Скандален клип в социалните мрежи: 10-годишно дете снимано зад волана
Дядо му е глобен с 300 лева, но едва ли ще ги плати, защото семейството се завърнало в Англия
Скандален клип с 10-годишно хлапе зад волана се завъртя в социалните мрежи. След като шокираните потребители заляха мрежата с коментари, полицаи и социални работници се самосезираха. Пред Нова телевизия говорителят на ОД на МВР Пазарджик Мирослав Стоянов разкри, че дядото на момчето ще бъде глобен с 300 лева, но началникът на отдел „Закрила на детето“ при Дирекция „Социално подпомагане“ - Пещера Невена Стефанова каза, че семейството е вече в Англия.
След като полицията и Агенцията за закрила на детето започнаха разследване по този случай, видеото бе свалено от профилите на фамилията, каза репортерът от Пловдив Благой Бекриев.
Както се чува на записа, майката вместо да порицае и да спре опасните действия на 10-годишния си син, тя го насърчава и дори го нарича „тарикат“ и „шофьор номер 1“, добавя Бекриев.
„След появата на такъв клип, единственото възможно и правилно нещо, което предприехме, е незабавно образуване на проверка. Тя бе извършена от служители на районното управление на град Пещера. Колеги, които са експерти по контрол на общо опасните средства, инспектор от Детска педагогическа стая проверяват случая. Те установиха, че става въпрос за 10-годишно дете, на което е предоставено възможността да управлява лек автомобил, който е собственост на неговия 50-годишен дядо“, заяви говорителят на ОД на МВР Пазарджик Мирослав Стоянов.
„Съставен е акт за нарушение на Закона за движение по пътищата. Ще му бъде наложена глоба от 300 лева. Предстои и дерегистриране на автомобила“, добави той.
„На кадрите се вижда, че детето позира с пистолет. Установено е, че става въпрос за газово оръжие, купено законно. То е собственост на бащата. Фамилията е заможна“, уточни Благой Бекриев.
„Сезирахме се след публикацията в социалните мрежи. Извършено бе спешно социално проучване, проверка на адреса, както и разговори в офисите на отдел „Закрила на детето“. Установи се, че момчето заедно със своята баба и дядо по бащина линия са се завърнали за Коледните и Новогодишните празници в България. Семейството живее от девет години в Англия“, каза пък Невена Стефанова.
„Детето се отглежда при отлични условия. То съжалява за деянията си. Семейството се е завърнало в Англия“, каза още тя.
"Фродо" празнува: Илайджа Ууд посреща рожден ден с чудесно семейство
Почина голямо име в българското изкуство
Криптонит ли закусва: Мони Николов със статистика от друга планета
Зрелище в Мелбърн - отписаха Джокович за първи път в историята
Супер сладък и без мляко: рецепта за кекс, която всеки трябва да опита
Експерт разкри ключов фактор за поскъпване на имотите в страната
Кола превиши допустимата скорост с 4 километра, шофьорът е заплашен от близо 3 000 евро глоба
Камаро от 1969 г. струва цяло състояние - вижте за колко го купиха
Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват
Драма с голяма пума, която реши да се разхожда сред хора - съдбата й е различна от тази на шуменската пантера
3 зодии ще се радват на щастие и хармония през февруари - ето кои са те
Разкриха колко милиона рубли получи Русия за новата звезда на българската борба Шамил Мамедов

Миризливи човекоподобия.