K-19 взе седем жертви в Бургаско, има ново огнище
В Приморско са регистрирани 18 нови случая, повечето заразени са в старчески дом в с. Ясна поляна
104 са регистрираните с коронавирус пациенти през вчерашния ден в област Бургас. Това показа справка в сайта на Регионалната здравна инспекция. Жертвите през последното денонощие са седем, а общият брой на починалите вече е 359.
От ежедневния бюлетин на РЗИ става ясно, че най-много са случаите в община Бургас, където са регистрирани 63 положителни проби. На второ място е община Приморско с 18 нови случая. По информация на Флагман.бг има ново огнище – Домът за възрастни хора в с. Ясна поляна. Голяма част от регистрираните пациенти с коронавирус са именно от социалното заведение.
Поморие е следващата община по брой новозаразени – общо петима, а в Айтос, Несебър и Созопол са регистрирани по три случая. В общините Карнобат, Царево и Средец положителните проби са по 2, а в Руен, Камено и Малко Търново – по 1. В община Сунгурларе няма нито един регистриран с К-19.
Седем души от новозаразените са настанени в болница, а останалите са на лечение в домашни условия. Сред случаите през вчерашния ден има и едно медицинско лице.
.png)
10 лесни и вкусни рецепти за вечеря, които ще ви спестят време
13/05/2026, Сряда 22:00
0
ПСЖ готви трансферната бомба на годината
13/05/2026, Сряда 21:29
2
Дара с големи шансове за успех утре в "Евровизия"
Идеалният партньор според зодията
Подробности за жестокото убийство в Монтана
Приключението "Черноморски път" завърши успешно
Съвети за кариерно развитие според зодията
Голяма драма в Джирото
Класическо тирамису - рецепта
Професор разкри има ли опасност от хантавирус епидемия в България
Жестоко убийство в Монтана, гъмжи от полиция
Районни прокурори запознаха ученици от бургаското СУ "Димчо Дебелянов" с вредата от киберпрестъпления

Защо още ги има?