×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Почина полицай, ранен при щурма на Капитолия


08 Януари 2021, Петък, 10:26 ч.
Автор: Флагман.БГ

Новината за кончината на полицай Брайън Сикник бе потвърдена от полицията

Американски полицай е починал при нахлуването в Капитолия в сряда на привърженици на президента Доналд Тръмп, предадоха световните агенции.

С това общият брой на жертвите при безредиците достигна пет. Сред убитите е жена демонстрант, която била простреляна от силите за сигурност - 35-годишна ветеранка от американските военновъздушни сили, служила в Афганистан и Ирак. Полицаят, който я застрелял, е отстранен временно от работа.

Новината за кончината на полицай Брайън Сикник бе потвърдена от полицията. По-рано тя бе отрекла медийните съобщения за починал след щурма на Капитолия полицай.

Сикник припаднал, след като се върнал в своето районно управление след овладяването на ситуацията в Конгреса. Той бил откаран в болница, където починал вчера.

При сблъсъците бяха ранени общо над 50 служители на правоохранителните органи, някои от които тежко. Най-малко 68 демонстранти бяха задържани.

Началникът на полицията в Капитолия Стивън Сънд обяви, че се оттегля, считано от 16 януари. Това стана след призивите за неговата оставка, включително от председателката на Камарата на представителите Нанси Пелоси.

Привърженици на Тръмп нахлуха в сряда в Капитолия, докато Конгресът утвърждаваше победата на кандидата на демократите Джо Байдън на президентските избори в САЩ на 3 ноември. Президентът републиканец отказваше да признае поражението си, като излизаше с неверни твърдения, че е загубил заради измами.

След размириците Тръмп обаче смени тона, като осъди насилието в Капитолия, призова виновниците да бъдат изправени пред правосъдието и обеща плавно предаване на властта. Мнозина, включително републиканци, обаче държат президента отговорен като подстрекател на размириците. Двама министри - на транспорта и на образованието - вече подадоха оставка.

Според американски медии държавният секретар Майк Помпейо и министърът на финансите Стивън Мнучин са сред министрите от кабинета, които са обсъдили възможността за позоваване на 25-ата поправка в конституцията за отстраняване на президента от длъжност.

Председателката на Камарата на представителите, демократката Нанси Пелоси, и лидерът на демократите в Сената Чък Шумър призоваха вицепрезидента Майк Пенс да се позове на 25-ата поправка, но не са получили отговор. Според в. "Ню Йорк таймс" Пенс не поддържа идеята за отстраняване на Тръмп от президентския пост.

Демократите от Конгреса все пак обмислят исторически втори импийчмънт на президент през неговия мандат. Теоретично има време за това до края на мандата на Тръмп след по-малко от две седмици.

Лидерът на републиканското мнозинство в Сената Мич Макконъл не е казал какво ще направи, ако доминираната от демократите Камара на представителите гласува за импийчмънт на президента. Междувременно демократите ще придобият контрол и над горната камара на Конгреса след полагането на клетва от двама новоизбрани сенатори демократи от щата Джорджия. Крайният срок за утвърждаване на техните победи е 22 януари, а президентският мандат на Тръмп изтича два дни по-рано.

Камарата на представителите вече гласува за импийчмънт на президента през декември 2019 г. по обвинения в оказване на натиск върху украинския му колега Володимир Зеленски да разследва Байдън. Контролираният от републиканците Сенат обаче оправда Тръмп през февруари 2020 г.

Джо Байдън ще положи клетва като президент на САЩ на 20 януари.


В категории: Животът


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пак отписват Джокович в Мелбърн Пак отписват Джокович в Мелбърн 30/01/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Джокович със смайващи думи към Синер Джокович със смайващи думи към Синер 30/01/2026, Петък 21:18 0
Флагман.БГ Цената на цигарите скача Цената на цигарите скача 30/01/2026, Петък 20:40 5
Флагман.БГ Полезни храни против остеопороза Полезни храни против остеопороза 30/01/2026, Петък 20:00 0
Флагман.БГ Февруари носи пари и успех на три зодии Февруари носи пари и успех на три зодии 30/01/2026, Петък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше 30/01/2026, Петък 18:18 0
2
Коментара по темата
2.
Запознат
08.01.2021 17:05:49
0
1
Напълно в реда на нещата да получи инфаркт. Жалко за човека, защото политиците, които обслужва сееха войни по различни точки на света и днес получават възмездието, за което полицаите плащат с живота си.
1.
Боливуд
08.01.2021 15:14:39
0
3
Това е много лошо за Тръмп, на който ще се наложи да отговаря на много въпроси. И както се правеше на падишах 4 години в една от най-демократичните държави, така много хора го намразиха, а тези хора след по-малко от 2 седмици ще стоят много по-високо в йерархията на САЩ от Тръмп. Предстои да видим филма Лов на вещици, като в ролята на лошият герой ще е Тръмп
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, но не със своя партия Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, но не със своя партия Най-удобният вариант за олигархията щеше да остана президент и на следващите избори  да си върне властта, но българите казаха „не“ на този корупционен модел, добави той Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Меденруднишкият Ромео, който се прочу със сълзите и любовният триъгълник, който „забърка“ в „Биг Брадър“, пише стихове за новата си любима Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Над 80 жители поискаха реални мерки и контрол, създадоха инициативен комитет Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Хората отказват да плащат такси и настояват за среща със собствениците на земята във вилното селище Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Кметът Георги Димитров призна, че градът трудно ще понесе загубата на толкова много работни места България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ Трите страни ще търсят съвместно финансиране от ЕС за създаване на непрекъснат железопътен коридор Север - Юг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Подарете си романтичен уикенд с морска панорама и СПА релакс   Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция Как пътуванията без алкохол се превръщат в икономически фактор и нов стандарт за модерния туристически бизнес Опозицията в Поморие пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Опозицията в Поморие пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Казусът е прост, но явно решението на Върховния касационен съд по делото за купуване на гласове, е четено до половината 
Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори