стари в празник на смелостта, обичта и общността ООН отправи тежки обвинения към Израел за дискриминация на палестинци на Западния бряг ООН отправи тежки обвинения към Израел за дискриминация на палестинци на Западния бряг Върховният комисар по правата на човека Фолкер Тюрк заяви, че политиките на Тел Авив наподобяват система на апартейд Тръмп ще използва срещу Куба най-страшното оръжие Тръмп ще използва срещу Куба най-страшното оръжие Този път май на ход няма да са ракетите, а нещо много по-мотивиращо Кога през 2026 г. ще има ретрограден Меркурий  Кога през 2026 г. ще има ретрограден Меркурий  Според астролога Ивелина Рускова 2026 ще бъде година на реализация и вътрешно прераждане, което е време да превърнем мечтите в действия
Американски командоси щурмуваха руския танкер край Венецуела, превзеха го (ВИДЕО) Американски командоси щурмуваха руския танкер край Венецуела, превзеха го (ВИДЕО) Арестът на плавателния съд, за който се смята, че е свързан с Венецуела, може да изостри напрежението между Вашингтон и Москва Никол Кидман и Кийт Ърбан официално сложиха край на брака си след 19 години Никол Кидман и Кийт Ърбан официално сложиха край на брака си след 19 години Холивудската актриса и кънтри певецът са юридически разведени след близо две десетилетия съвместен живот Тревър предложи брак на приятелката си, но пръстенът падна от 35-метров мост Тревър предложи брак на приятелката си, но пръстенът падна от 35-метров мост „Погледнах надолу и си казах, че това не е добра идея. И да - изпуснах пръстена“, сподели той Той беше треньор в Бундеслигата, а днес е в МакДоналдс Той беше треньор в Бундеслигата, а днес е в МакДоналдс На 46-годишна възраст специалистът реши да остави треньорската скамейка и да се впусне в света на бързото хранене „Смъртоносен капан в Европа“ причини блокади и стотици инциденти във Великобритания и Франция „Смъртоносен капан в Европа“ причини блокади и стотици инциденти във Великобритания и Франция Според BBC Weather, следващите 48 часа остават критични за цяла Западна Европа Съпругът на Брижит Бардо разкри причината за смъртта ѝ  Съпругът на Брижит Бардо разкри причината за смъртта ѝ  Френската легенда си отиде на 91 години, но духът ѝ остава жив в киното, модата и борбата за животните Почина дългогодишен кмет на ГЕРБ Почина дългогодишен кмет на ГЕРБ Издъхна Иван Щилиянов Два милиона християни излязоха на шествието „Три царе“ – жива вяра по улиците на Полша Два милиона християни излязоха на шествието „Три царе“ – жива вяра по улиците на Полша В над 900 града милиони вярващи излязоха по улиците на страната на Богоявление, за да засвидетелстват открито християнската си вяра Турция подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 15 години Турция подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 15 години Законопроектът цели да прехвърли отговорността от родителите към дигиталните платформи Съдбовни промени за Кейт Мидълтън, животът й вече няма да е същият Съдбовни промени за Кейт Мидълтън, животът й вече няма да е същият Деби Франк – жената, която беше доверено лице и личен астролог на покойната принцеса Даяна, направи ексклузивно разкритие за бъдещето на принцесата
Николас МАДУРО Николас МАДУРО Аз съм президентът на моята страна. Не съм виновен! Виц на деня Виц на деня 60 годишен милионер се жени за 24 годишна мацка. Приятелите го питат:
- Как я прилъга толкова лесно?
- Излъгах я за възрастта.
- Каза и, че си на 40 ли?
- Не! Казах и, че съм на 90.
Виц на деня Виц на деня - Пешо, защо си толкова тъжен?
- Абе, какво да ти кажа, влизам вчера в трамвая, гледам - седи една такава прекрасна девойка. Млада, крака два метра, големи цици, абе просто да паднеш. Взех, че и намигнах...
- И тя? - Ами стана и ми отстъпи мястото...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пик на сексуалността при жените – на 35 години. Пик при мъжете – в 8 сутринта.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори