Байдън щял да използва армията за ваксинация, имало риск за България заради враждата с Русия
Единоборството с Китай и с братушките ще бъде по-остро, предупреди Симеон Дянков
Избраният за президент на САЩ Джо Байдън е да се ваксинират 1 милион души дневно. Според него това е постижима цел, която би могла да се случи с помощ от армията. Това каза в интервю за Нова телевизия бившият финансов министър Симеон Дянков.
„Идващата администрация на Байдън дава заявки, че ще има по-добри отношения с ЕС. Единоборството с Китай и Русия пък ще бъде по-остро. Това поставя България и Източна Европа в по-лошо положение“, добави той.
Той сподели, че е направил опит да отиде до Капитолия, но там имало голямо присъствие на армия и полиция.
„Не може да се стигне и до Белия дом, защото има готовност за реакция, ако действия от този род продължат. Всичко вече е по-спокойно и се прехвърля към политическата сцена. Демократите искат отстраняването на Доналд Тръмп“, каза бившият ковчежник в интервю за предаването "Здравей, България".
Той добавя, че военни хеликоптери обикалят района постоянно. Според него няма причини изборите в САЩ да се разглеждат като нечестни.
„Още от провеждането им се появиха съмнения за евентуални размирици. Те бяха отричани от всички, но ние видяхме какво се случи. Това бяха хиляди хора, които щурмуваха Капитолия. В една част от населението има чувство, че изборите са били нечестни, но аз не смятам така“, каза още Дянков.
Той предупреди, че месеците до септември ще са тежки за България и Европа заради ограниченията срещу COVID-19 и хората трябва да бъдат подготвени за предстоящите изпитания.
Смях в мрежата: Бербатов бил Митьо Пищова II
Коя зодия ще има най-голям късмет на 22 март
Боб с наденица в гювеч - стара рецепта
Българи с много красиви имена празнуват днес
Дъжд по Южното Черноморие, студ в края на седмицата
Рязка промяна на времето: след дъжд и вятър идва затопляне
Мъж прекара 19 години в затвора за престъпление, което не е извършил
Почина Робърт Мълър, човекът, който постави Русия и Тръмп под прожекторите
Шампиони влизат в класната стая, за да покажат на децата как се печели и в живота
Вучич: Близо сме до Трета световна война
Над 37 000 са подадените заявление за гласуване зад граница
Чък Норис спал 5 месеца до болната си съпруга и я върнал към живот

Лично Бошкоф държи доказателствата, но защо още не ги предоставя на съда за нас остава загадка.