Жълт код за сняг и силен вятър в шест области, в Бургас - предупреждение за валежи
Прогноза за времето - 9 януари, събота
Жълт код за сняг и силен вятър е в сила за шест области в страната, за други четири области важи предупреждение за интензивни дъждове. Това сочи справка в сайта на Националния институт по метеорология (НИМХ).
Жълт код за сняг и силен вятър е валиден за областите - Видин, Монтана, Враца, София-област, Ловеч и Габрово. В тези области ще има валежи от сняг, като в комбинация с вятъра ще има условия за преспи и навявания.
През нощта срещу 10 януари явленията ще се активизират. Ще натрупва снежна покривка. Жълт код за обилни валежи от дъжд е в сила за: Кърджали, Хасково, Ямбол и Бургас.
Там ще вали дъжд, с количества между 25 и 35 л/кв. м.
Температурите ще са без съществен дневен ход и максималните ще са от 1 до 3 градуса в северозападните райони, до 8-10 градуса в югозападните райони от България. През нощта срещу неделя от запад ще започнат нови валежи, предимно от сняг.
По Черноморието ще бъде облачно. Преди обяд ще има валежи от дъжд, значителни по южното крайбрежие. След обяд валежите временно ще спрат. Ще духа умерен вятър от север-североизток.
Максималните температури ще са между 3 и 5 градуса. Температурата на морската вода ще е 9-10 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В планините ще бъде облачно и с валежи от сняг, под 1200 метра - от дъжд. Ще духа умерен, по високите и открити части - до силен вятър от северната четвърт и с него застудяването ще продължи.
В западната половина на Предбалкана снеговалежите ще са значителни и в комбинация с вятъра ще има условия за виелици и навявания. След обяд валежите временно ще спрат, но през нощта срещу неделя в масивите от Западна България отново ще завали сняг.
Максималната температура на 1200 метра ще е около 2 градуса, на 2000 метра - около минус 2 градуса. Атмосферното налягане ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Две секунди в телефона, 28 метра на сляпо
Маджо вкара и Борисов избухна
Васил Терзиев поздрави Бургас за Евровизия 2027: Националната кауза е над всичко
Нивото на Дунав продължава да пада
Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника
Полк. д-р Владимир Даскалов влиза в битката за шеф на НЗОК
Сигнал до Флагман.бг: Клошари окупираха пейките край шадравана в Морската градина
Готвят конституционни промени, които да гарантират правото на разплащане в брой
Община Бургас отправя покана за публично обсъждане на проект за бюджет 2026 г.
Царево се превърна в огромна работилница на открито с Tsarevo Art Fest "Животворност"
Бургазлия: Проверете парапланерите над Морската градина, преди да се стигне до трагедия
Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест
